Editörler : Kubil ay

pomem24
Şef
27 Mart 2023 20:03

Bir alt cevabı okusaydın niyetimi okurdun sicilsiz derken ?
polisleriseviyorum, 6 ay önce

Kasiyeri niye küçük görüyosun sicilsiz, o niyetle yazdıysan eğer, yaptığın büyük ayıp.

Yarın bi gün polisliğinin garanti olacağını bilemezsin, 5 dakika sonrası belli değil.


pmyo235
Memur
27 Mart 2023 20:19

Polisin maaşı eridi bitti masa başı memur bizden fazla alıyor

chochito
Memur
27 Mart 2023 20:28

10 sene önceki alım gücünü koruması için şuan 8/1 28bin tl olması lazım.
pmyo235, 6 ay önce
Polisin maaşı eridi bitti masa başı memur bizden fazla alıyor

mrtckr19
Memur
27 Mart 2023 21:01

Şurada bile fikir ve eylem birliği yapılamıyorken bizi geçen çok olur. Ben buna kim vesile olduysa inşallah bir polis memuruna muhtaç kalır da beklediği gelmez olsun derim. Allah hesabını sorsun, bizim kadar çalışıp da hakkı yenen başka meslek grubu yoktur.

crabnet355
Müsteşar Yardımcısı
27 Mart 2023 21:44

Polis kardeşlerim bir yanlış anlamayı düzeltmek isterim.20 25 bin çıplak maaş alan uzman öğretmen yok..Ögretmenlerin yarısı uzman değil ve 12 binlira maaş alıyorlar..Uzmanlar ise derecesine göre 15-16 alıyorlar..Ek ders muhabbetine hiç girmeyelim.Her ay sürekli ödenen bir şey değildir,sabit ödenen bir şey değildir, iline göre ilçesine göre, branşına göre okuluna göre değişir..Bulan illa vardır, ama bulamayan daha çoktur.. Fakat sağlıkçılara ilgili fikirlerinize bende katılıyorum.Mücadele edip haklarını aldılar.Biz öğretmenler sayımız çok olmasına rağmen çok pasif kaldık.. Hemşirelerin falan işi gerçekten zor maaşlarına lafım yok ama, birinci elden teyit ettim, Sağlık bakanlığında 8-5 masa başı çalışan bir sosyal çalışmacı 19-20 bin lira maaş almakta..Hem polisin hem de öğretmenin maaşlarının düşük kaldığını düşünüyorum..

ardabeyy
Şef
27 Mart 2023 22:17

Kendinizi cok önmesemeyin. Emin olun kimsenin bizi iplediği falan yok. Şöyle ya da böyle kabul edin. Burası ortadoğu. Gelismiş bir Avrupa ülkesi değil. Biz çoğu kişi ve kesim için sayıdan ibaretiz. Ne etkimiz var, ne temsilimiz ne de kendi icimizde bir bütünlüğümüz. Acı ama gerçek. Ya bu deveyi güdeceksin ya bu diyardan gideceksin.

brkrsln
Memur
27 Mart 2023 23:03

değerli arkadaşlar,ara sıra polis forumlarına göz gezdiriyorum,öğretmen kimliğimle değil sendikacı kimliğimle buradayım yani niyetim polemik yaratmak değil,sadece yardımcı olmak istiyorum,çok kıymetli polis arkadaşlarım var,ne kadar zor şartlar altında çalıştığınızı ve kurum içi mobing'in ne seviyelerde olduğunu gayet iyi bilen biriyim.

Öncelikle bir yanlışı düzeltmek isterim,öğretmenlerden çok azı uzman ve başöğretmen sıfatı taşıyor ve çok az öğretmen tam ek ders ücreti alır,ortalama bir rakam vermek gerekirse öğretmenler ek ders ücretleriyle birlikte ortalama 15bin lira gibi bir maaş alırlar fakat bu rakam kesinlikle artacaktır,gelecekte polis memurlarının iki katı maaş alan öğretmenlere rastlayabilirsiniz,bunun başlıca sebeplerinden bir tanesi, öğretmenlerin siyasi görüşleri ne olursa olsun hükümet yanlısı sendikları hızla terkedip muhalif sendikalara üye olmaya başlaması,bir diğeri mesleki birliktelik anlayışı ile özlük ve maaş hakları konusunda beraber hareket edilmesi.eskiden birkaç yüz kişiyi alanlara toplayamazken şimdi sağcısı solcusu onbinlerce öğretmen meydanları dolduruyor,iş bırakıyoruz denildiğinde onbinlerce öğretmen iş bırakıyor. Peki ne değiştide böyle oldu? biliyorsunuz devlet memurlarına siyaset yapmak yasaktır,bu yüzden öğretmenler uzun yıllar boyunca sendikaları siyaset yapabilecekleri meşru bir zemin olarak algıladılar ve siyasi partilerine yakın buldukları sendikalara üye oldular,günümüzde bu durum değişti ve muhalif sendikal bilinç yerleşmeye başladı,bu yüzden öğretmen kazanımları hız kesmeden devam edecektir.

Polisliğe baktığımız zaman işiniz gerçekten zor görünüyor arkadaşlar,birincisi bırakın sendikal bilinci ortada doğru dürüst bir sendika yok,ikincisi siyasi iktidar sizin oyunuzu cebinde görüyor,üçüncüsü mesleki birlikteliğiniz çok zayıf.

Twitter'da hak aranamaz arkadaşlar,hak arama yeri meydanlar ve işyerleridir,şimdi diyeceksiniz ki polis gösteri mi yapar? evet gerekirse yapacak,gerekirse iş de bırakacak ama öncelikle mücadele etmeniz gereken konu sendikalaşma,sendikal haklar olmadan tamamen işverenin insafına kalırsınız,zabıta veya öğretmen fazla kazanıyor diye kimse sizin maaşınıza zam yapmayacaktır.

arkadaşlar bizim patronumuz devlet ve devleti yönetenler siyasiler,bu yüzden siyasi kimliği olan bir sendikal anlayış sağcıda olsa,solcuda olsa bir siyasiyle pazarlık edemez,kendinize siyasi kimliği olmayan,yalnızca sizin özlük haklarınız için mücadele edecek bir sendika kurun,başka türlü pazarlık edip hakkınızı almanız mümkün değil,hepinize iyi geceler dilerim.


Waferrolls
Yasaklı
27 Mart 2023 23:08

Sağlıkçılara yine mi iyileştirme vayy be iyi iyileştiler ha :)) döner sermaye mesai nöbet ücreti vardı bide taban ödeme ve performans geldi toplasan 1 maaş da burdan geliyo ohh yağlı börek

turbojet, 6 ay önce

bu gün ki haber:

Emekliye zam ve ikramiye, geçici işçiye kadro, sağlıkçılara iyileştirme, yüksek yargıya zam içeren yasa teklifi yarın Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Hızlı bir şekilde yasalaşarak Cumhurbaşkanı'nın onayına gönderilecek. 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere 15.6 milyon emeklinin bayram ikramiyesi yüzde 82 zamla 2 bin liraya çıkacak. Ramazan ve Kurban Bayramı'nda toplamda 4 bin lira olmak üzere emeklilere 62.4 milyar lira ikramiye yatırılacak. Yasayla en düşük emekli aylığı 7500 liraya çıkacak.


siyahbeyaz88
Daire Başkanı
28 Mart 2023 16:22

Bizde de döner var ama martı etinden
Waferrolls, 6 ay önce

Sağlıkçılara yine mi iyileştirme vayy be iyi iyileştiler ha :)) döner sermaye mesai nöbet ücreti vardı bide taban ödeme ve performans geldi toplasan 1 maaş da burdan geliyo ohh yağlı börek


Waferrolls
Yasaklı
28 Mart 2023 19:41

Yav arkadaşın sorusu da komik Beşiktaş zabıtada arkadaşlarım var 30 bine yakın maaşları var biraz çevrenizdekilere sorun birinci ağızdan cvp alın


M Y T H
Daire Başkanı
28 Mart 2023 23:38

Zabıtaların çoğunun Mersin mezitli'de denize sıfır yazlığı var.

Devlet okulunda çocuğunu okutan zabıta yok. Çünkü hepsi özel okulda.

Waferrolls, 6 ay önce

Yav arkadaşın sorusu da komik Beşiktaş zabıtada arkadaşlarım var 30 bine yakın maaşları var biraz çevrenizdekilere sorun birinci ağızdan cvp alın


BossReserve
Aday Memur
29 Mart 2023 01:41

Bizim tohumumuz mu var ki, elbette herkes bizi geçecek. Kimsenin bizi saymadığı yerde bizim kendimiz


Ruhe25
Aday Memur
29 Mart 2023 04:51

Gazete haberlerine göre en yüksek zabıta maaşı 17bin küsur bizim yeni başlayan memur arkadaşlarla aynı olabilir ama biraz kıdemli evli çocuklu abilerden düşük maaş alıyor


Bold pilot34
Aday Memur
29 Mart 2023 05:13

Öncelikle zabıtanın ne iş yaptığını bilmiyorum.İlla vardır ama İstanbul'da yaşarken de hiç birşeye karismadiklarini gördüm. Covid zamanı bizim kadar calismadilar. Dilencilere bile zabıta değilde biz polisler gidiyoruz. Şuan ki işlevi nedir? Maaş konusuna gelirsek. Özel güvenlikler bizle aynı maaşı alıyorlar çoğu yerde 11-14 bin arası. Ayrıca yılda 2 tam 4 yarım maaş alınca bizle aynı.

29 Mart 2023 07:25

Bu meslek para mesleği değil beğenmeyen istifa etsin. Bu meslek aşk mesleği gönül mesleği fedakarlık mesleği. Gerekirse 24 saaat çalışıp dinlenmeyeceksiniz herşey vatan için elhamdulillah. Bakanımız ne dedi bakin aynen kopyalıyorum ""Hangi meslek grubu bir çalışıyorsa, güvenlikle ilgili meslek grupları onun 24 katı çalışmak zorundadır. Polislik bir maaş mesleği değildir, kim öyle düşünüyorsa 1 dakika durmasın" siz bakandan iyi mi bileceksiniz elhamdulillah.

Hac1905
Aday Memur
29 Mart 2023 10:17

Eşim ilçe belediyesinde zabıta 15 bn alıyor belediyelerin ham maaş dısınsa sds diye ek ücretleri var artı mesai ücretiyle bu rakam bilmeden atmayın hemen sds ücreti vermeyen belediyede var büyükşehirlerde çok yüksekten veren belediyelerde var kuruma göre değişiyor evli ve çocuklu meslek yılına göre degisiyor tabiki maaş farkı bu maaşa polise göre ne iş yapıyorlar hicbisey boş onların isinide polis yapıyor

Waferrolls
Yasaklı
29 Mart 2023 15:20

Zaten büyükşehirleri ve onun ilçelerini kast ediyoruz bilmeden attımız yok gerçek bu ama sende biliyosun ki Düzcenin akçakocasındaki polisle Antalya da yada İstanbul daki poliste aynı alıyo izni 15 günde kapansa aynı mevzu bu yani


koruma1903
Şef
30 Mart 2023 01:03

20 bin üstüne de 20 bin bahşiş :)

Shinnok01
Memur
31 Mart 2023 15:27

Geçer kardeş herkes geçti. Polisle ne dertleri varsa öğretmen, imam, sağlıkçı, gardiyan, zabıta , özel güvenlikler hepsi iyileştirme aldı. Sadece polise verilmedi.

Herkesin alım gücü yükseldi. Polisin alım gücü düştü sadece. Haram olsun hakkım.

Eşşek niyetine çalışsın anca polis. Vur sırtına kırbacı semeride vur, ağzı var dili yok hakkını da savunamaz zaten.

31 Mart 2023 15:29

Gud morning
Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi