Editörler : crops35
18 Mart 2023 13:58

KİTlerde işten çıkarmak kolay mı ?

KİTLERDE İŞTEN ÇIKARMAK KOLAY MI ? MERKEZİ ATAMA İLE ATANMIŞLAR İÇİN

cesxa
Memur
18 Mart 2023 14:44

Değil

bluues
Aday Memur
18 Mart 2023 17:25

657 gibi iş garantisi veriyor mu

cesxa, 1 yıl önce

Değil

Kpsbirincisi
Genel Müdür
18 Mart 2023 17:48

Madem atandın sana tavsiyem aç 399 sayılı khk yı oku haklarını ödevlerini öğren. Burdan tanımadığın bilmediğin kişilerden kulaktan dolma bilgiler öğreneceğine kanunun kendisini öğrenmiş olursun. 399 da bahsedilmeyen komularda ise 657 sayılı devlet memurları kanunundaki hükümler geçerlidir. Sorunun cevabı ise hayır kolay değil o isler kimseyi işten çıkarma gibi bir durum olmaz 657 ile hemen hemen aynıdır iş güvencesi konusunda.

bluues
Aday Memur
18 Mart 2023 17:58

bravo ama atanmadım

Kpsbirincisi, 1 yıl önce

Madem atandın sana tavsiyem aç 399 sayılı khk yı oku haklarını ödevlerini öğren. Burdan tanımadığın bilmediğin kişilerden kulaktan dolma bilgiler öğreneceğine kanunun kendisini öğrenmiş olursun. 399 da bahsedilmeyen komularda ise 657 sayılı devlet memurları kanunundaki hükümler geçerlidir. Sorunun cevabı ise hayır kolay değil o isler kimseyi işten çıkarma gibi bir durum olmaz 657 ile hemen hemen aynıdır iş güvencesi konusunda.

Kpsbirincisi
Genel Müdür
18 Mart 2023 21:25

Dhmi ne zaman çağırır kaç ay oldu diye açtığın konu başlığına istinaden atandığını düşünerek öyle yazdım ben.

bluues, 1 yıl önce

bravo ama atanmadım

organikpttci
Memur
19 Mart 2023 11:23

bizde bir arkadaş tcdd ye atandı sadec evrakların teslim eti 6 aydır toplanm 5 gün işe geldi her gün rapor sorunca işten atmak kolay deyil diyor..

bluues, 1 yıl önce

657 gibi iş garantisi veriyor mu

neron99
Aday Memur
19 Mart 2023 20:56

durduk yere işten atılmazsın merak etme, öyle kolay değil atmak yönetim kurulu kararı gerekli

bluues
Aday Memur
19 Mart 2023 21:12

eywallah

neron99, 1 yıl önce

durduk yere işten atılmazsın merak etme, öyle kolay değil atmak yönetim kurulu kararı gerekli

89djtiesto89
Aday Memur
09 Nisan 2023 08:39

Ama bu eğer gerçekten sağlık sorunu yoksa olumsuz olarak algılanmaz mı?
organikpttci, 1 yıl önce

bizde bir arkadaş tcdd ye atandı sadec evrakların teslim eti 6 aydır toplanm 5 gün işe geldi her gün rapor sorunca işten atmak kolay deyil diyor..

bsrabsraaaa
Kapalı
09 Nisan 2023 22:05

Kitte çalışıyorum personelin özlük hakları 399 sayılı KHK ile belirlenmiştir ve 657 ye tabi devlet memurlarınin sahip olduğu bütün haklara sahipler. 657 ye tabi bir personelin işten cikarilmasi ne kadar zor ise kit personelinin de aynı şekilde. Ama kitler bir 657 kadar rahat yerler değil çalışma koşulları açısından. Masa başı düz memur mantığı ile çalışılacak kurumlar değil yani. İş garantin devlet garantisi evet ama bildiğin yattigin yerden maaş al mantığı yok. Yeri geliyor vardiyalı yeri geliyor mesaili çalışıyorsun ve idarecilerde genelde mobbing uygilular. Geneli için söylüyorum sana devlet memuru gibi değilde kendi sirketine işe aldığı işçi gibi davranırlar mesela tayinin çıkmadığı için soylenirsin beğenmiyorsan bırak git tayin felan yok derler

10 Nisan 2023 09:05

657'li memur kadar sağlam değil aslında, çünkü sicil olayı var, iki defa üst üste D notu alırsan gönderiliyorsun. Çok düşük bir ihtimal tabii ki ama mevzuatta var böyle bir şey. Kadrolu memurla benzer haklara sahipsin ama kadrolu memur değilsin, ctesi-pazar çalışma, fazla mesai kitlerde karşına çıkma olasılığı daha fazla. Yıllık bazda 657 memurla maaşlarınız eşit. Çünkü kit personel maaşları çok çabuk vergi dilimine giriyor ve kesintiye uğruyor.

10 Nisan 2023 09:08

Bütün haklar değil, kurumlar arası nakil hakkı sadece 657 kadrolu personele tanınmıştır. 399 personelin kurum değiştirmesi için KPSS' ye tekrardan girmesi gerekiyor.

bsrabsraaaa, 1 yıl önce

Kitte çalışıyorum personelin özlük hakları 399 sayılı KHK ile belirlenmiştir ve 657 ye tabi devlet memurlarınin sahip olduğu bütün haklara sahipler. 657 ye tabi bir personelin işten cikarilmasi ne kadar zor ise kit personelinin de aynı şekilde. Ama kitler bir 657 kadar rahat yerler değil çalışma koşulları açısından. Masa başı düz memur mantığı ile çalışılacak kurumlar değil yani. İş garantin devlet garantisi evet ama bildiğin yattigin yerden maaş al mantığı yok. Yeri geliyor vardiyalı yeri geliyor mesaili çalışıyorsun ve idarecilerde genelde mobbing uygilular. Geneli için söylüyorum sana devlet memuru gibi değilde kendi sirketine işe aldığı işçi gibi davranırlar mesela tayinin çıkmadığı için soylenirsin beğenmiyorsan bırak git tayin felan yok derler

demiryolcu01
Aday Memur
10 Nisan 2023 15:28

kitte calisiyorum baska kurumlardan bize gelen bizden de baska kurumlara giden oluyor..
elk muhendis, 1 yıl önce

Bütün haklar değil, kurumlar arası nakil hakkı sadece 657 kadrolu personele tanınmıştır. 399 personelin kurum değiştirmesi için KPSS' ye tekrardan girmesi gerekiyor.

10 Nisan 2023 15:34

Nasıl gidiyor ama, yönetim kurulu kararı ile. Yani torpil. Ve bu şekilde geçebilen ben gözümle görmedim 7 sene kitlerde çalıştığım halde. Burda yazılan her şeye inansak ohoooo.

demiryolcu01, 1 yıl önce
kitte calisiyorum baska kurumlardan bize gelen bizden de baska kurumlara giden oluyor..
10 Nisan 2023 15:35

Git dilekçe ver o zaman Ankara DHMİ'ye gidebiliyor musun hayır. O zaman konuşma.

demiryolcu01, 1 yıl önce

demiryolcu01
Aday Memur
10 Nisan 2023 15:39

tabiki torpil :) senin ifaden hic gecilmiyor tekrar kpss girmek falan yazdigin icin geciliyor dedim..
elk muhendis, 1 yıl önce

Nasıl gidiyor ama, yönetim kurulu kararı ile. Yani torpil. Ve bu şekilde geçebilen ben gözümle görmedim 7 sene kitlerde çalıştığım halde. Burda yazılan her şeye inansak ohoooo.

demiryolcu01
Aday Memur
10 Nisan 2023 15:40

ha ben gozumle gordum daha yeni 3 kisi geldi baska kurumlardan :)
elk muhendis, 1 yıl önce

bsrabsraaaa
Kapalı
10 Nisan 2023 19:12

Yıllik bazda 657 ile 399 maaşları her kadro için aynı değil ne yazikki belki mühendislik kadroları için olabilir o da yine tam eşit olmaz kit yine fazla alır çünkü 657 mühendis su anda 17 18 bin maaş alıyor Kitte 21 bin yani istedigi kadar vergiye girsin 17 ye düşmez. Düz memurluk için asla esitlenmez çünkü arada ucurum var şu anda kitteki yeni düz memur 16,500 alıyor 657 yeni başlayan düz memur 11,500. Personel biriminde çalışıyorum o yüzden maaşları net olarak biliyorum. Sicil kırma olayına gelince o iş o kadar kolay değil senin sicilini kıran amirini mahkemeye versen yine kazanırsın

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi