Editörler : "eskiyara"Pangaea
20 Mart 2023 06:34

İdarenin öğretmenin ders günü hastaneye gitmesini (ve rapor almasını) reddetme hakkı var mıdır?

Haftasonu rahatsızlanan bir öğretmenin idareyi Pazartesi günü için hastaneye gideceğini söylemesi durumunda idarenin "boş günlerinizde gidin, haftasonu acile de gidebilirdiniz." diyip bunu reddetme gibi bir hakkı var mıdır?

20 Mart 2023 07:05

Hayir yok, öğretmen arkadaşım bu konu hakkında net duruş sergileyin, hastaneye gitmek sizin en doğal hakkınız, ne zaman hasta olacağınızı bilemezsiniz.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
20 Mart 2023 07:30

Hayır yoktur. Siz doktordan daha mı iyi bileceksiniz hayırdır siz de mi doktorsunyz diyorum ben böyle mırıldanırsa. Susuyor. Ayrıca rapor alınmaz, rapor verilir.

hugo.almeida
Kapalı
20 Mart 2023 07:55

Yok, ama bunu söylerse dayak yeme hakkı var. Baya hak eder hem de. Bazı idareciler ya iş bilmiyor ya hiç dayak yememiş.

235U
Genel Müdür
20 Mart 2023 08:39

muayeneni olup verilen raporu idareye ilk gün whatsapp veya mailden gönderip rapor bitiminde orjinalini veriyorsun

sonra her yalaka olmayan öğretmenimiz gibi sende kendini ilah sanan idarecilerimizden mobbing görmeye bsşlıyorsun

ama merak etme insan mobbinge alışıyor bir zamandan sonra...

melcea
Genel Müdür
20 Mart 2023 10:38

Doktora gitmek icin izin almiyoruz, haber veriyoruz. Ben genelde sabah mesaj atar, gelemeyecegimi soylerim. Bu kadar. Hastalanirken bos gunumuzu bekleyecek ya da acilde uzman olmayan doktora gidecek durumlara da biz karar veririz, o kimmis? Gecmis olsun.

drthorax
Aday Memur
20 Mart 2023 10:42

Bir rahatsızlık beyan ettiğinizde hastaneye gitmenize izin verilmemesini anlayamıyorum. İnsan ne zaman rahatsızlanacağını bilemez ki... Bu hakkı kötüye kullanmaya çalışan küçük de olsa bir grup olduğu varsayıldığı için bu sıkıntılar yaşanıyor bence. Eğer rahatsızsanız ve bu nedenle hastaneye gitmek istiyorsanız izin verilmelidir. Rapor da doktorun kanaatidir. İstirahat uygun görüldü ise yönetime bilgi verilir. Wtsp ile rapor yollanır olay biter. Bir suistimal yoksa kimse birşey diyemez. Böyle bir durum ile karşılaşıp bana izin verilmezse ve rahatsızlığım ciddi ise okula ambulans çağırır yöneticiyi de mobbing nedeniyle mahkemeye verirdim muhtemelen.

cihankale
Aday Memur
20 Mart 2023 11:12

Hafta sonu rahatsızlanan biri neden hafta içini bekler doktora gitmek için?

Millennium
Şef
20 Mart 2023 11:26

Acilde 30 saniye içinde insan genomunu çıkarıp teşhis koyabildikleri için olabilir mi?

melcea
Genel Müdür
20 Mart 2023 13:28

Acilde isin uzmani olan doktor olmadigi icin.

cihankale, 1 yıl önce

Hafta sonu rahatsızlanan biri neden hafta içini bekler doktora gitmek için?

misalen
Daire Başkanı
20 Mart 2023 14:34

Burada ağzının payını verir gibi verdiğin cevabın aynısını müdürüne de ver, sorun çözülsün.

Bir de cevabını biliyorsan neden konu açıyorsun?

Millennium, 1 yıl önce

Acilde 30 saniye içinde insan genomunu çıkarıp teşhis koyabildikleri için olabilir mi?

maviyedair
Şef
20 Mart 2023 14:44

İdareci o boş sınıfa girmemek için çabalıyor gardaş, yoksa amacı çocuklar değil

kabusx
Memur
20 Mart 2023 15:28

Doktora gitmenizi engelleyemez. rapor alırsanız onu hakeme inceleme için gönderebilir.

20 Mart 2023 18:10

40 güne kadar yolu var bu işin. Raporu alınca resimimi çekin şu şu günler yokum diye gönderin bitti gitti. Stres yapmayın. Doktor veriyor biz almıyoruz . Kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz hocam, raporda açıklama yazıyor.

Millennium
Şef
21 Mart 2023 19:13

İki gündür geceleri ateşten titredim bu yüzden. Okula hasta gidip ders anlatınca kan ter içinde kalıyor insan, o ter sonra soğuyup kuruyor, eve bir adım ileri üç adım geri atmış şekilde dönüyorsun...

aa.muallime, 1 yıl önce
40 güne kadar yolu var bu işin. Raporu alınca resimimi çekin şu şu günler yokum diye gönderin bitti gitti. Stres yapmayın. Doktor veriyor biz almıyoruz . Kimseye açıklama yapmak zorunda değilsiniz hocam, raporda açıklama yazıyor.
21 Mart 2023 21:38

Raporunu alıcaksın hocam, bu senin hakkın. Asla hasta hasta ders anlatamam canım değerli. Niye kıymet vermiyorsun kendine, madalya vermiyorlar sayın hocam. Önce kendini düşüneceksin yoksa kıymetin bilinmez. Bu hocamız da hasta hasta ders anlattı demiyecek kimse. Yazık hocam..
Millennium, 1 yıl önce

İki gündür geceleri ateşten titredim bu yüzden. Okula hasta gidip ders anlatınca kan ter içinde kalıyor insan, o ter sonra soğuyup kuruyor, eve bir adım ileri üç adım geri atmış şekilde dönüyorsun...

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
21 Mart 2023 21:44

Nizami raporum üzerinden bana mobbing yapıyorsunuz size maddi manevi dava Açıyorum dediğiniz anda bütün müdürler susar hocam. Hiç merak etmeyin. Tecrübeyle sabit.

drthorax
Aday Memur
22 Mart 2023 08:03

hakem hastaneye yollaması da birşey ifade etmez. Fenne ve ilme uygun mu diye yollanır rapor. Bize gelen raporlarda baktığımız kriterler bellidir. Hastane kaydı var mı, gerekli tetkik ve tahliller yapılmış mı, rapor süresi ile hastalık uyumlu mu. Bunlara bakarız. Belirgin bir uyumsuzluk yoksa rapor fenne ve ilme uygundur diyerek onaylarız.

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi