Editörler : E.Kayı Han
28 Mart 2023 10:03

Memur (Ş) Kadro Hakıında

Merhabalar, Diyanette 5 yıldır Genel İdare Hizmetleri Sınıfı; Memur(Ş) kadrosunda görev yapmaktayım. Ara sıra Müftülüğümüzde veri hazırlama kadroları boşalıyor ve il müftülüğümüz sınav açıyor bu boş kadrolar için. Benim Bilgisayar işletmeni sertifikam ve öğrenim durumum ve hizmet yılı şartlarım tutuyor.

2828 kanunla Memur(ş) kadrodakiler, bu sınavlara başvurmaya ve kazanmaya hakkı var mı? Di

yanetin yönetmeliği ve mevzuatı biraz farklı olabiliyor. Kurumdan bazı arkadaşlar görevde yükselme sınavına girmelisin diyor. Ben hizmetli değilim ki, veri hazırlamada sonuçta genel idare hizmetleri sınıfında aynı sınıfta olan bir kadro için neden görevde yükselme sınavına gireyim.

Bu itibarla; Mevzuatı bilen arkadaşlarım, sayın hocalarım bana yardımcı olur musunuz? Aydınlatırsanız müteşekkir olurum.. Teşekkürler

Delicfg
Aday Memur
28 Mart 2023 11:39

bilgisayar sertifikan yada lisede 2 dönem bilgisayarlı ders gördüysen sınavsız geçersin kardeşim

28 Mart 2023 14:18

insan kaynakları genel müdürlüğüne mail atarsan net cevap verirler hocam. aynı sınıfda(GİH) sınav ile geçebilirsiniz. bizdeki hizmetli (Ş) bekçiliğe başvurabiliyor ama vhki'ye başvuramaz sistem izin vermiyor zaten.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi