Editörler : Pangaea
15 Mart 2023 10:29

Kpss 2022ye Bayburta giren Hızır nerdesin

Kpss'nin ne kadar zorlu bir yol olduğunu bu sınavdan yüksek puan alması gereken kişiler çok iyi bilir. Tabii bu Kpss için sadece bilgi beceri bile bir yere kadar sizi götürebiliyor. Geri kalan ise sınav şansı dediğimiz şey devreye giriyor.

Ben de bölüm gereği 2022 kpss'ye 95+ hedefiyle yola çıkmıştım. Sınav süresi boyunca(iptal süresi dahil) 180e yakın deneme çözmüştüm. Bu denemelerin ortalaması 105 netti bu da benim 95+ hhedefimi fazlasıyla karşılıyordu.

Aşırı sıcak bir şehirde yaşadığım için sınav anını da riske atmamayım diye sınava Bayburttaki kuzenimin yanında girmeye karar vermiştim. Bu arada Bayburttun sınav için 2 avantajı var :))))

1.si sınav sıcak aylarda yapıldığı için çok serin bir yer.

2.si Bayburt az nüfuslu bir yer olduğu için ilkokul lise vs çıkma durumu yok diretk üni çıkıyor çünkü üni dolmuyor bile:)))

Velhasıl Bayburt İlahiyat Fakültesinde sınava girdim. Sınıfa 9.20 gibi girdiğimde sınıfta henüz kimse yoktu. Belki biraz bunun stresiyle biraz da sabahki kahvaltının etkisiyle midem bulanmaya başladı. 2 defa lavaboya gidip elimi yüzümü yıkadım belki geçer diye ama bir türlü geçmedi. Kusacak gibiyim kusmamak için çırpınıyorum. Su içmeye başladım. Su kusma isteğimi bastırıyordu. Ama az az içmem gerek çünkü daha sınav başlamadı. Saat 9.50 gibi son kez lavaboya gidip elimi yüzümü yıkıyayım dedim ama gözetmen bu saatten sonra çıkış yok deyince daha da stres oldum. Bi yyandan su içiyorum bastırsın diye bi yandan aklımda Olasılıksız kitabının ilk sahnesi, "bırak sınavı boşver, sana iş mi yok, herkes kamuya girecek değil ya, özelde daha iyi para kazanırsın" diyorum. Sınavdan çıkmamak için bir psikolojik savaş verdim resmen.

Derken saat 10.05 gibi benim suyum bitti. Tamam dedim şimdi sıçtın. Stres ve kusma isteği tavana ulaştı. 10 dk sonra sınav başlayacak ve kusmayı bastıran su bitmişti. Ne yapacağım derken sağıma baktığımda köşede hızırın biri 2 adet su almıştı :d:d:d:d

Şöyle düşününce sınava 2 suyla giren kaç kişi vardır acaba. Belki o ilde tekdir belki ülkede 3-5 kişidir. Sağ olsun suyu verdi. Türkçeyi su içe içe bitirdim. Mat sorularına dalınca stres kusma isteği kalmamıştı artık. Sınavdan sonra çocuğa bir yemek ısmarlıyayım diye düşündüm ancak çocuk erken çıkmıştı göremedim.

Sonuç olarak Türkçedeki 7 yanlışıma rağmen 91 puan aldım. Ve geçen gün DSİye atandım. Nasip işte, sınavdan yarım çıkmayı düşünürken 5-6 içinde kendi alanıma atandım. İstediğimiz çalışalım sınav anını yönetemeden, sınav şansı olmadan olmuyor. Bizzat yaşadım bunu.

Şimdi sınava 2 su ile giren bu çocuğu arıyorum, bu yazıyı okursan lütfen bana dön. Sana bir borcum var:):)


Aysun.müh
Yasaklı
15 Mart 2023 11:40

:-))
Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi