Editörler : cihan27E.Kayı Han
29 Mart 2023 11:57

Fabrikada çalışan işçi arkadaşım 19 bin tl alıyor

Sasada çalışan arkadasım maaş bordorsunu gösteri gözlerime inanamadım ha bide 1000 lira market alışveriş kartları var her ay..3 ayda bi çift maaş ikramiye ewet yanlış duymadınız?Boşa okuyup ana babamızı zora sokmusuz keşke böyle büyük fabrikalara girip zamanında çalısmaya başlasaymısız.Ha bu arkadasım işçi bide kesinlikle küçük görmüyorum ama aynı fabrikada beyaz yakalıların maaşlarını duyunca memuriyetten istifa etme düşüncesi oluştu bende.Sendikamız var diyo istedikleri gibi işten çıaramıyolar diyo çıkarsalar bide tazminat ödicekler alan filan

Akınk
Aday Memur
29 Mart 2023 12:16

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

hocam eleman lazımsa gidin bence boşuna beklemeyin :D

doks
Kapalı
29 Mart 2023 12:17

İnşaat kalfası günlük 700-800 lira alıyor.

braveheartgs43
Daire Başkanı
29 Mart 2023 12:21

Nihayet gerçekleri gören birileri çıktı. Burda yevmiyesi asgarî ücret olan 4-d işçiler bile ikramiye ile ortalama 12-13 maaş alırken piyasa bu şekilde. Kamu çalışanları olarak durumumuz kötü. Sadece memurlar değil. Memlekete gezer fabrika açtı ilk işe giriş 13 bin TL'den eleman topluyor. Yan tarafında kablo fabrikası var 15-16 bin maaş veriyor. Bunlara ikramiye, erzak paketi falan dahil değil.

wuhanlı
Müsteşar Yardımcısı
29 Mart 2023 12:29

Hep böyleydi sanki yeni olmuş gibi gösteriyorsunuz

Fabrikada çalışan adam teknik adam ve üreten adam her zaman daha fazla alir

hancer_06
Şube Müdürü
29 Mart 2023 12:33

Ne sacmaliyorsun sen. 2015 yilinda ilk ise basladigimda arkadasimdan fazla aliyorken o suanda 20 bin aliyor ben 12 binde kaldim. Hep öyleydi diyor bide.
wuhanlı, 1 yıl önce

samet.by
Daire Başkanı
29 Mart 2023 12:34

bir tanıdık 6 ay önce bankada işe başladı ocak ayında gelen zamla maaşı 20k yaklaşmış.

birileri de beğenmiyorsa istifa et diyor, ortada bir haksızlık var, istifa etmemler bu haksızlık ortadan kalkacak mı diyorum, susuyor...

braveheartgs43, 1 yıl önce

Nihayet gerçekleri gören birileri çıktı. Burda yevmiyesi asgarî ücret olan 4-d işçiler bile ikramiye ile ortalama 12-13 maaş alırken piyasa bu şekilde. Kamu çalışanları olarak durumumuz kötü. Sadece memurlar değil. Memlekete gezer fabrika açtı ilk işe giriş 13 bin TL'den eleman topluyor. Yan tarafında kablo fabrikası var 15-16 bin maaş veriyor. Bunlara ikramiye, erzak paketi falan dahil değil.

samet.by
Daire Başkanı
29 Mart 2023 12:37

hammal herif biz üretmiyor muyuz? sen üretimden ne anlıyorsun gözle görülen elle tutulan bir şey mi anlıyorsun?

wuhanlı, 1 yıl önce

Yukatuman
Şef
29 Mart 2023 12:45

Okuman yazman yokmu la senn adam demiş zaten küçümsemiyorum diye nato kafa nato mermersininz yeminle

profil444
Memur
29 Mart 2023 12:49

inşallah memurun en düşük maaşı temmuz zammında bu kadar olur.aynı tas aynı hamam olursa seçim sonucu bence zor verilir

Akınk, 1 yıl önce

ayberk33
Daire Başkanı
29 Mart 2023 12:50

ilanda gördüm köfteci yusuf 11300 maaş yol+yemek+ikramiye eleman arıyordu yol yemek ikramiye derken 14 bin yapar

Kirilmazcam
Daire Başkanı
29 Mart 2023 13:16

Memur kesimi..........

VurucuGüç
Kapalı
29 Mart 2023 13:57

Önce okumayı öğren, okumakla yetinme, okuduğunu anlamaya çalış, anladığını yorumlarken ağzının gevşemiş yayını da ayarlayarak konuş.

genegel
Genel Müdür
29 Mart 2023 14:20

O dediğiniz maaşlar genelde sanayi bölgelerinde fabrikalarda verilen ücretler. Esnafların yanında çoğu yer asgari ücreti bile vermiyor üstüne sigorta da yaptırmıyorlar. Eşim kaç iş görüşmesine gitti oradan biliyorum, tabi şehirden şehire göre de değişiyor ama özel sektörde öyle her yerde dediğiniz gibi güllük gülistanlık da değil durum.

Memurun maaşları iyileşse de alım gücü çok düştü bunun herkes farkında, ama hak isterken işçiyle vs kıyaslamaya gerek yok diye düşünüyorum, çünkü fabrikalardaki çalışma koşullarının memurun çalışma koşullarına göre çok zor olduğunu hepimiz biliyoruz.

İşçisine en az 20k veren özel sektör işverenlerini takdir edelim en azından bir nebze yaşanabilecek ücret veriyorlar, bizim itirazımız memuruna geçim derdi yaşatılacak ücreti verenlerde olmalı.

hus1988
Aday Memur
29 Mart 2023 22:53

Ben de 8 senedir otomotiv sektöründe fabrikada çalışıyordum en son ayrıldığımda 14000 TL maaş alıyordum ayrıca sendikamız ve yan hakları da vardı servis ve yemeği de vardı bayram ve izin parasında veriyordu tamamlayıcı sağlık sigortası mevcuttu şu an 1 aydır sözleşmeli memur olarak çalışmaktayım aldığımız maaş 11.300 TL ve yol ve yemek de cebimizden çıkıyor acilen memura iyileştirme yapılması şart!!!

can_cancan
Aday Memur
29 Mart 2023 23:28

Neden gitsin sen oynarken o ders calıstı kafaya bak sızın gibiler yuzunden memur bu durumda
Akınk, 1 yıl önce

maviyedair
Şef
30 Mart 2023 05:31

Gardaş 10 yıl sonra o arkadaşın nasıl yıpranır bir de bunu düşün gari!

karasukrs
Aday Memur
30 Mart 2023 07:53

Bunu kimse düşünmüyo işte o parayıda büyük sanayi bölgeleri veriyo güneydoğuda doğuda iç anadoluda fabrikalarda o parayı veren işletme yok
maviyedair, 1 yıl önce
Gardaş 10 yıl sonra o arkadaşın nasıl yıpranır bir de bunu düşün gari!

idris0189
Memur
30 Mart 2023 08:29

abim arbelde 8 saat mesai 12bine anlaşmış bir hafta oluyor gerisini siz düşünün

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
30 Mart 2023 08:31

İş bölümü vardır. Kimi üretir kimi düzenleyici işlemleri yapar. Umarım mesleğini de böyle düşüncesiz icra etmiyorsundur
wuhanlı, 1 yıl önce

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
30 Mart 2023 08:35

Aynen aynen arkadaş işçi ile kıyasla kendini sonra neden böyleyiz diye dusun. Kardeşim o senin muadilin mi. Neden kendini işçi ile kiyasliyorsun. Beyaz yakasın sen. Büyük şirketlerde pozsiyonuna denk kişilerin şartlarına bak sen. Senin iş verenin koca devlet tüm şirketlerden değerli üstün yani. Anlamış değilim işçi maaşları ile bizim ne alakamız var
ayberk33, 1 yıl önce

ilanda gördüm köfteci yusuf 11300 maaş yol+yemek+ikramiye eleman arıyordu yol yemek ikramiye derken 14 bin yapar

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi