Editörler : swat3410
27 Mart 2023 00:51

Zabıta bizi geçti mi
Özel kolluk olan belediye zabıtası 20 bin alıyormuş

akin13030
Yasaklı
27 Mart 2023 01:08

Bizi geçmeyen kaldı mı onu söylemen lazımdı niye şaşırıyorsun ki :) polislik en zor meslek grubu iş yükü olsın, can güvenliği olsun ama aldığı maaş en düşük memur maaşı oldu suan bir polis 30 bin almalı ..

turbojet
Daire Başkanı
27 Mart 2023 01:09

geçirdiler

klavyekurdu
Memur
27 Mart 2023 01:30

Yanlış hatırlamıyorsam zabıtanın bizden daha çok aldığını 6 sene önce öğrenmiştim ama daha öncesinde ne zaman geçtiğini bilmiyorum. Ben umudu kestim. Neresinden tutsak elimizde kalmaya başladı.

Waferrolls
Yasaklı
27 Mart 2023 02:17

Şuna belediyenin özel güvenliği bile bizi geçti desen daha iyidi

chochito
Memur
27 Mart 2023 02:27

Zabıta maaşı bizi geçti

tarafsiz01
Şef
27 Mart 2023 02:32

Canımı dişime takıyorum , kelle koltukta geziyorum . Evet bu mesleği bilerek geldim fakat hakkım neyse onu vermek hem insani vazifeleri , hem görevi değil mi başımızdakilerin . Birçok ücret asgari ücrete göre belirleniyor . 10 yıl önceki asgari ücretli ile aramızdaki oransal fark şimdi neden yok ? Bu haksızlık değil mi peki? Ben altına da endekslemiyorum . Ama lütfen bu konu bir düşünülsün

yirmiüç.otuzsekiz
Aday Memur
27 Mart 2023 02:49

Zabıta maaşı oldum olası hep bizim maaştan fazlaydı. Tabii bu her belediyede aynı değil. Ancak 2005 de ben 850 bin civarı maaş alırken Eyüp Belediyesi Zabıta ya 1 milyon maaş veriyordu

pmyo235
Memur
27 Mart 2023 05:54

Zabıta maaşının polis maaşını geçmesi kadar acı bi durum yok çok üzülüyorum yazıklar olsun buna göz yumanlara.

Shinnok01
Memur
27 Mart 2023 07:14

Mesleğin bu çekilen sıkıntıların, zorlukların karşılığı bu olmamalı hakkım helal değil.

pomem24
Şef
27 Mart 2023 07:16

Geçmeyen sadece düz gih memuru kardeş, mesala uzman öğretmen ek derside iyise 23 bin alıyor. Düşün artık baş öğretmen 25, belediye çakışanları 20 altında yok bakma onlar sadece çıplak maaşı söyler dururlar. Ancak ne ek dersi, ne de belediyedekiler denge tazminatı adı altındaki söylemezler, marketlerdeki kasiyer bile yeme parası şusu busu 12 bin alıyor.

85200258
Genel Müdür
27 Mart 2023 09:09

Şu bile lafını çok eğrelti buluyorum. Kasiyer bile... Bilenin altında kendini üstün görme var. Aynı şeyi iki üç ay önce öğretmen formunda yazdılar polis bile şu kadar maaş alıyor diye. Bizim içimizde bazıları nasıl hiçbir iş teminati olmayan , emekciye bile diyorsa , öğretmen de polisi kendi eğitim düzeyinde görmeyip ( kendi eğitim düzeyinde olsa bile kpss de yeterlilik gösteremediği için ) polis bile deme kustahli diyebiliyor. Zabıta bile , Kasiyer bile diyene kadar ben neden böyleyim demek lazım. Siyasetin kuklası olmuşuz , merkezin bildirdiği aracı durdurduğu için açıkta olup ihracla yargılanan meslektaşlarımız var. Sana bir hak verilme ihtimali var mı? Tabi ki yok. Onun için çok da kendinizi öğretmenle filan kıyaslamayın. Adamlar haklarını söke söke alıyorlar. Depremde pandemide ek dersine kadar aldı adamlar. Üste gömlek altında boxer ile evinde ders verdi senden çok maaş aldı. Pandemide zabıtanın işini polis yaptı polisten çok maaş aldı. Ondan çok fazla rollenmeyelim. Ayrıca emekciyi de kendinden altta görmeyelim.
pomem24, 1 yıl önce
Geçmeyen sadece düz gih memuru kardeş, mesala uzman öğretmen ek derside iyise 23 bin alıyor. Düşün artık baş öğretmen 25, belediye çakışanları 20 altında yok bakma onlar sadece çıplak maaşı söyler dururlar. Ancak ne ek dersi, ne de belediyedekiler denge tazminatı adı altındaki söylemezler, marketlerdeki kasiyer bile yeme parası şusu busu 12 bin alıyor.

pomem24
Şef
27 Mart 2023 09:13

Bile derken en az maaş alan çalışanlar demek istedim yanlış anlaşıldıysa affola ayrıca çoğu kasiyerlerin öğretim düzeyi 2 yıllık yada 4 yıllık eğitim ile ilgisi yok
85200258, 1 yıl önce
Şu bile lafını çok eğrelti buluyorum. Kasiyer bile... Bilenin altında kendini üstün görme var. Aynı şeyi iki üç ay önce öğretmen formunda yazdılar polis bile şu kadar maaş alıyor diye. Bizim içimizde bazıları nasıl hiçbir iş teminati olmayan , emekciye bile diyorsa , öğretmen de polisi kendi eğitim düzeyinde görmeyip ( kendi eğitim düzeyinde olsa bile kpss de yeterlilik gösteremediği için ) polis bile deme kustahli diyebiliyor. Zabıta bile , Kasiyer bile diyene kadar ben neden böyleyim demek lazım. Siyasetin kuklası olmuşuz , merkezin bildirdiği aracı durdurduğu için açıkta olup ihracla yargılanan meslektaşlarımız var. Sana bir hak verilme ihtimali var mı? Tabi ki yok. Onun için çok da kendinizi öğretmenle filan kıyaslamayın. Adamlar haklarını söke söke alıyorlar. Depremde pandemide ek dersine kadar aldı adamlar. Üste gömlek altında boxer ile evinde ders verdi senden çok maaş aldı. Pandemide zabıtanın işini polis yaptı polisten çok maaş aldı. Ondan çok fazla rollenmeyelim. Ayrıca emekciyi de kendinden altta görmeyelim.

Dextrian
Şube Müdürü
27 Mart 2023 10:59

Belediyenin huzurevi personeli de bizden fazla alıyor sözde asgari ücretli de yerine göre bize yakın maaş alıyor, artık bizi geçmeyen kaldı mı bunu tespit etmek daha kolay olur.

Yarın başlarlar o geliyor bu geliyor 5 bin polise ek görev geceden çıkarsın 2 saat uyursun hazır kuvvet dikerler 12 saat karşılığı var mi yok ne konuşsak boş

Android60
Genel Müdür
27 Mart 2023 11:10

Geçti tabi yeni 6 aylık zabıta 20 bin alıyor. Yeni polis memuru 16.500 aradaki farka bak

turbojet
Daire Başkanı
27 Mart 2023 11:18

bu gün ki haber:

Emekliye zam ve ikramiye, geçici işçiye kadro, sağlıkçılara iyileştirme, yüksek yargıya zam içeren yasa teklifi yarın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Hızlı bir şekilde yasalaşarak Cumhurbaşkanı'nın onayına gönderilecek. 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere 15.6 milyon emeklinin bayram ikramiyesi yüzde 82 zamla 2 bin liraya çıkacak. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda toplamda 4 bin lira olmak üzere emeklilere 62.4 milyar lira ikramiye yatırılacak. Yasayla en düşük emekli aylığı 7500 liraya çıkacak.

turbojet
Daire Başkanı
27 Mart 2023 11:19

herkese zam var polise yine yok

aynasızz55
Yasaklı
27 Mart 2023 11:24

Meclis 6nisanda kapanıyor.

Twitter'da etkinlik var şuan,sesimizi duyurmak için sizde twit atın.

Dextrian
Şube Müdürü
27 Mart 2023 11:25

Sağlıkçıya öğretmene iyileştirmeye doymadılar onlar da istemeye doymadı sendika var grev hakkı var bizim gibi sahipsiz maraba mı. Bize 5 kuruş yok 6 aydan 6 aya ne verilirse sus otur sesini çıkarma yazık

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
27 Mart 2023 11:31

Biz harranlı bile değil mişiz

polisleriseviyorum
Aday Memur
27 Mart 2023 14:37

Kasiyeri niye küçük görüyosun sicilsiz, o niyetle yazdıysan eğer, yaptığın büyük ayıp.

Yarın bi gün polisliğinin garanti olacağını bilemezsin, 5 dakika sonrası belli değil.

pomem24, 1 yıl önce
Bile derken en az maaş alan çalışanlar demek istedim yanlış anlaşıldıysa affola ayrıca çoğu kasiyerlerin öğretim düzeyi 2 yıllık yada 4 yıllık eğitim ile ilgisi yok
Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi