Editörler : E.Kayı Han
17 Mart 2023 08:43

Adliye Temizlik işçileri 20 bin tl maaş alacak

haksen ile türk iş talebi %45 zam +5 enflasyon farkı +aylık 2500 tl sosyal yardım istemiş taban mmaaşın 15 bin lira olması ikramiye gününü 60 güne çıkarma talebinde bulunmuş mayıs ayında 4000 tl ikramiye ve yol yemek yardımı talep etmiş

şuan adliyede çalışan temizlik görevlileri yani kamu işçileri 12000 tl maaş almaktadır. ek tediye ile felan 14000 tl yani katipleri zaten geçmektedir. şuan yapılacak bu %45 zam ve artısıyla temizlikçi maaşı 20 bin tl nin üzerine çıkacaktır. tediye felan ekleyin gerçekten 20 bin tl yi geçecektir.

BİZ KATİPLER DE İNFAZ KORUMALARDA MÜBAŞİRLERDE 11 BİN TL İLE SÜRÜNMEYE DEVAM BİR HÜKÜMET BUKADAR MEMURUNU MİLLETİN DİLİNE DÜŞÜRMEZ. SOKAĞA ÇIKAMIYORUM FABRİKADAKİ ARKADAŞLARIM 16 17 BİN TL MAAŞ ALIYOR YOL YEMEK HERŞEYİ VAR İKRAMİYESİ VAR BEN NİYE MEMUR OLUP REZİL OLDUM TEMİZLİKÇİ OLSAYDIM BUNDAN İYİYDİ.

OY VERMEYECEĞİM MALUM PARTİYE BENİ KAYBETTİ

17 Mart 2023 09:12

Daha önce verdin mi kardeşim?

merak etme yine verirsin..

alper1944
Aday Memur
17 Mart 2023 09:36

önemlimi önümüzdeki seçim en önemlisi kendileri için

Yalancısın inanamam, 1 yıl önce

Daha önce verdin mi kardeşim?

merak etme yine verirsin..

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
17 Mart 2023 10:04

Alsınlar onların maaşı artarsa, onları görüp bizim maaşı da arttırırlar.

Kemall4567
Şef
17 Mart 2023 10:37

Daha öncesiden kaybetmediyse sen de bi sorun var demektir. Bu zamana kadar kaybetmediyse seni, yine kaybetmezler merak etmesinler

Zapt Edilen Katip
Şube Müdürü
17 Mart 2023 11:47

Aslında her ne kadar geçmişteki parti tercihini dile getirmişse de; bu bakanlıktaki arkadaşın yazdığı hususun kaç kişi farkında? Neden susuyor herkes?

Sahi merak ediyorum, adliyede temizlik yapan, çay dağıtan devletten maaşını alanların... KPSS, Mülhakat, Uygulama veya sözlü sınav gibi elemelerden geçmeyen, herhangi bir diploma gereksinimi olmayan bu meslek gruplarına devletin verdiği maaşa hayret ve şaşkınlık içinde bakıyorum.

-Beğenmiyorsan istifa et şeklinde bir yaklaşım sergileyenler için dile getireyim;

Bu maaşı özel sektör vermiş olsa idi; haklısınız! İstifa edip özel sektöre geçebilirdim.

Ancak devletin bana görevden düşme sınavı falan açması lazım. Ben razıyım çaycı, temizlikçi, hizmetli olmaya.. İllaki işleri zordur, her iş zor.. İşi küçümsemiyorum..

Sadece devletin bunca elemeden geçirdiği personeline 11-12 bin TL... Hiçbir elemeden geçmeyen, şart dahi aranmayan personeline minimum 16 bin TL maaş veriyor olması içler acısı....

ANCAK! Çay dağıtırım, temizlik yaparım.. Yeter ki kiramı ödeyebileyim.. Yeter ki geçinme derdine düşmeyeyim! Nereye kadar susacak adalet bakanlığı personeli.. Nereye kadar korkacak..Nereye kadar üşenecek...Kaybedecek neyiniz var? ASGARİ ÜCRET MAAŞINIZ MI?

alper1944
Aday Memur
17 Mart 2023 13:34

bunun için sağlıkçılar gibi iş bırakma eylemi yapmamız mı gerekiyor buna da kimse cesaret edemez EDEMEZ EDEMEZZZZZZZZZZZZZZ

Zapt Edilen Katip, 1 yıl önce

Aslında her ne kadar geçmişteki parti tercihini dile getirmişse de; bu bakanlıktaki arkadaşın yazdığı hususun kaç kişi farkında? Neden susuyor herkes?

Sahi merak ediyorum, adliyede temizlik yapan, çay dağıtan devletten maaşını alanların... KPSS, Mülhakat, Uygulama veya sözlü sınav gibi elemelerden geçmeyen, herhangi bir diploma gereksinimi olmayan bu meslek gruplarına devletin verdiği maaşa hayret ve şaşkınlık içinde bakıyorum.

-Beğenmiyorsan istifa et şeklinde bir yaklaşım sergileyenler için dile getireyim;

Bu maaşı özel sektör vermiş olsa idi; haklısınız! İstifa edip özel sektöre geçebilirdim.

Ancak devletin bana görevden düşme sınavı falan açması lazım. Ben razıyım çaycı, temizlikçi, hizmetli olmaya.. İllaki işleri zordur, her iş zor.. İşi küçümsemiyorum..

Sadece devletin bunca elemeden geçirdiği personeline 11-12 bin TL... Hiçbir elemeden geçmeyen, şart dahi aranmayan personeline minimum 16 bin TL maaş veriyor olması içler acısı....

ANCAK! Çay dağıtırım, temizlik yaparım.. Yeter ki kiramı ödeyebileyim.. Yeter ki geçinme derdine düşmeyeyim! Nereye kadar susacak adalet bakanlığı personeli.. Nereye kadar korkacak..Nereye kadar üşenecek...Kaybedecek neyiniz var? ASGARİ ÜCRET MAAŞINIZ MI?

17 Mart 2023 14:16

20 bini alınca iyi paspas sallarlar artık

kamuz01
Memur
17 Mart 2023 14:34

cesaret edecek çok insan varda bunun toplu olması lazım yoksa iş bırakanların başı yanar toplu olursa sesimiz duyulmuş olur

alper1944, 1 yıl önce

bunun için sağlıkçılar gibi iş bırakma eylemi yapmamız mı gerekiyor buna da kimse cesaret edemez EDEMEZ EDEMEZZZZZZZZZZZZZZ

cybernetic
Şef
17 Mart 2023 15:46

12500 tl maaş alıyorum. eşim part time çalışıyor. 3250 tl maaş alıyor,

son 10 gün benim maaşım eriyip gidiyor.

3250 tl ise son 3 güne kalmıyor. 2 çocuk var 8 ve 4 yaşlarında. Masrafları da giderek artıyor

Tek maaşla çalışan meslektaşlarımız durumu da benden farksız.

Maaşımın 3250 si kiraya, doğalgaz 1300 tl, elektrik 350 tl, su 100, aidat 150

inanın 3 sene önce aldığım pantolon ve gömleği kullanıyorum, gezme tozma harcamalarımız yok, daha geçen gün konuşuyoruz 10 senelik evliyim şöyle oturup bir yerde sabah kahvaltı yapalım diye bir fırsatımız olmamış, yine halimize şükrediyorum. EV ve ARABA da yok!

PEKİ BU NEREYE KADAR? MALUM SEN NERDE? Hala kalkmışlar YİH sınıfı için mücadele peşindeler. KAPSAYICI ÇALIŞMALAR? DEVAM EDİYOR.

alper1944
Aday Memur
17 Mart 2023 16:04

tüm sendikalar boş inanın 900 tl vermese göz boyama oda herkes istifa eder

cybernetic, 1 yıl önce

12500 tl maaş alıyorum. eşim part time çalışıyor. 3250 tl maaş alıyor,

son 10 gün benim maaşım eriyip gidiyor.

3250 tl ise son 3 güne kalmıyor. 2 çocuk var 8 ve 4 yaşlarında. Masrafları da giderek artıyor

Tek maaşla çalışan meslektaşlarımız durumu da benden farksız.

Maaşımın 3250 si kiraya, doğalgaz 1300 tl, elektrik 350 tl, su 100, aidat 150

inanın 3 sene önce aldığım pantolon ve gömleği kullanıyorum, gezme tozma harcamalarımız yok, daha geçen gün konuşuyoruz 10 senelik evliyim şöyle oturup bir yerde sabah kahvaltı yapalım diye bir fırsatımız olmamış, yine halimize şükrediyorum. EV ve ARABA da yok!

PEKİ BU NEREYE KADAR? MALUM SEN NERDE? Hala kalkmışlar YİH sınıfı için mücadele peşindeler. KAPSAYICI ÇALIŞMALAR? DEVAM EDİYOR.

17 Mart 2023 17:02

Vallahi arkadaşlar hükümet memuru gözüne kestirdi. Bütçeyi sağlamak için bizim maaşı sonuna kadar kırpacaklar da kırpacaklar. Yılbaşında herhangi bir asgari ücretli bizi rahat rahat geçecek. Diğer memurlar içinde yolun sonu görünüyor.

Altılı masa iktidar olsa da koca bir ülkenin enkaz olmuş ekonomisi, hukuku ve sosyolojisi ile başbaşa kalacaklar. Hâlâ kilit noktalarda kalan şimdiki hükümet yanlısı bürokratlar da seçim sonrası altılı masa hükümetini zora sokmak için ellerinden geldiğince her işe taş koyacaklar.

Zaten iktidar kazanırsa halihazırdaki ülkenin durumundan başımıza neler geleceğini az çok tahmin edersiniz.

17 Mart 2023 21:26

Seçimden sonra süper güç olacaz az kaldı kardeşlerim reis zammın kralını yapacak size

ruzgarhevalpektas
Aday Memur
17 Mart 2023 22:34

Bu başlığı açan şahsın hem bilgisinden, hem iyi niyetinden hem de hesap kitabından şüphe ederim. Birincisi senin tabir ettiğin gibi "haksen" diye bir sendika.yok sayın çok bilmiş. Olsa olsa Hak İş Konfederasyonudur o. Önce sendika ile konfederasyonunun farkını öğren. İkincisi senin söylediğin gibi 12.000 lira çıplak, 14.000 lira da ek ödemelerle maaş falan da almıyorlar, şuan aldıkları maaş 10.200-10.300 civarı. İkramiye vb ek ödemelerle birlikte aylığa vurursak ortalama 2.000 lira da oradan bir gelirleri oluyor. Bir üçüncüsü de talep edilen 15.000 lira ise brüt. Net olsa duramazsin. Keza aynen talep edilen verilecek diye birşey yok zaten.

18 Mart 2023 01:18

Sen şimdi neyi çürüttün :):):):):) senin hesaba göre bile 12.300 alıyor katiple aynı :):):):):):)
ruzgarhevalpektas, 1 yıl önce

Bu başlığı açan şahsın hem bilgisinden, hem iyi niyetinden hem de hesap kitabından şüphe ederim. Birincisi senin tabir ettiğin gibi "haksen" diye bir sendika.yok sayın çok bilmiş. Olsa olsa Hak İş Konfederasyonudur o. Önce sendika ile konfederasyonunun farkını öğren. İkincisi senin söylediğin gibi 12.000 lira çıplak, 14.000 lira da ek ödemelerle maaş falan da almıyorlar, şuan aldıkları maaş 10.200-10.300 civarı. İkramiye vb ek ödemelerle birlikte aylığa vurursak ortalama 2.000 lira da oradan bir gelirleri oluyor. Bir üçüncüsü de talep edilen 15.000 lira ise brüt. Net olsa duramazsin. Keza aynen talep edilen verilecek diye birşey yok zaten.

Emre.677
Aday Memur
18 Mart 2023 22:03

Bırakın temizlik personelinin katipten fazla maaş almasını. katip, temizlik personelinden fazla maaş almalıdır. Nokta.

Kitapkurdu55
Aday Memur
19 Mart 2023 05:33

Bü hükümet olumuş adam sevmiyor nokta.

Ahmet-23
Memur
19 Mart 2023 06:22

Biz bunları hak ediyoruz. İkm lere yapılan iyileştirmeye sivil personelin tepkileri olmasaydı önce iyileştirmeyi İkm ler alıp sonra bütün personele belli oranda iyileştirme yapılacaktı. Biz daha kendi içimizde birleşemiyoruz ki. 11500 lira maaşla sürünmeye devam hadi bakalım.

FikiFiki
Memur
19 Mart 2023 09:18

Kesin öyle olurdu
Ahmet-23, 1 yıl önce
Biz bunları hak ediyoruz. İkm lere yapılan iyileştirmeye sivil personelin tepkileri olmasaydı önce iyileştirmeyi İkm ler alıp sonra bütün personele belli oranda iyileştirme yapılacaktı. Biz daha kendi içimizde birleşemiyoruz ki. 11500 lira maaşla sürünmeye devam hadi bakalım.

terromolinos58
Yasaklı
19 Mart 2023 09:40

adliyede çalışan birçok takip elemanı arkadaşımın dediğini paylasiyorum bir deste parayı yetiştiremiyorum günlük diyor herkes anlayacağını anlasın ve bunu hepside söylüyor . Zabıt katiplerinin arasında haram yemeye alışmış bir güruh var ve halinden memnun içinizdeki çürük elmaları temizlemediigniz sürece asgari ücret alsanız mustehaktir vesselam...

Kartal006
Aday Memur
19 Mart 2023 14:57

Yakında asgari ücret alırız aradaki fark iyice azaldı ve görmezden geliniyoruz.

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi