Editörler : cihan27E.Kayı Han
15 Mart 2023 22:38

Bunu Gören Memur Nasıl Dayana Nasıl Dayana (Bakmayın Sizde Akşama Kadar Kafanıza Takabilirsiniz)

EN BAŞTA SÖYLÜYORUM İŞÇİ ARKADAŞLARIN MAAŞLARINDA GÖZÜMÜZ YOK AMA AYNI İŞİ YAPANLAR ARASINDA BÖYLE FARKLAR OLMAMALI . HAYIR YANİ OLACAKSADA KESİNLİKLE MEMURUNKİ FAZLA OLMALI. AMA GEL GELELİM

Aynı işi yapan

* Memur Lisans mezunu 8 yıllık bekar 11.600 Maaş + 4 ayda bir sendika ikramiyesi 918 TL

* Büro İşçisi 8 yıllık Lise mezunu Zamsız maaş 13750-14.000 civarı( Zam görüşmeler bitmediği için belli değil Türk-iş ve Hak-İş istediği rakamları verilirse 15000 TL brüt ücrete yevmiyeler ayarlanacak ve üstüne %15 refah payı onunda üstüne %45 zam. TAHMİNİMCE Maaşları 23.000 TL civarı olur en az . Hadi bu rakamlar olmadı daha düşük zamlar verildi diyelim maaşlar bence 18.000 civarı olabilir ve geriye dönük fark olacaktır.) 1 TEMMUZ İTİBARİYLE MEMUR VE İŞÇİ ZAMMI %8 E %5(eğer verilirse) PEK Bİ FARK OLUŞTURMAYACAĞINDAN 1 YIL AYNI GİBİ DÜŞÜNEBİLİRİZ.

Özetle Mart ayı 8 Yıllık bekar

*Memur=11.600 Maaş + 4 ayda bir 918 TL

*Büro İşçisi(TAHMİNİMCE)=19.000+ 1 Yılda 2 ikramiye+4 ilave tediye+giyim,denge yol vb ödemeler-%20 VE %27 Memurdan Önce girecekler)

*Memur Hizmetli= 11.000 Maaş+4 Ayda bir 918 TL

*İşçi Hizmetli(TAHMİNİMCE)=19.000 Maaş+1 Yılda 2 ikramiye+4ilave tediye+yol,giyim,denge vb. ödemeler

+ İŞÇİLER MAAŞDA FAZLA, EMEKLİ İKRAMİYESİNDE FAZLA, EMEKLİ MAAŞINDA FAZLA

.

Lütfen Hesaplamalarımda yanlış varsa yorumlarda belirtin doğrusunu bende öğreneyim .

AYRICA 2015 MEMUR MAAŞI ASGARİ ÜCRETİN 2 KATIYDI ŞİMDi %30 FAZLASI. :/

NOT: YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR .

Y.dünya
Memur
15 Mart 2023 22:55

Aynı işi yap, aynı maaşı alma birde atanmak için senelerini harca , rezillik resmen .

15 Mart 2023 23:06

Nerede torpille yerleşilen iş varsa maaşı çok, nerde sınavla tahsille kazanılan meslek varsa maaşı az...

Fatih869
Yasaklı
16 Mart 2023 10:40

Şunu bütün ülkeye anlatabilsek keşke. Torpille çaycı olarak girsen, Türkiye'de derece yapmış üniversite okumuş adamla yarışıyorsun.

MemurunMaaşı, 1 yıl önce

Nerede torpille yerleşilen iş varsa maaşı çok, nerde sınavla tahsille kazanılan meslek varsa maaşı az...

Memuruzabi
Memur
16 Mart 2023 11:46

Mühendissen yarışıyor, Memursan zaten fark atıyor hatta Türk İş ve Hak-İş rakamları kabul edilirse tur bile bindirir

Fatih869, 1 yıl önce

Şunu bütün ülkeye anlatabilsek keşke. Torpille çaycı olarak girsen, Türkiye'de derece yapmış üniversite okumuş adamla yarışıyorsun.

doks
Kapalı
16 Mart 2023 12:51

Birilerinin yıllardır devam eden memur, daha da geniş bir şekilde söylersek okumuş adam düşmanlığının sonuçları işte. Bu devir de geçecek, okumuş yetişmiş insanlar hak ettiği değeri görecek inşallah.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2023 13:54

Devlet vergilerle ayakta duran bir devlet, herkes devlette yüksek miktarda çalışsa ve kimseden de vergi almazsan nasıl doktorun maaşını ödeyecek

Su an doktorun maaşı 40-50bin desek ortalama aylık 10trilyonu nasıl toplayıp da her ay vergiye ödeyeceksin bu sadec 1 meslek grubu için boyle

doks, 1 yıl önce

Birilerinin yıllardır devam eden memur, daha da geniş bir şekilde söylersek okumuş adam düşmanlığının sonuçları işte. Bu devir de geçecek, okumuş yetişmiş insanlar hak ettiği değeri görecek inşallah.

doks
Kapalı
16 Mart 2023 15:00

Kapsının önünde 3 mercedes duran kuyumcu vergisini asgari ücretten gösterirken kimse burda vergi edebiyatı yapmasın, kalbini kırarım.

wuhanlı, 1 yıl önce

Devlet vergilerle ayakta duran bir devlet, herkes devlette yüksek miktarda çalışsa ve kimseden de vergi almazsan nasıl doktorun maaşını ödeyecek

Su an doktorun maaşı 40-50bin desek ortalama aylık 10trilyonu nasıl toplayıp da her ay vergiye ödeyeceksin bu sadec 1 meslek grubu için boyle

braveheartgs43
Daire Başkanı
16 Mart 2023 15:07

Yevmiyesi asgarî ücret ama o kadar ek geliri varki maaşı 20 bini geçiyormuş. Buna da inananlar var. Daha doğrusu inanmak isteyen.

Memuruzabi
Memur
16 Mart 2023 16:54

Şuanda asgari ücrette yevmiyesi olan kimse yok, kaldı ki ben şuan görüşmelerin sürdüğünü ve zam almadıklarını zam aldıktan sonra oluşacak maaş farkından bahsettim. örnektede yeni işçilerin değil 8 yıllık işçilerden bahsettim. Okuma özürlü olduğunuda anladık.

braveheartgs43, 1 yıl önce

Yevmiyesi asgarî ücret ama o kadar ek geliri varki maaşı 20 bini geçiyormuş. Buna da inananlar var. Daha doğrusu inanmak isteyen.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2023 19:14

burada doktor maaşı çok fazla diğer memurlara göre sosyalist bir devlet olmak için doktor maaşına 30dan fazla yapmayacaksın diğer tüm memurlara da 25e eşitleyeceksin o zaman herkes mutlu olur

doks, 1 yıl önce

Kapsının önünde 3 mercedes duran kuyumcu vergisini asgari ücretten gösterirken kimse burda vergi edebiyatı yapmasın, kalbini kırarım.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2023 19:18

eğer muhalefet gelirse ilk iş memurlar arası maaş dengesini düzeltmek olacak ve sosyalist bir devlet için en düşük memur ile en yüksek memur maaşı arasında 1.5 kattan fazla fark olmayacak almanyadaki gibi

mesela almanyada işçi maaşı 1800 euro en düşük işçi maaşı bu, yeni başlayan doktor maaşı 2200 euro asistan doktor maaşı 2500 euro öğretmen maaşı asistan doktor maaşından çok daha fazla 3000 euro uzman doktor maaşı 3200 euro

uzman doktorla öğretmen maaşı eş mesela

aynı sistemi buraya da getireceksin o zaman bakalım ne oluyor

doks, 1 yıl önce

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
16 Mart 2023 19:23

eğer böyle iddian varsa şikayet edersin yoksa bol keseden atma

doks, 1 yıl önce

xrainmannnx
Yasaklı
17 Mart 2023 02:35

Sen uzayda mi yaşıyorsun acaba. Başlık sahibi ve yorumlarin hepsi yüzde yüz tam isabet yorumlar.. ilkokul işçisi bile memurdan fazla alıyor. Kadrolu işçilerden bahsediyorum.
wuhanlı, 1 yıl önce

eğer böyle iddian varsa şikayet edersin yoksa bol keseden atma

xrainmannnx
Yasaklı
17 Mart 2023 02:43

Neden işçi ve memur zamları ayni gün yapılmıyor. En azından birine kıyak geçilemez. Çok saçma bir düzen. Bir kanuna bakar düzenleme..ikincisi neden 2.yillik .. enflasyon oranları aylık bazda zıplar oldu 2.yil 6 aya indirilmeli en fazla o da. Üçüncüsü adı işçi diye geçip oturarak büro memuru gibi kurumlarda çalışan çok işçiye denk geldim. En basit örneği ile sürekli işçiler.. neden işçiye yılda 10 defa ikramiye var da memura yok... İşçiye neden grev hakkı var da memura bir türlü verilmiyor... Yukarıdaki başlık sahibinin yazdıklarına imza atarım ki yazdıklarına yakın bir zam alacaklar. Örnek verecek olursam 15 yıllık bir memur 13 bı. Alyorrken su an 15 yıllık bir işçi yapılacak zamlar ile ikramiyeleri ile birlikte 20 bine yakın maaş alacak. Üstelik ilkokul ortaokul lise üniversite işçi farkı yok yeter ki kadrolu işçi olsun.. memura da ikramiye verilmeli veya ek bir ödemesi olmayan memura seyyanen zam yapılmalı.. veya yukaridaki işçi zamları gerçekleşecek de hükümet seçimi memur aleyhine kaybeder memura ek zam verilmelidir..

nusenanu
Memur
17 Mart 2023 05:30

Kamudaki tüm alımlar merkezi atama ile yapılmalı ve mülakat saçmalığına son verilmeli...

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
17 Mart 2023 12:45

Maaşlar için yorum yapılmadı memur ile işçi maaş arasında dengesizlik var:(, arkadaş vergi kaçıranin kim olduğunu açıkça söylüyor ben de dedim ki eğer böyle bir iddian varsa şikayet edersin

Ama arkadaşın yorumu, yok insanları galeyanaya getirmek için de bunlari söylemesi hoş değil dedim

xrainmannnx, 1 yıl önce
Sen uzayda mi yaşıyorsun acaba. Başlık sahibi ve yorumlarin hepsi yüzde yüz tam isabet yorumlar.. ilkokul işçisi bile memurdan fazla alıyor. Kadrolu işçilerden bahsediyorum.

Android60
Genel Müdür
17 Mart 2023 17:02

Yazıyı okudum neredeyse kalp krizi geçirecektim ama sonra memur değil kamu işcisi olduğum aklıma geldi. Memur olmadığıma şükrettim.

17 Mart 2023 21:06

İçim dolu söyleyecek o kadar çok şey var ki.Kpss ilegirdik enayi yerine koyulduk.Büyük çoğunluğu torpille işe girip taşerondan kadroya geçirildiler (Emeği ilegirmiş kpss,şehit yakını,çocuk esirgeme vb. lafım yok),belediyes sözleşmelerine kadro verildi ki belediyeler babalarının paralarını dağıtır gibi sds veriyor izmir bb aylık 5000 tlnini üzerinde.Bizler kuru maaş cepten yol,yemek parası adalet bu mu.Kim hakkımı yiyorsa iki cihanda elim yakasında.Bu ülke bu haksızlıklarla nasıl düzelsin.Söyleyecek çok şey var ama susuyorum

Acshb
Yasaklı
18 Mart 2023 10:57

Memur dusmani bir hukumet varken basta, baska ne bekliyordunuz ki?

İsci kokenli tiplerin baska ne yapacağını bekliyordunuz ki?

Memur olmasa politikalarini yurutemeyecekler bunu esek gibi biliyorlardi, memurla iyi gecinmediler, memuru ezdiler önümuzdeki secim memur sandiga gomecek bunlari!

Sari sendika da aman iyi gecinsin. Kameralar onune gecip atar gider yapip, tepeden gece gelen telefonla susup oturan korkak adamlarin soz sahibi oldugu sahada memura da mustehak gerci.

kyros
Memur
18 Mart 2023 11:09

bütün kamu kurumlarında işçi kadrolarındakiler yöneticilerin memleketisi, çoğunluğu Of'lu ya da Rize'li. Böyle olunca memurdan fazla maaş almalarına şaşırmak saflık bence :)

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi