Editörler : E.Kayı Han
26 Mart 2023 16:34

İstifa onayı gelmeden başlayabilir miyim?

Adalet bakanlığındaki kadrolu görevimden istifa ettim.

Başka bir kuruma sözleşmeli personel olarak işe başlayacağım ancak henüz istifa onayı gelmedi. Onay gelmeden diğer kurumda işe başlamam mümkün mü? sıkıntı çıkar mı?

E.Kayı Han
Editor
26 Mart 2023 18:16

Başlayamazsın. Diğer kurumda SGK girişini yapamazlar. SGK girişi olmadan da işe başlatmazlar.

ozgunum
Aday Memur
26 Mart 2023 22:13

Hocam istifa onayı geç gelirse ne yapacağım?

sözleşmeli işe başlamak için tebligattan sonra sadece yol süresi veriyorlar. Bir fikriniz var mı?

E.Kayı Han, 1 yıl önce

Başlayamazsın. Diğer kurumda SGK girişini yapamazlar. SGK girişi olmadan da işe başlatmazlar.

batuhan_1504
Aday Memur
27 Mart 2023 16:19

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 94. maddesini okumalısın.

ozgunum
Aday Memur
27 Mart 2023 16:52

"Olağanüstü mazeretle çekilenler, üstüne haber vermek şartiyle bir ay kaydına tabi değildirler."

hocam belki bu kısım beni kurtarabilir ama bu sefer de SGK kaydı olmaz diyor Kayı Han hocam?

batuhan_1504, 1 yıl önce

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 94. maddesini okumalısın.

batuhan_1504
Aday Memur
27 Mart 2023 17:23

o kadar detayını bilmiyorum. ben sadece kanun maddesini hatırlatmak istedim size.

ozgunum, 1 yıl önce

"Olağanüstü mazeretle çekilenler, üstüne haber vermek şartiyle bir ay kaydına tabi değildirler."

hocam belki bu kısım beni kurtarabilir ama bu sefer de SGK kaydı olmaz diyor Kayı Han hocam?

ozalp123
Aday Memur
15 Temmuz 2023 17:23

3+1 ile kadroya geçip 3. yılın sonunda istifa edersek sınavsız farklı bir kuruma geçebilir miyiz?

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi