Editörler : E.Kayı Han
24 Mart 2023 17:44

Gelecek olan kadro ile sözleşmeliye geçiş

Arkadaşlar merhaba şu an aile bakanlığı bünyesinde 4/B psikolog unvanıyla çalışmaktayım. Kadro geldiği takdirde almış olduğum kpss puanımla aynı unvanla farklı bir bakanlığın sözleşmeli pozisyonuna geçmek istiyorum. Bizim kadro yasasında kadroya geçen personel dört senesi dolana kadar başka bir yere atanamaz yazıyor fakat normalde kadroludan sözleşmeliye aynı unvanla geçiş var. Bu bağlamda bilgisi olan birisi aydınlatırsa sevinirim.

24 Mart 2023 17:57

Başka bir yere atanamaz demiyor nakil yapamaz diyor. Ben de şu an aynı durumdayım çevre şehircikte mühendisim kadroyu alınca aynı unvanda sözleşmeli başvuru yapacam. Bence sakıncası yok dediğin kadroludan sözleşmeliye geçiş oluyor. İstifa ettiğinde 4c cıkışı olup 4a girişi olacak. Birde kadroya geçerken sonuçta sözleşmeliden istifa edip geçmediğimiz için 1. Yıl bekleme süresi bizim için geçerli değildir.

Sheryyy
Aday Memur
24 Mart 2023 18:06

Nakil değil hocam dört yıl süreyle başka bir yere atanamazlar yazıyor

bastug40
Aday Memur
09 Nisan 2023 03:39

Atanamadık diyor ama ÖSYM atamaları hariç diye bildiri yayınlandı, bende ünideyim kadro aldım bu sene, sözleşmeli alıma başvurdum bakalım sıkıntı çıkacak mı

hadibe2
Aday Memur
09 Nisan 2023 13:42

Lütfen sonuçlandığı zaman buraya da bilgi verebilir misiniz ?

Gayeya
Aday Memur
10 Nisan 2023 11:34

Uni de hangi pozisyondasiniz kadroya gectiniz mi bende uni de buro personeliyim memur olucam kadroyla 1bucuk yil oldu baslayali saglik teknikeri olarak 4/b tercih vermek istiyorum bana da yol gosterir misiniz?
bastug40, 1 yıl önce

Atanamadık diyor ama ÖSYM atamaları hariç diye bildiri yayınlandı, bende ünideyim kadro aldım bu sene, sözleşmeli alıma başvurdum bakalım sıkıntı çıkacak mı

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi