Editörler : Pangaea

Sherlocholm
Memur
28 Mart 2023 21:52

Arkadaşim gelip eksi verip gitmeyin yani yine oylayın ama cevap da yazın. Hayır eğer yanlışsam ben de bileyim

EnverKrd
Aday Memur
28 Mart 2023 22:02

98 ile kontenjan yetersizliğinden atanamayan da var 86 ile asil atanan da. Ne diyeyim hakkınız olmadan oturduğunuz koltuklarda huzur bulamayasınız.

Sherlocholm
Memur
28 Mart 2023 23:02

Demi ama yani gerçekten bir iki puan değil ki.
EnverKrd, 1 yıl önce

98 ile kontenjan yetersizliğinden atanamayan da var 86 ile asil atanan da. Ne diyeyim hakkınız olmadan oturduğunuz koltuklarda huzur bulamayasınız.

inş.müh.grc
Aday Memur
29 Mart 2023 02:20

Açıkçası ben ne kpss nin ne de girdiğimiz mülakatın bizim bu işe layık olup olmadığımızı belirleyebileceğine inanmıyorum. Yani özellikle mühendis arkadaşlarım için söylüyorum. Ama devletin madem mühendis için daha spesifik bir eleme aracı yok en azından şaibe olmayacağı için sadece KPSS puanı ile alım yapılmalı. Ben mülakatta zarftan çıkan 3 sorunun 2 sine tam ve doğru cevap verdim(Bir arkadaş 5 soru demiş anlamadım ama). Banka ile ilgili ve diğer rastgele sorulara da aynı şekilde akıcı ve doğru cevaplar verdim yani mülakatım bence çok iyi geçti ve istediğim şehre atandım. Bu arada alım sadece kpss ile yapılsaydı da istediğim şehre rahatlıkla girebiliyordum.Şimdi ben burda istediğim kadar konuşayım size torpilim olmadığını kanıtlayamam.Ama yok. Keşke bu alım sadece kpss puanıyla yapılsaydı da herkes, işyerinde arkasından ''kesin bu da torpilli'' diye konuşulmadan sadece aylarca kpss ye harcanan emeğinin ekmeğini yeseydi. Yani puanı yüksek olan mülakatı iyi geçen ama atanamayan arkadaşlar sonuna kadar haklı.

Sherlocholm
Memur
29 Mart 2023 04:18

Hocam tam da sizin dediginiz gibi biri de bana dedi ki bana üç soru soruldu üçünü de cevapladım. Mülakatım iyi geçti ama alınmadım. Ve mülakat sonucu basarili ama kontenjan yetersizliği. Yani eğer iki kişinin de mülakatı iyi geçmişse o zaman yine kpss puanına dönülür ve yüksek olan kişi alır. Ama bu iki arkadaş arasında 5 puanlık bir kpss puanı var yine de düşük olan kişi aliyor ve düşük alan kişinin yds puanı da yoktu özellikle sordum. Yani burda bir sorun yok mu ? Bakın siz de mühendisiniz bir mühendis 2 ayda 80 üstü yapar. 6-7 ayda 85 üstü yapar. 95 ve üstü için de bir yıl gerekebiliyor. Kaldiki odtü gibi bir üniden mezun olan kişi sırf bu puan için bir yıl başka bir yerde çalışmadan bu sınav için çalışıyor. Şimdi burda 85 üstü alan kişi almayacak 80-84 alan kişiler alıcak ???
inş.müh.grc, 1 yıl önce

Açıkçası ben ne kpss nin ne de girdiğimiz mülakatın bizim bu işe layık olup olmadığımızı belirleyebileceğine inanmıyorum. Yani özellikle mühendis arkadaşlarım için söylüyorum. Ama devletin madem mühendis için daha spesifik bir eleme aracı yok en azından şaibe olmayacağı için sadece KPSS puanı ile alım yapılmalı. Ben mülakatta zarftan çıkan 3 sorunun 2 sine tam ve doğru cevap verdim(Bir arkadaş 5 soru demiş anlamadım ama). Banka ile ilgili ve diğer rastgele sorulara da aynı şekilde akıcı ve doğru cevaplar verdim yani mülakatım bence çok iyi geçti ve istediğim şehre atandım. Bu arada alım sadece kpss ile yapılsaydı da istediğim şehre rahatlıkla girebiliyordum.Şimdi ben burda istediğim kadar konuşayım size torpilim olmadığını kanıtlayamam.Ama yok. Keşke bu alım sadece kpss puanıyla yapılsaydı da herkes, işyerinde arkasından ''kesin bu da torpilli'' diye konuşulmadan sadece aylarca kpss ye harcanan emeğinin ekmeğini yeseydi. Yani puanı yüksek olan mülakatı iyi geçen ama atanamayan arkadaşlar sonuna kadar haklı.

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 01:52

Hocam siz cimer'den yazdınız mı?

engineerian
Memur
30 Mart 2023 08:40

98 ile atanamayan mı var

EnverKrd, 1 yıl önce

30 Mart 2023 10:18

torpille yerleşen biliyorum şikayet oluşturdum ,inşaat teknikeri için

betty draper
Aday Memur
30 Mart 2023 10:34

e yok artık 98le atanılır o kadar da değil dereceye girmiştir

30 Mart 2023 10:49

yani burdan cok detay veremem yenı uye oldum buraya nasıl kuralalrı var bılmıyorum ondan yazamıyorum

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 16:06

Nereye şikayet etttiniz ?
APOLLO25, 1 yıl önce

torpille yerleşen biliyorum şikayet oluşturdum ,inşaat teknikeri için

30 Mart 2023 17:24

cimer baska nereye edebılırım

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 19:28

Biri itiraz dilekçesi yazdim dedi o yüzden sordum
APOLLO25, 1 yıl önce

cimer baska nereye edebılırım

ozlemonur1
Aday Memur
30 Mart 2023 19:44

Bu sorunun tek çözümü var tüm kurumlarda mülakatın kaldırılması KPSS den 90 alıp mülakatta elenmek hayatın olağan akışına uygun değil aksi durum rezillik

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 19:45

Aynen öyle ama kimse sesini çıkarmıyor.
ozlemonur1, 1 yıl önce
Bu sorunun tek çözümü var tüm kurumlarda mülakatın kaldırılması KPSS den 90 alıp mülakatta elenmek hayatın olağan akışına uygun değil aksi durum rezillik

maviyedair
Şef
30 Mart 2023 19:48

Gardaş asıl kral maaşlar akademik ve öğretim elemanları alıyor ve çoğunluğu torpilli

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 20:07

Hadi yaa
maviyedair, 1 yıl önce
Gardaş asıl kral maaşlar akademik ve öğretim elemanları alıyor ve çoğunluğu torpilli

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 20:54

Çocuklarının yüzlerine nasil bakıyor hak yiyenler... söylediğiniz gibi olmamasını dilerim
maviyedair, 1 yıl önce

Sherlocholm
Memur
30 Mart 2023 22:02

Hocam o kadar net torpil ne demek yaa. diyorum ki ben ikk kişi mülakattan başarılı olmuş ama puanı yüksek olan kontenjan yetmemiş diyor. Ve düşük puan alan kişi atanıyor. Bu nedir çakma torpil mı ?

elifkemal
Aday Memur
31 Mart 2023 10:08

Mülakata 5 katı aday çağırıldı 400 kişi alınacak kuruma 2.000 kişi çağırıldı ve kendimden bildiğim, çevremde sorduğum ve burada gördüğüm kadarı ile KPSS puanına göre. son iki kişiden biri alınmış. Anladığım kadarıyla bu insanlar eğer buraya girmese merkezi alım, ve puan sıralamasına göre sözleşmeli alımlardan hiç birine bu puanlarla giremeyecek. Çünkü benim girdiğim gruptan kimse dsi kazanan sıralamasına girememişti bile. En azından insanların içini rahatlatmak için ve şeffaflık için ilbank verdiği puanları kimi kaç puanla aldığını ilan etmeli. Bu kanı da cimere hakkının yendiğini düşünenler yazarsa belki açıklanır

Toplam 88 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi