Editörler : ayşegül bgm
24 Mart 2023 23:49

Milli Eğitim Bakanlığı Hemşire Alımı ile Alakalı Bilgisi Olan Var mı?

Hiçbir yerde bir bilgiye ulaşamadım. Deprem bölgesinde olduğum için araştırma yapmak için imkanlarım çok kısıtlı. Son çare buraya konu açıyorum. Umarım bilgisi olan birine rastlayabilirim.MEB beş yüz tane hemşire alıyor. Kılavuz geldi ve tercihler bugün başladı. Kılavuzda illerin yanında ilçe olarak tüm ilçeler yazıyor yani okul ismi falan yok. Yani örneğin İstanbul tüm ilçeler 26 tane hemşire alınacak. Şimdi alınacak bu hemşireler nerede görevlendirilecek, hangi işleri yapacak, sözlü mülakat olacak mı, çakılı mı oluyor... Bu alım hakkında bilgisi olan paylaşabilirse çok mutlu olurum.

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 00:20

Kilavuza göre mulakat yok. Direk osym uzerinden kpss puanina gore yerlestirme yapilacak. Yine kilavuza gore 4B maddesinde istihdam edilecek yani süresiz sözlesmeli olucak. Eger 45/A KHK deseydi 3+1 olurdu ancak oyle degil. Gorev yerine gelince TAHMİNİMCE hangi okulda eksik varsa o okullara gorevlendirme yapilcak ozellikle yatılı ogrenci bulunan . Okullarda bulunan revirlerde görev alinir. Pansuman, enjeksiyon, , herhangi bir kazada ilkyardim ilk mudahale, ozel cocuklarin egitim aldigi ozel egitim okullarinda ozellikle duzenli ilac kullnan cok ogrenci oluyor onlarin takibi, yine tsm ile koordineli sekilde duzenli saglik taramalarina duzenleme, organize etme gibi. Gorevleri var.

öylesinebirişte
Aday Memur
25 Mart 2023 05:00

Teşekkür ederim. Sizce Sağlık Bakanlığını mı beklemeliyim yoksa bu alıma mı tercih vermeliyim?

kondansatör18, 1 yıl önce
Kilavuza göre mulakat yok. Direk osym uzerinden kpss puanina gore yerlestirme yapilacak. Yine kilavuza gore 4B maddesinde istihdam edilecek yani süresiz sözlesmeli olucak. Eger 45/A KHK deseydi 3+1 olurdu ancak oyle degil. Gorev yerine gelince TAHMİNİMCE hangi okulda eksik varsa o okullara gorevlendirme yapilcak ozellikle yatılı ogrenci bulunan . Okullarda bulunan revirlerde görev alinir. Pansuman, enjeksiyon, , herhangi bir kazada ilkyardim ilk mudahale, ozel cocuklarin egitim aldigi ozel egitim okullarinda ozellikle duzenli ilac kullnan cok ogrenci oluyor onlarin takibi, yine tsm ile koordineli sekilde duzenli saglik taramalarina duzenleme, organize etme gibi. Gorevleri var.

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 08:26

Puan kac
öylesinebirişte, 1 yıl önce

Teşekkür ederim. Sizce Sağlık Bakanlığını mı beklemeliyim yoksa bu alıma mı tercih vermeliyim?

öylesinebirişte
Aday Memur
25 Mart 2023 15:18

75

Puan kac

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 15:50

Puaniniz iyi 2 atamaninda gelme ihtimali.yuksek. saglik bakanligina sehir tercihiniz yoksa inşallah atanirsiniz. Burda şuna karar verin. Okulda daha sakin bi calisma hayatiniz olur, yapcaginiz seyler sınırlıdır, nobet buyuk ihtimal olmaz 8-5 duz memur gibi calisirsiniz. Mesleginize dair kendinizi gelistirmek isterseniz boyle bi imkaniniz teorikte olsada pratikte pek olmaz. Ayrica ek odeme, teşvik , mesai durumuda yok. Buda hastaneden en az 2-3 bin tl az almak demek. O yüzden iyice dusunup karari siz vermelisiniz. Cunku puaniniz iyi. Bu yuzden siz hangi kurumda nasil calismak istiyorsunuz buna karar verin. Hakkinizda hayirlisi olsun

75

öylesinebirişte
Aday Memur
25 Mart 2023 19:52

Tekrardan çok teşekkür ederim. Peki bu MEB alımının süresiz sözleşmeli olduğuna emin misiniz? Birçok yerde de 3+1 olarak yazıyor. Bir de sağlık bakanlığı alımı ne zaman olur, bir öngörünüz var mı? Bakan paylaşım yapalı çok gün geçti, kılavuz gelmedi.

Puaniniz iyi 2 atamaninda gelme ihtimali.yuksek. saglik bakanligina sehir tercihiniz yoksa inşallah atanirsiniz. Burda şuna karar verin. Okulda daha sakin bi calisma hayatiniz olur, yapcaginiz seyler sınırlıdır, nobet buyuk ihtimal olmaz 8-5 duz memur gibi calisirsiniz. Mesleginize dair kendinizi gelistirmek isterseniz boyle bi imkaniniz teorikte olsada pratikte pek olmaz. Ayrica ek odeme, teşvik , mesai durumuda yok. Buda hastaneden en az 2-3 bin tl az almak demek. O yüzden iyice dusunup karari siz vermelisiniz. Cunku puaniniz iyi. Bu yuzden siz hangi kurumda nasil calismak istiyorsunuz buna karar verin. Hakkinizda hayirlisi olsun

Mervecaaan
Aday Memur
25 Mart 2023 20:11

Peki yazdik geldi MEB ataması. Eğer ki gidilmez ise bir yıl yine cezalı duruma düşer miyiz ki?

Mervecaaan
Aday Memur
25 Mart 2023 20:13

Tabi başkasının hakkına girmek ayrı bir saçmalık ama hastanede çalışmaya alışınca okulda çalışmak biraz tedirgin ediyor.

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 20:17

3+1 olsaydi KHK 45/A maddesine gore alim derdi. Saglik bakanligi alim kilavuzu inceleyin onda 45/A maddesine gore yazar. Meb kilavuzunda 4B maddesine gore diyor. Kilavuzun en gec saliya kadar gelmesi lazim. Meb alimiyla ayni anda tercihe cikilmasina teknik olarak bi sorun yok. Ancak belki 2sinede tercih verilmesin diye meb alimindan yani 30 marttan sonraya sarkabilir.

Tekrardan çok teşekkür ederim. Peki bu MEB alımının süresiz sözleşmeli olduğuna emin misiniz? Birçok yerde de 3+1 olarak yazıyor. Bir de sağlık bakanlığı alımı ne zaman olur, bir öngörünüz var mı? Bakan paylaşım yapalı çok gün geçti, kılavuz gelmedi.

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 20:19

Dusersin tabi 1 yil sozlesmeli alimlara atanamama cezasi alirsin.
Mervecaaan, 1 yıl önce
Peki yazdik geldi MEB ataması. Eğer ki gidilmez ise bir yıl yine cezalı duruma düşer miyiz ki?

kondansatör18
Aday Memur
25 Mart 2023 20:20

Tam tersi olsa tedirgin olmanizi anlarimda. Okulda neden tedirgin oluyorsunuz :)
Mervecaaan, 1 yıl önce
Tabi başkasının hakkına girmek ayrı bir saçmalık ama hastanede çalışmaya alışınca okulda çalışmak biraz tedirgin ediyor.

Mervecaaan
Aday Memur
25 Mart 2023 21:44

Bilmem sanırım ortamdan kaynaklanıyor. Belkide ön yargı
Tam tersi olsa tedirgin olmanizi anlarimda. Okulda neden tedirgin oluyorsunuz :)

Fomant
Memur
25 Mart 2023 22:11

Ne tedirgini ya sabah 8 akşam 5 çalışacaksın. Sürekli oturacaksın. Hastalanan çocuk varsa ilacını vereceksin. Dünyanın en kebap işi.

Mervecaaan, 1 yıl önce
Bilmem sanırım ortamdan kaynaklanıyor. Belkide ön yargı

mhmtın
Memur
25 Mart 2023 23:24

Tercih eden oldu mu

öylesinebirişte
Aday Memur
26 Mart 2023 14:48

Sağlık Bakanlığının alımı için deprem bölgesine alım yapılacak, deniliyor. Bu şekilde mi acaba? İstediğim şehirler var ama her yeri yazarım tabi atanmak için. Sadece deprem bölgesinde psikolojim zaten berbat hale geldi. Burada kalmak istemiyorum, gidebilsem çok iyi olur. MEB alımı için de öncesinde böyle bir alım yapılmadığı için tereddütlerim var. Yani fikir paylaşan herkes tahmini bir şeyler söylüyorlar, kimse emin değil. Bakan net bir tanım yapmadı çünkü. Bu yüzden tercih için korkuyorum.

3+1 olsaydi KHK 45/A maddesine gore alim derdi. Saglik bakanligi alim kilavuzu inceleyin onda 45/A maddesine gore yazar. Meb kilavuzunda 4B maddesine gore diyor. Kilavuzun en gec saliya kadar gelmesi lazim. Meb alimiyla ayni anda tercihe cikilmasina teknik olarak bi sorun yok. Ancak belki 2sinede tercih verilmesin diye meb alimindan yani 30 marttan sonraya sarkabilir.

kondansatör18
Aday Memur
26 Mart 2023 15:52

Nerden duydunuz bunu ?

Sağlık Bakanlığının alımı için deprem bölgesine alım yapılacak, deniliyor. Bu şekilde mi acaba? İstediğim şehirler var ama her yeri yazarım tabi atanmak için. Sadece deprem bölgesinde psikolojim zaten berbat hale geldi. Burada kalmak istemiyorum, gidebilsem çok iyi olur. MEB alımı için de öncesinde böyle bir alım yapılmadığı için tereddütlerim var. Yani fikir paylaşan herkes tahmini bir şeyler söylüyorlar, kimse emin değil. Bakan net bir tanım yapmadı çünkü. Bu yüzden tercih için korkuyorum.

tebr
Aday Memur
26 Mart 2023 19:07

süresiz sözleşmelilik kalkmadı mı?

öylesinebirişte
Aday Memur
26 Mart 2023 19:25

Yani takip ettiğim bazı sayfalar, çevre falan.

Nerden duydunuz bunu ?

kondansatör18
Aday Memur
26 Mart 2023 20:27

Onlari bosverin.herkes bisey soyler. 6000 hemsirenin hepsinin afet bolfesine alinmasi mantikli degil. Yarali depremzedelerin bircogu zaten baska sehirlere nakil edildi. Her hastanenin ihtiyaci var. Afet bolgesine onceki planlamadan illaki fazla kisi alinir ancak hepsi oraya alinmaz sanmam. Bikaç gune kilavuz gelince hersey ortaya cikar inşallah.

Yani takip ettiğim bazı sayfalar, çevre falan.

kondansatör18
Aday Memur
26 Mart 2023 20:29

Hayir benim.bildigim.yok oyle bisey . Kalkmis olsaydi yeni kadro kanunu 28 kasım 2022'den once girenler icin gecerli oldu. O zaman neden boyle bi tarih koysunlarki. Sizin kaynaginiz nedir ?
tebr, 1 yıl önce

süresiz sözleşmelilik kalkmadı mı?

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi