Editörler : E.Kayı Han
18 Mart 2023 14:37

İcra Müdür Yardımcılığı Eş Durumu Mazareti

Merhaba, İcra müdür yardımcısıyım ilk görev yerim ve 3 yıllık görev sürem dolmasından dolayı kararnameye tabiyim eşim ise özel sektörde çalışıyor. Eş durumdan mazeret bildirdim yerimde kalmak istiyorum veya ilçelere gitmek istiyorum diye eşimin sigorta prim günü tutuyor ve gerekli tüm belgeleri bakanlığı yolladım. Yasal mazeretimi aile birliğinden dolayı olumlu karşılarlar mı?

19 Mart 2023 13:39

Çok zor. Eşi özel sektörde olanlar gibi istisna söz konusu değil icra müdürü ve yardımcılarında. Bizim mesleğin sıkıntılı durumlarından birisidir bu. Ama belli olmaz tabiki. Tutabilirler belki bu sene yerinizde. Çalıştığınız yere bağlı tabiki. Talep eden var mı orayı ve sair bir çok etken var. Ama eninde sonunda tayininiz çıkar. Yakın ilçe olur mu. Olmaz diye birşey yok.

KarobasaN
Memur
19 Mart 2023 16:16

Üstad, öyle diyorsunda eşi 1 yıldır özel sektörde 1 veya daha fazla çalışmış olanı hangi mantıkla zorunlu atayacak, idare mahkemesinden dönmez mi?

Icra müdürlüğünün yönetmeliğinde Zorunlu atama olayı yönetmelikte var, yani iik veya diğer başka bir kanunda yok, aile birliği olayı ise 657 de geçiyor, kanunu nasıl çiğneyerek atayacak yönetmelikle...

Kaldı ki üst sınır olayı yönetmelikte bile yok esaslarda var instiyatif tamamen başkanlıkta yani atama esası ile kanunu değiştirmesinden bahsediyoruz bunlar bana çok saçma geliyor.

Ülkede idare mahkemesi niye var o vakit...

icra müdürü 35, 1 yıl önce
Çok zor. Eşi özel sektörde olanlar gibi istisna söz konusu değil icra müdürü ve yardımcılarında. Bizim mesleğin sıkıntılı durumlarından birisidir bu. Ama belli olmaz tabiki. Tutabilirler belki bu sene yerinizde. Çalıştığınız yere bağlı tabiki. Talep eden var mı orayı ve sair bir çok etken var. Ama eninde sonunda tayininiz çıkar. Yakın ilçe olur mu. Olmaz diye birşey yok.
19 Mart 2023 16:35

Madde 35. İcra başmüdürü, icra müdürü ve icra müdür yardımcıları zorunlu nakle tabi personeldir. İcra müdürü ve icra müdür yardımcılarının asgari hizmet süreleri beşinci ve dördüncü bölgelerde iki, üçüncü bölgede üç, ikinci bölgede dört, birinci bölgede beş yıldır. Arkadaşımız zaten eş durumundan süresini doldurmuş, yakın yere verip vermemek başkanlığın takdirinde. Ancak özel sektörde çalışma işi çok suistimal edildiği için mağdur olanlar çok oluyor. Bu mazeret ile kişi o bölgeden hiç ayrılmak istemiyor. İdare mahkemesine dava açabilir. Kazanan da var, kaybedende. Meslektaşımın gönlüne göre olur inşallah.
KarobasaN, 1 yıl önce

Üstad, öyle diyorsunda eşi 1 yıldır özel sektörde 1 veya daha fazla çalışmış olanı hangi mantıkla zorunlu atayacak, idare mahkemesinden dönmez mi?

Icra müdürlüğünün yönetmeliğinde Zorunlu atama olayı yönetmelikte var, yani iik veya diğer başka bir kanunda yok, aile birliği olayı ise 657 de geçiyor, kanunu nasıl çiğneyerek atayacak yönetmelikle...

Kaldı ki üst sınır olayı yönetmelikte bile yok esaslarda var instiyatif tamamen başkanlıkta yani atama esası ile kanunu değiştirmesinden bahsediyoruz bunlar bana çok saçma geliyor.

Ülkede idare mahkemesi niye var o vakit...

Hukuk10
Genel Müdür
20 Mart 2023 10:29

maalesef işiniz çok zor şimdi olsa bile ilerde yine başka yere verirler çünkü zorunlu tayine tabisiniz sırf bu sebepten boşanan yuvası yıkılan kaç icra müdür yardımcısı var hatta bekar olanlar bile bu yüzden evlenemiyor sürekli tayin geçici görev çıktığı için sağlıklı ilişki çevre edinemiyorlar imkan varsa mesleği değiştirin

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi