Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Mart 2023 19:55

Mahkeme kararına göre yüksek lisans yapan idarecilerinde ek dersleri artırılımlı mı ödenecek
https://adana1.ebs.org.tr/manset/3197/yuksek-lisans-ve-doktora-yapan-rehber-ogretmenlere-de-ek-ders-odenecek
25 Mart 2023 19:58

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA YAPAN REHBER ÖĞRETMENLERE DE EK DERS ÖDENECEK İdari mahkeme; yaptığı işin doğası gereği ders görevi olmayan, bir başka değişle fiilen derse girme imkanı bulunmayan rehber öğretmenlerde; fiilen derse girme gibi bir koşulun aranamayacağı, rehberlik görevinin fiilen yapılmasının yeterli olacağı, dolayısıyla yüksek lisans / doktora yapmış olan rehber öğretmenlere de ayrım gözetilmeksizin artırımlı ek ders ücreti ödemesini gerektiğini hükmetti. Karara göre geriye dönük ödenmeyen ek ders ücretleri de ödenecek. Hatırlanacağı üzere konu; Eğitim-Bir-Sen'in imzaladığı 6. Dönem Toplu Sözleşmesin'de "Eğitim, Öğretim ve Bilim Hizmet Koluna İlişkin Toplu Sözleşme " kısmı " Lisanüstü öğrenim gören öğretmenlere ilave ek ders ücreti " başlıklı 8. Maddesinde; Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenlerden yüksek lisans ve doktora yapmış olanlara, fiilen girdikleri dersler için ödenecek ek ders ücretleri sırasıyla %7 ve %20 artırımlı ödenir" ibaresi ile bir kazanım olarak geçmişti. Buna göre; şartlara uyan rehber öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 10. maddesine göre aşağıda örnekleri yer alan kendilerine uygun dilekçeyle başvurmaları halinde geriye doğru 60 günlük süre zarfında ödenen ek ders ücretlerinin %20 artırımlı olarak alabileceklerdir. Hayırlı olsun.

egulcinc
Aday Memur
25 Mart 2023 22:12

Dilekçe örneğini nerden bulabiliriz?Ben de idareciyim yüksek lisansım var.

25 Mart 2023 22:16

Yukarıdaki linkte var hocam
egulcinc, 1 yıl önce

Dilekçe örneğini nerden bulabiliriz?Ben de idareciyim yüksek lisansım var.

27 Mart 2023 04:35

Rehber öğretmenleri dilekçe veriyor ama okul idarecileri de verebiliyor mu bilemiyorum. Bence idarecilerde verebilmeli çünkü onlarda rehber öğretmenler gibi derse idari görev aldıkları saat kadar filen giremiyor.
Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi