Editörler : cihan27E.Kayı Han

kapadok
Müsteşar Yardımcısı
21 Mart 2023 15:41

Bugün iş yerinde eski memur bir abimiz şunu söyledi.

-ak partiye oy veren memurda kesin bir sıkıntı vardır. Ailesi ve çocuğuna ihanet ediyordur.

Dedi. Gerçekten son zamanlarda duyduğum en etkileyici sözdü.

21 Mart 2023 16:15

Katılıyorum sana kardeşim
Kpsbirincisi, 1 yıl önce

Evet yapmamız gereken senin gibilerin laflarını dikkate almamak.

ahmetg01
Aday Memur
21 Mart 2023 16:17

Memur sen üye sayısı her şeyi anlatıyor. Sorum malum sendika işçi sendikası nasıl istediğini alıyor. Oy verdiği parti beni ilgilendirmez aynı iktidar işçiye veriyorsa memur sen üyeleri düşünmesi lazım... Özellikle sendikaya üye olma hakkı olmayan memurlar memur sen üyelerine hakkını helal etmiyor
kapadok, 1 yıl önce

Bugün iş yerinde eski memur bir abimiz şunu söyledi.

-ak partiye oy veren memurda kesin bir sıkıntı vardır. Ailesi ve çocuğuna ihanet ediyordur.

Dedi. Gerçekten son zamanlarda duyduğum en etkileyici sözdü.

ALİ BAKIRTAS
Aday Memur
21 Mart 2023 17:12

körler sağırlar birbirini ağırlar. beter olun diyeceğim de arada olan bize de oluyor.

İbrahim5506, 1 yıl önce
Adamsın cansın kardeşim

efeben
Kapalı
21 Mart 2023 18:28

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

1 kg yerine 250 gr et alırız,çocuğumuzun ayakkabısını kıyafetini mağazadan değil pazardan alırız,varsın tatil yerine millet bahçesine kanat mangala gideriz,varsın kombiyi arada kapatıp tasarruf yaparız,haftada 2 öğün makarna 3 öğün pilav yeriz ama dik dururuz.Dim dik.Siz memuru ne sanıyorsunuz.

Yetkili sendikamız bizim yerimize zaten söyledi söyleyeceğini.

Zaten ülkemiz zor durumda.Bakın çanakkale köprüsü için tonla para ödenmesi lazım.Nereden gelecek bu para mesela.Memur 5-10 sene dişini sıksa ölmez.

Almanyada memurlar senede 3 maaşlarını bağışlamış.Şükür edin biraz.

Android60
Genel Müdür
21 Mart 2023 19:29

Daha ne olsun mikemmell

vdtmlr
Genel Müdür
21 Mart 2023 20:18

Fedakarlığa en üstten başlanır, ülkeyi yönetenler 1 yapsın ben dediklerinin fazlasına da varım değilse (ki değil) bu boş muhabbetleri, safsataları, hülogggggculuğu bırakın!

efeben, 1 yıl önce

1 kg yerine 250 gr et alırız,çocuğumuzun ayakkabısını kıyafetini mağazadan değil pazardan alırız,varsın tatil yerine millet bahçesine kanat mangala gideriz,varsın kombiyi arada kapatıp tasarruf yaparız,haftada 2 öğün makarna 3 öğün pilav yeriz ama dik dururuz.Dim dik.Siz memuru ne sanıyorsunuz.

Zaten ülkemiz zor durumda.Bakın çanakkale köprüsü için tonla para ödenmesi lazım.Nereden gelecek bu para mesela.Memur 5-10 sene dişini sıksa ölmez.

profil444
Memur
21 Mart 2023 20:52

Mayıs 14 memur emeklisi olarak yitik hakkımı alacağım tarihtir artık o gün konuşma sırası bana gelmiş olan gündür.sayın kk masaya yumruğunu vuracak kayıp haklarımızı bizlere teslim edeceği gündür.

ınfazk
Kapalı
21 Mart 2023 21:04

Maaş yatsın sana beyin alacam tabi para kalırsa
efeben, 1 yıl önce

genegel
Genel Müdür
22 Mart 2023 02:05

Twitterda deprem öncesi farkındalık yaratılmıştı, twitter da gündem oluşturmadan burada sabahlara kadar her gün yazın bir faydası olmaz...

tolgperperek
Daire Başkanı
22 Mart 2023 09:24

Öncelikle son 15 yıldır hatta 20 yıldır memurlar sınavla atanıyor, çakma diplomalı veya fetö grubu sınav cevaplarıyla memur olanları ve garip atamaları es geçerim.ksaca bir çoğumuz ailenin birikimleriyle iyi bir üniversite kazanıp yine kimimiz zor koşullarda çalışarak büyükşehirlerdeki üniversiteleri okuyup bitirdik, özelde vb.çalıştık sınava girip hakkımıza kazandık yetmedi aday memurluk diye bir sistemde yine bir çoğumuz hiçbir materyal görmeden dersleri sallayan müdürler hiç verilmeyen bilgilerle yine sınava girdik geçer yüksek notlar aldık yetmedi birde o hiç görmediğiniz idareciler size sözlü gibi kanaat notu verdi...kimimz kıskanıldı niye çünki o meşhur ünilerden gelmiştiniz onlar ise sokaktan toplama tarzı idareciydi....neyse onların maaşlarına hep 3-5 yerden ek varıd siz ise masa başında Türkiye nin işlerine gömüldünüz.....çünkü siz aklı, zekası ve bir çok yönden gelişmiş bir insansnsınız hatalı işede karşı çıktınız imza atmadınız.....uzar gider.... maaşınız yükselmez çünkü ihtiyaç emir kuludur düşünüebilen doğruyu yapmaya çalışan nedir.....Asıl olan kimine göre emri verenin emri yanlışsa bile yapacak çalışandır...... Bunuda iktidarlara dayatanlar sermaye sahibi dediklerimizdir.

Biz son göstermelik yetişmiş, düzgün eğitimli memurlarız hepimizin diplomaları avrupa birliği, işte atlantik birliği yok bilmem ne birliğine hava olsun diye sunuluyor...hava basılıyor bizim memurumuz okumuştur diye....... o kadar.

Halbuki komşu ülkedeki herhangi bir meydancı vasıfsız çalışan maaşlarımızın katlarını alıyor hatta Türkiye de bile alıyor malesefki.......

tolgperperek
Daire Başkanı
22 Mart 2023 09:29

cevap yazmaya değmez acaba Almanyada çalışan memurun hafta içi 1 tam birde yarım gün tatili olduğunu ...haftalık 17-32 saat mesai geçmediklerini veya eyaletine göre maaşlarının 3600-16.000euro tazminatsız,eksiz olduğunu biliyormu.....pekiyi maaşı bağışladığı için onur madalyası vb. yıl sonundada ek 15.000euro tazminat kazandığını.....biliyormu.

ınfazk, 1 yıl önce
Maaş yatsın sana beyin alacam tabi para kalırsa

efeben
Kapalı
22 Mart 2023 18:51

Teessüf ederim.Almanya'da fay hattı yok.Deprem olmuyor.Tabi zengin olurlar.Bize bakın 20 senede bir deprem,darbe,sel,terör,sığınmacı,pandemi, derken kolay değil.Biz muhacirleri tutmasak avrupa bu kadar rahat edermiydi.Hepsi bizim sayemizde.

Adamlar domatesi tane ile alıyor.O kadar memnun olsalar emeklisinden tut en fakirine kadar hep bize geliyor.Açın biraz haber seyredin.20 yıl içinde avrupa dağılacak.Biraz araştırmanızı öneririm.

tolgperperek, 1 yıl önce

cevap yazmaya değmez acaba Almanyada çalışan memurun hafta içi 1 tam birde yarım gün tatili olduğunu ...haftalık 17-32 saat mesai geçmediklerini veya eyaletine göre maaşlarının 3600-16.000euro tazminatsız,eksiz olduğunu biliyormu.....pekiyi maaşı bağışladığı için onur madalyası vb. yıl sonundada ek 15.000euro tazminat kazandığını.....biliyormu.

Android60
Genel Müdür
22 Mart 2023 19:01

Tarım kredi koop.larında etin kilosu 140 tl imiş koşun alın nasıl bal 250 tl olan et birden 140 tl ye indi zam vermeye gerek kalmadı. Ama bana versinler. Ben istiyorum cunkı et yemiyorum veganım bir marul olmuş 15 tl

BordoMavim
Aday Memur
22 Mart 2023 20:17

Siz de oy kullanırken iyi düşünün kardeşim, ben 38 yıllık memurum böyle kötü ekonomi görmedim. Üstelik önceden enflasyonu delikanlı gibi doğru açıklayıp ona göre zam verirlerdi. Şimdi hep yalan, fiyatlar en az %400 arttı, yalan rakamlarla garip vatandaşı kandırıyorlar. Tüm çabaları zengini daha zengin yapmak. Bunlara oy verene yazıklar olsun.

BordoMavim
Aday Memur
22 Mart 2023 20:19

Terörle mücadeleden başka başarılı yönetimleri yok. Sadece terörle mücadeleyi beğeniyorum, gerisi her şeyleri yalan, senaryo.

boztaş58
Aday Memur
23 Mart 2023 09:14

İşin daha kötü tarafı iktidara talip olanların da memuru pek taktığı yok. Ben muhalefetin programında memura zam vs. görmedim hiç. sürekli emekli, sürekli asgari ücret. Mevcut iktidarda olanları aklamıyorum onlar bilenle bilmeyeni aynı kefeye koydular. Lisans mezunu 2 dil bilen bir memur ile lise mezunu aynı maaşı alır mı, yazık günah!

tolgperperek
Daire Başkanı
23 Mart 2023 11:35

Anladım geyik yapıyorsunuz.

efeben, 1 yıl önce

Teessüf ederim.Almanya'da fay hattı yok.Deprem olmuyor.Tabi zengin olurlar.Bize bakın 20 senede bir deprem,darbe,sel,terör,sığınmacı,pandemi, derken kolay değil.Biz muhacirleri tutmasak avrupa bu kadar rahat edermiydi.Hepsi bizim sayemizde.

Adamlar domatesi tane ile alıyor.O kadar memnun olsalar emeklisinden tut en fakirine kadar hep bize geliyor.Açın biraz haber seyredin.20 yıl içinde avrupa dağılacak.Biraz araştırmanızı öneririm.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi