Editörler : cihan27E.Kayı Han
13 Nisan 2023 12:15

1 ay önce söyledik iyi maaş alacaklarını bugünde haklı çıktık yazıklar olsun

walterwhite1
Aday Memur
13 Nisan 2023 13:54

4 yıl okul okudum kafa patlattım okulu bitirmek için işe girip çalışmak zorunda kaldım atanamadım yıllarca avmlerde çalışmak zorunda kaldım 3 ay önce atandım memur oldum görüyorum ki memurun hali bizden betermiş en son çalıştığım özel kurumda asgari ücret + yol + sendika ücreti aylık 10.500 lira + 3bin lira yemek parası alıyordum. Eş yardımı vs ile memur maaşım 12900 tl farklı şehre taşındım maaşımın yarısı kiraya gidiyor bu ay kamu işçileri 15 16k maaş aldı artı tediye ile birlikte 20k para boşuna okumuşum bunca çileyi boşuna çekmişim vah ki ne vah

17 Nisan 2023 20:24

Ver mehteri ver, biz togg yaptık yazıklar olsun işçilere teklif edilen zam oranı yüzde 40 gecti adamlar dalga gecer gıbı en kötü 17-18 bin cepte diyo, bizdr 12 bine talim edelim yazıklar olsun

janjan80
Aday Memur
17 Nisan 2023 20:44

İşçiler memurlarla dalga geçmeye başladı işyerlerinde bitli memur diyorlar da....s...kebabı yapıyorlar memurlara

17 Nisan 2023 20:45

Mevcut hükümete oy vermeye devam edin ne diyelim bunlar memurlugu bitirdiler
janjan80, 1 yıl önce

İşçiler memurlarla dalga geçmeye başladı işyerlerinde bitli memur diyorlar da....s...kebabı yapıyorlar memurlara

ganharpus2
Aday Memur
17 Nisan 2023 20:51

Açıklama gelmez mi hocam. Hepsi bilmem kaç yüz bin memur alacağım öğretmen alacağım filan diyor. Mevcut memurun çalışma koşulları ve ücreti belli; bu koşullarda yüz bin de alırız daha fazla da diye hesaplıyorlar. Hiçbirisi hak etmiyor. Kullanmayın. Kim ne hali varsa görsün.

samet.by, 1 yıl önce

maalesef hocam. geçen akşam bir bankada çalışan akraba ile konuştum maaşımı duyunca gülümsedi. (11750 TL) işyerleri tarafından ödenen gerçek asgari ücretinde altında maaş alıyorsunuz, işyerlerinde çalışanlara ödenen tutar 14-15'in altında değil dedi. yani kimse çalışanına 8500 tl maaş vermiyor, vermek istese eleman bulamaz, bulsa bile randımanlı olmaz dedi. 6 ay kadar önce işe başladı 20 bine yakın maaşı var akrabanın. ben ise 13 yıllık memurum.

iktidar kanadını geçtim, muhalefet kanadından da bu konuda bir açıklama gelmedi. Oy kullanmayacağım.

sucukluyumurta1
Genel Müdür
17 Nisan 2023 22:39

Kuruma iki kez hizmetli alımı açıldı kadrolu. Ve iki alıma da başvuran kişiler iş başlangıcı yapmaya gelmedi. Sebebimi öğrendik: 11 bin küsür maaş alacağını duyunca vazgeçmiş.. Kaç bin TL kira verip kaç bin TL ile evlenip geçineceğşm demiş...

Arkadaşlar şaka değil gerçek. Bildiğiniz içler acısı hale düştük..

Yol yok yemek yok...

Girin memurlar nete 13/3 derece hizmetli maaşını hesaplayın.. Yahu böyle insanlık mı olur böyle adalet mi olur...

oflurecep
Daire Başkanı
17 Nisan 2023 22:57

Peki neden başvuru yapmışlar, merak ettiğim için soruyorum

sucukluyumurta1, 1 yıl önce

Kuruma iki kez hizmetli alımı açıldı kadrolu. Ve iki alıma da başvuran kişiler iş başlangıcı yapmaya gelmedi. Sebebimi öğrendik: 11 bin küsür maaş alacağını duyunca vazgeçmiş.. Kaç bin TL kira verip kaç bin TL ile evlenip geçineceğşm demiş...

Arkadaşlar şaka değil gerçek. Bildiğiniz içler acısı hale düştük..

Yol yok yemek yok...

Girin memurlar nete 13/3 derece hizmetli maaşını hesaplayın.. Yahu böyle insanlık mı olur böyle adalet mi olur...

Serkan1977
Memur
17 Nisan 2023 23:37

Az kaldı 14 Mayısta hesap kesilir elbet. Memur bu sefer adamsa gerekeni yapar, zaten adam değilse diyecek birşey yok, yazıklar olsun size der otururuz. yine. Onlarda yarım kalan işlerini bitirirler.

Sibersky
Aday Memur
18 Nisan 2023 00:01

Memura da 2024 ilk 6 ay %6 diğer 6 ay %5 gelir olur biter herkes buraya gelir derdini yazar gider böyle tahminim

savcıı
Şube Müdürü
18 Nisan 2023 01:17

2024 ve 2025 yili toplu sozlemeden çok bir beklentiye girmeyin.ilk toplu sozlesmeden tutun en son toplu sozlesmeye kadar ne oldu ki şimdide olsun.%15+%15 verseler dahi enflasyon altında kalacak.

Hep enflasyon hep enflasyon

Memursenin gıkı çıkmıyor zaten.

Ne desek boş.isci kesimi ikramiye tediye yol yemek ucreti vb sosyal haklar adı altında hakkını almayı başarıyor.

Bizler takım tutar gibi sendikadan bir istifa dahi edemiyoruz.

Devamkeee...

Hersey müstahak...

kendineehakimm
Aday Memur
18 Nisan 2023 02:58

Cok dogru devamke
savcıı, 1 yıl önce

2024 ve 2025 yili toplu sozlemeden çok bir beklentiye girmeyin.ilk toplu sozlesmeden tutun en son toplu sozlesmeye kadar ne oldu ki şimdide olsun.%15+%15 verseler dahi enflasyon altında kalacak.

Hep enflasyon hep enflasyon

Memursenin gıkı çıkmıyor zaten.

Ne desek boş.isci kesimi ikramiye tediye yol yemek ucreti vb sosyal haklar adı altında hakkını almayı başarıyor.

Bizler takım tutar gibi sendikadan bir istifa dahi edemiyoruz.

Devamkeee...

Hersey müstahak...

sucukluyumurta1
Genel Müdür
18 Nisan 2023 12:02

biz burada yıllarca yazdık, "hazinede para yok" masalına kandınız.

seçim için EYT'de nasıl ağzına kadar açıldı musluklar, işçi maaşlarına tabana 2.000 TL, üstüne %40 ve sosyal yardımlar yapılıyor.

Yav arkadaş bi gün olsun sorguladınız mı işçide sosyal yardımlar yemek yol varken memurda neden yok arkadaş dediniz mi?

Bu iktidar memuru sevmiyor, size memur-sende görev almış birinin ağzından duyduğumu söyleyim. İKTİDAR memurların oy vermediğini biliyor. Aklı sıra cezalandırıyor.

İşçilerin %90'ı reisçi.. kurumlarda da duyarsınız REİS REİS diye konuşurlar..

herkes malını tanıyor arkadaşlar.. at sahibine göre kişner..

bizde 200-300 TL için dilencilik yaptık, hatırladıkça gülüyorum admalar tek seferde 18 bin tl üstüne çıktı...

Toplam 53 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi