Editörler : E.Kayı Han
25 Mart 2023 10:15

MEB 4B Sözleşmeli Büro Personeli Eş Durumu-Tayin Hakları

Merhabalar, malûm şu anda MEB tarafından açılan 4B sözleşmeleri kadroların (özellikle Büro Personeli) eş durumu vb. yer değiştirme hakları mevcut mudur? Mevcut ise işe başladıktan ne kadar süre sonra yapılabilir?

wax meber
Memur
02 Nisan 2023 05:42

daha atanmadan bunu merak ediyorsunuz. devlet o kadroları sen evlen de başka yere göç diye açmıyor. kimle evlenecekseniz onun yaşadığı yerde özel bir sektöre işe girin o zaman.

eXoManiaa
Aday Memur
04 Nisan 2023 03:02

Neden eşinin yaşadığı yerde işçi olarak çalışıyor? Bunu sen mi belirliyorsun? Hangi sıfatla? Bunu sormak insanların en doğal hakkı atanamıyorsan buraya gelip millete ağlayamazsın.

wax meber, 1 yıl önce

daha atanmadan bunu merak ediyorsunuz. devlet o kadroları sen evlen de başka yere göç diye açmıyor. kimle evlenecekseniz onun yaşadığı yerde özel bir sektöre işe girin o zaman.

mezunolmamis
Aday Memur
04 Nisan 2023 04:06

Atanmadan soracak tabii eş durumu tayini var mı yok mu diye sen kim oluyorsun da buna karışabileceğini sanıyorsun? Herkes haddini bilsin.

wax meber, 1 yıl önce

urascanx
Memur
04 Nisan 2023 08:59

Sanane kardeşim. Rahatsızlıgınız mı var? Bulundugu şehirde kadro olmaz tercih yapar gider. Tayin memurun hakkı değil mi öğrenmek istiyor iyi misiniz? Ayrıca pardon da siz kimsiniz.? Sizene? Soru sorulması sizi neden rahatsız ediiyor?

wax meber, 1 yıl önce

wax meber
Memur
04 Nisan 2023 13:16

devlet sizi bir yere atıyorsa orada ihtiyaç olduğu için atıyor. bu tayinler yüzünden evlilerin ceremesini bekarlar çekiyor. ben ne hikmetse batıdan doğuya eşi için gelen pek de duymadım. atandığınız yerden birisiyle evlenin ne olacak? ya da hiç evlenmeyin. sonuçta kariyer yapmak farklı bir durum.

yldz21
Aday Memur
08 Nisan 2023 07:02

bu konuda bilgisi olan yok mu? Ben demir yollarında çalışıyorum. Eşimin atandığı şehirde demir yolu yok. Mevzuata baktıgımda 4B'linin minimum bir sene çalışması gerek diyor. Kimi de3+1 gibi bir şeyden bahsediyor.

maviyedair
Şef
08 Nisan 2023 09:17

MEB de tayin kolay gardaş , 1 yıl sonra geçersiniz

umutsuzkatip
Şube Müdürü
08 Nisan 2023 18:58

Sen kimsin devlet adına konuşuyorsun yahu? :) Koskoca devlet kendi önlemini alıyor. Ona göre tayin için şartlar getiriyor ve şartları sağlayınca da insanlar eşlerinin yanına gidebiliyor. Oldu sana soralım bundan sonra evlenirken.

wax meber, 1 yıl önce

devlet sizi bir yere atıyorsa orada ihtiyaç olduğu için atıyor. bu tayinler yüzünden evlilerin ceremesini bekarlar çekiyor. ben ne hikmetse batıdan doğuya eşi için gelen pek de duymadım. atandığınız yerden birisiyle evlenin ne olacak? ya da hiç evlenmeyin. sonuçta kariyer yapmak farklı bir durum.

wax meber
Memur
09 Nisan 2023 01:07

devlet adına konuşmuyorum. vatandaş konuşuyorum. ama siz tabi unuttunuz vatandaş olmayı, birey olmayı, demokrasiyi. size üniversitede öğretmiş olmaları lazım bu kavramları. atanınca mesleğe nasıl daha iyi hizmet ederim diye düşünmek varken acaba en erken nasıl basar giderimin derdine düşenleri eleştirmek benim hakkım. ben devletin menfaatini savunuyorum. türküm ve atatürkçüyüm. cumhuriyet ilke ve inkılaplarından asla taviz vermem. sözlerime katılmak zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın. çünkü ben doğru olandan yanayım.

umutsuzkatip, 1 yıl önce

Sen kimsin devlet adına konuşuyorsun yahu? :) Koskoca devlet kendi önlemini alıyor. Ona göre tayin için şartlar getiriyor ve şartları sağlayınca da insanlar eşlerinin yanına gidebiliyor. Oldu sana soralım bundan sonra evlenirken.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi