Editörler : swat3410
22 Mart 2023 12:36

Engelli yakını hakkında acil zor durumdayım.
Herkese merhabalar arkadaşlar. Öncelikle depremde hayatını kaybeden tüm meslektaşlarıma ve yakınlarına Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin. Sizlere sorum kendim büyükşehirde görev yapıyorum. Annemin %51 oranında engelli raporu bulunuyor. Ancak rapor kısmında bakıma muhtaç ibaresi YOK. Babam rahmetli ve annemin ihtiyacları ile ben ilgileniyorum. Ayrıca annem engelli durumundan sigortalı çalıştığı için vasilik de alamıyorum. Ancak ek görevler vs beni o kadar bunalttı ki çok zor durumdayım. Kendimde evli 2 cocuk babasıyım. Annemin engelli raporu ile kendimi ek görevlerden yada hafta sonu görevlerinden muaf ettirebilir miyim bilgisi olan nasıl yol izleyeceğimi yazarsa o kadar memnun olurum ki artık her yere koşturmaktan stresten çok zor duruma düştüm.

55Memin
Aday Memur
22 Mart 2023 12:49

Evet muaf olabilirsin. %50 ve üstü ağır engelli olarak kabul edilir. Bununla ilgili genelge var. Şubene dilkeçe vermen lazım

Gardaspm
Aday Memur
22 Mart 2023 17:16

Basbakanlık genelgesinde bakmakla hükümlü olması gerektiği diye cevap verildi şubeden anlamadım yada başlarından göndermek için öyle dediler bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?
55Memin, 1 yıl önce
Evet muaf olabilirsin. %50 ve üstü ağır engelli olarak kabul edilir. Bununla ilgili genelge var. Şubene dilkeçe vermen lazım

55Memin
Aday Memur
22 Mart 2023 23:33

Annenizin ikametgahını kendi otorduğunuz eve alırsanız otomatik bakmakla yükümlü oluyorsunuz.
Gardaspm, 1 yıl önce
Basbakanlık genelgesinde bakmakla hükümlü olması gerektiği diye cevap verildi şubeden anlamadım yada başlarından göndermek için öyle dediler bu konuda tecrübesi olan var mı acaba?

pembekuvars07
Aday Memur
23 Mart 2023 12:04

Tam bağımlı ibaresi yazmalı o olmazsa olmaz

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
23 Mart 2023 13:31

Allah sağlık versin kardeşim , dediğine göre annen çalışıyor bir işte ne gibi bir bakıma ihtiyacı var Allah korusun yatalak olur hasta olur bir yere çıkamaz o zaman amenna , ben ilgileniyorum demişsin market alışverişini yapmak ya da ağır bir işi oldun mu yardımcı olmak zaten görevin bak ne şanslısın ki aynı ilde yakınsınız birbirinize uzak olanlar ne yapsın bir de burdan düşün, hafta sonları görevden muaf olmak istediğine göre bürocu musun

Gardaspm
Aday Memur
23 Mart 2023 17:21

Yok ekipteyim. Market işleri vs değil dediğim şeyler 2 günde bir aksamları ve hafta sonu bir gün hastanede alması gereken tedaviden bahsediyorum. Bununla birlikte kendi ailemde var ilgilenmem gereken. Bu arada umarım herkes ailesinin yanında çalışır şnsallah. Ama sizdeki şu mantığı anlayamadım benim bir derdim var diyorum bir baskası bizde ailemizden uzağız yani bizde dertliyiZ kısacası derdine çözüm arama manasında cevaplıyor. Peki böyle olursa bu teşkilattaki herkes nasıl derdine çözüm bulcak cidden anlayamıyorum sizi.
siyahbeyaz88, 1 yıl önce
Allah sağlık versin kardeşim , dediğine göre annen çalışıyor bir işte ne gibi bir bakıma ihtiyacı var Allah korusun yatalak olur hasta olur bir yere çıkamaz o zaman amenna , ben ilgileniyorum demişsin market alışverişini yapmak ya da ağır bir işi oldun mu yardımcı olmak zaten görevin bak ne şanslısın ki aynı ilde yakınsınız birbirinize uzak olanlar ne yapsın bir de burdan düşün, hafta sonları görevden muaf olmak istediğine göre bürocu musun

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
23 Mart 2023 18:51

Ben senin için demiyorum ama bunu o kadar çok suistimal eden var ki annem hasta babam hasta diye görevlerden muaf olmak için rapor sunan ama bilmiyorlar ki sen o göreve gitmeyince iptal olmuyo o görev başkalarına yükleniyorlar bu kezde
Gardaspm, 1 yıl önce
Yok ekipteyim. Market işleri vs değil dediğim şeyler 2 günde bir aksamları ve hafta sonu bir gün hastanede alması gereken tedaviden bahsediyorum. Bununla birlikte kendi ailemde var ilgilenmem gereken. Bu arada umarım herkes ailesinin yanında çalışır şnsallah. Ama sizdeki şu mantığı anlayamadım benim bir derdim var diyorum bir baskası bizde ailemizden uzağız yani bizde dertliyiZ kısacası derdine çözüm arama manasında cevaplıyor. Peki böyle olursa bu teşkilattaki herkes nasıl derdine çözüm bulcak cidden anlayamıyorum sizi.

Gardaspm
Aday Memur
24 Mart 2023 00:27

İyi biliyorum başıma geliyo hatta fazlası geldiği için bi kac senedir bu durumu idare etmeye calıstım artık onada tek basıma gücüm yetmediği için sizlere akıl sordum zaten
siyahbeyaz88, 1 yıl önce
Ben senin için demiyorum ama bunu o kadar çok suistimal eden var ki annem hasta babam hasta diye görevlerden muaf olmak için rapor sunan ama bilmiyorlar ki sen o göreve gitmeyince iptal olmuyo o görev başkalarına yükleniyorlar bu kezde

Hasankeyf38
Genel Müdür
24 Mart 2023 09:25

geçmiş olsun, aktif olarak çalışan birisi bakıma muhtaç değildir diyeceklerdir. Bu ibare geçmeden sizin işiniz olmaz.

Gardaspm
Aday Memur
24 Mart 2023 11:03

Teşekkürler
Hasankeyf38, 1 yıl önce

geçmiş olsun, aktif olarak çalışan birisi bakıma muhtaç değildir diyeceklerdir. Bu ibare geçmeden sizin işiniz olmaz.

yigit-yigit22
Aday Memur
31 Ağustos 2023 00:42

babamın engel oranı %56 ve kısmi bağımlı ben de yeni atandım ve aynı evde yaşıyoruz bakmakla yükümlü müyüm direkt yoksa herhangi bir şey yaptırmam gerekiyor mu bu konuda annemin de birden çok kronik hastalıkları var o da heyete girecek

55Memin, 1 yıl önce
Annenizin ikametgahını kendi otorduğunuz eve alırsanız otomatik bakmakla yükümlü oluyorsunuz.
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi