Editörler : E.Kayı Han
26 Mart 2023 13:29

28 Kasım kadro mağduriyeti için dava açanlar

28 kasım kadro mağduriyeti yaşayanlardan idare mahkemesine başvuru yapıp dava açanlar var mı? Süreç nasıl ilerleyecek? Elinde emsal kara örneği olan var mı? Ben 3 gün için kadroyu kaçırdım benim gibi bu süreci yaşayan arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi?

işletmen74
Aday Memur
26 Mart 2023 13:59

2011 girişliyim alamazsınız çünkü 28 Kasım 2022 resmi gazete yayınlandığı tarih bizlerde 2011 de 4 Haziran 2011 e kadar girenler aldı bende 4 temmuz 2011 de girdim tam 2.5 sene sonra 2013 Kasım ayında tekrar verilen kadro ile aldım her zaman resmi gazete de yayınlanan tarih önemlidir kardeşim bilginize 2011 de adamlar 1 gün ile kaçıranlar oldu alamadılar Allah'a emanet olun 3 sene sonra alacaksınız sizler.3 artı.1. İle saygılar

Kuruyemisci
Aday Memur
26 Mart 2023 14:02

Hangi gün yaparsanız yapın illaki mağdur olanlar olacaktı. Yılbaşını referans alsan bu seferde 3 ocakta göreve başlayanlar mağdur olduk diyecekti. Hadi herseyi geçtim şuan memur olan herkes kadroya geçiyor şeklinde olsaydı bile bu seferde mulakati kazanıp evrak hazırlayanlar mağdur olacaktı. Mağdurlar bitmez yani.

E.Kayı Han
Editor
26 Mart 2023 14:07

Atladığın veyahut bilmediğin husus şu. 28 Kasım resmi gazetede yayımlanma tarihi değil. 28 Kasım tarihi cumhurbaşkanının sözleşmelileri kadroya geçireceğiz diye açıklama yaptığı tarih. O tarihi baz aldılar.

işletmen74, 1 yıl önce
2011 girişliyim alamazsınız çünkü 28 Kasım 2022 resmi gazete yayınlandığı tarih bizlerde 2011 de 4 Haziran 2011 e kadar girenler aldı bende 4 temmuz 2011 de girdim tam 2.5 sene sonra 2013 Kasım ayında tekrar verilen kadro ile aldım her zaman resmi gazete de yayınlanan tarih önemlidir kardeşim bilginize 2011 de adamlar 1 gün ile kaçıranlar oldu alamadılar Allah'a emanet olun 3 sene sonra alacaksınız sizler.3 artı.1. İle saygılar

işletmen74
Aday Memur
26 Mart 2023 14:21

Haklısın bay editör ama şunu vurgulamak istemiş idim resmi gazete de 22 Kasım 2022 yı baz aldılar diye düzeltmek istiyorum saygılar kısacası resmi gazete de eğer bir tarih verilmiş İse açılan davalar kazanılması çok zor oluyor saygılar
E.Kayı Han, 1 yıl önce

Atladığın veyahut bilmediğin husus şu. 28 Kasım resmi gazetede yayımlanma tarihi değil. 28 Kasım tarihi cumhurbaşkanının sözleşmelileri kadroya geçireceğiz diye açıklama yaptığı tarih. O tarihi baz aldılar.

E.Kayı Han
Editor
26 Mart 2023 14:24

CB açıklama tarihinin baz alınması bir ihtimalde olsa umut ışığı doğuruyor. Bence bu tarih yargıdan döner. Olması gereken kanunun resmi gazetede yayımlanma tarihi idi. Davalar açılmalıdır.

işletmen74, 1 yıl önce
Haklısın bay editör ama şunu vurgulamak istemiş idim resmi gazete de 22 Kasım 2022 yı baz aldılar diye düzeltmek istiyorum saygılar kısacası resmi gazete de eğer bir tarih verilmiş İse açılan davalar kazanılması çok zor oluyor saygılar

işletmen74
Aday Memur
26 Mart 2023 14:25

Bizde açtık asla ve katiyen 2011 de resmi gazete de verilen gün her zaman olduğu gibi geçerli olacaktır yani 22 Kasım ama açmak isteyenler e açmayın diyemem ancak kazanılması çok zor saygılar İnşallah kazanırlar
E.Kayı Han, 1 yıl önce

CB açıklama tarihinin baz alınması bir ihtimalde olsa umut ışığı doğuruyor. Bence bu tarih yargıdan döner. Olması gereken kanunun resmi gazetede yayımlanma tarihi idi. Davalar açılmalıdır.

MilletSevdalısı
Aday Memur
23 Şubat 2024 09:00

Kaya bey kadro mağduriyetlerini haber yapar mı memurlar.net çünkü büyük bir haksızlık var. Aynı mülakata giriyoruz ama kadro alamıyoruz. Seçim yaklaşmışken sizlerin desteği sayesinde sendika ve gerekli yerlere sesimiz duyurulur. Sayımız göz ardı edilecek kadar az değil. Her kurumda her bölümde 3-5 kişi 30-50 bin e kadar bir sayıya varıyor.

E.Kayı Han, 1 yıl önce

sait okumuş
Aday Memur
23 Şubat 2024 09:46

Arkadaşlar tanıdığım bir kişi bu yolla kadroyu aldı bilginiz olsun. Dava açın. Eğer ki aynı anda başvurduysanız arkadaşınız atandı ve siz 1 gün sonrasında başlatıldı iz. Bu şekilde alabilirsiniz.

abozkurtb
Aday Memur
23 Şubat 2024 13:30

Sigorta hizmet primlerin eksik yatmaması için kadrolu olmamanı tavsiye ediyorum.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi