Editörler : cihan27E.Kayı Han
29 Mart 2023 13:19

Memur neden yok sayılıyor?

Hükümeti, muhalefeti, yanlı, yansız medyası, habercisi vs. neden kimse memurun halini dile getirmiyor?

kapadok
Müsteşar Yardımcısı
29 Mart 2023 13:24

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

2019 seçimlerinde kaybettiklerini anladılar. Ama ellerinde verecek bir şey olmadığı için. vatandaşa önce eşeği kaybettirip sonra bulduracaklar.

Ben memurun kaybolan alım gücü yerine koyacaklarını düşünüyorum.

impostor
Şef
29 Mart 2023 13:29

Okumuş ve aydın insan karşıtlığı AKP'nin varlık sebebidir. Dolayısıyla maaşlarının, özlük haklarının sürekli geriye gitmesi bir hukumet politikası. Düşünebilen insanları pasif şekilde yıldırma. Doktorlarda mecbur kaldılar ülkede doktor kalmayacaktı, yoksa en nefret t ettikleri kesimlerden biri doktorlar.

teri
Memur
29 Mart 2023 22:33

Hükümete oy vermeyecekleri için.

29 Mart 2023 22:55

Memurun geliri-maaşı çok düşük diyen sadece FATİH ERBAKAN.
29 Mart 2023 23:00

En şablon yorum.

Sanki bana harvard okudu paşam.

En iyi universitesi ilk 500te olmayan bir ulkede okumamak okumaktan daha iyidir.

En azından beynin porsumemis oluyor.

Cem yılmazın dedigi gibi okuldan mezun oldum bir 10 sene gecmesi lazımdı ogrendiklerimi unutmak için.

Bu kadar berbat egitim verilen bir ulkedeki insanlar da kendilerini okudum diyor ya hayret ediyorum.

impostor, 1 yıl önce

Okumuş ve aydın insan karşıtlığı AKP'nin varlık sebebidir. Dolayısıyla maaşlarının, özlük haklarının sürekli geriye gitmesi bir hukumet politikası. Düşünebilen insanları pasif şekilde yıldırma. Doktorlarda mecbur kaldılar ülkede doktor kalmayacaktı, yoksa en nefret t ettikleri kesimlerden biri doktorlar.

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
29 Mart 2023 23:06

Ülkedeki hizmet edeceği insan kalitesi ne ki sen ilk 500 üniversite istiyorsun. Yani sen ne ediyosun da ben sana hizmet edebilmek için dünya çapında bir okuldan mezun olmak zorun olayım. Sen memur değilsin belli ki ve niye burda cirit atıyorsun. Ne tür bir aciziyetin oldu da buralardasın deli gönül. Anlat bizlere...
Mavigömlekliadam, 1 yıl önce

En şablon yorum.

En iyi universitesi ilk 500te olmayan bir ulkede okumamak okumaktan daha iyidir.

Cem yılmazın dedigi gibi okuldan mezun oldum bir 10 sene gecmesi lazımdı ogrendiklerimi unutmak için.

Bu kadar berbat egitim verilen bir ulkedeki insanlar da kendilerini okudum diyor ya hayret ediyorum.

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
29 Mart 2023 23:09

Memur kendi değerini bilmiyor daha başkası niye bilsin. Köfteci Yusuf maaşları ile kendini kıyaslayan bir güruhuz malesef. Arkadaş sen kendini neden işçi ile kiyasliyorsun. Sen beyaz yakasın. Sen kendini büyük sirketlerdeki mudailin ile kiyaslayacaksın. Muhasebeci misin koç da muhasebeci şartları nedir o na bak. Senin iş vereninin o firmadan aşağı kalır yani yok.

Teknisyen155
Aday Memur
29 Mart 2023 23:33

Nasıl bi kalite istiyorsun yada bu millete neyi layık görmüyorsun acaba dünyada ilk 500 ünüversite sokan bi ülkeninmi vatandaşısın.
EMRE YALCİN, 1 yıl önce
Ülkedeki hizmet edeceği insan kalitesi ne ki sen ilk 500 üniversite istiyorsun. Yani sen ne ediyosun da ben sana hizmet edebilmek için dünya çapında bir okuldan mezun olmak zorun olayım. Sen memur değilsin belli ki ve niye burda cirit atıyorsun. Ne tür bir aciziyetin oldu da buralardasın deli gönül. Anlat bizlere...

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
29 Mart 2023 23:35

Algının zayıf olduğuna üzüldüm.
Teknisyen155, 1 yıl önce
Nasıl bi kalite istiyorsun yada bu millete neyi layık görmüyorsun acaba dünyada ilk 500 ünüversite sokan bi ülkeninmi vatandaşısın.

can_cancan
Aday Memur
29 Mart 2023 23:36

Ya su insanlara bayılıyorum uzanamafıkatı cıgere mındar mındar diye agırıyorlar egıtım sisteminin kotu olması bu ulkede herkese kotuyse birilerinin dısı tırnağıyla okuyup memur olmasını mı kucumsuyor şimdi bu arkadas yanı bosa hakkını arıyorsun deyıp sızın gibileri hosmu gorelım

En şablon yorum.

can_cancan
Aday Memur
30 Mart 2023 00:02

Bu arkadas butun memur olan konularda yorum yapmıs yazık memuru kıskanıyor bellı okusaydın aslanım sende bellıkı kıskançlıktan kuduruyorsun

En şablon yorum.

Candevil
Aday Memur
30 Mart 2023 00:24

MEMURSENDEN İSTİFA EDELİ 3 AY OLDU KİMSE İSTİFA ETMEYE CESARET EDEMİYOR SENDİKALAR NERDE KİMSE M HARFİNİ BİLE KONUSMUYOR ASGARİ ÜCRETLİ MEMUR OLDUK 2X ASGARİ UCRER ALİRKEN ARTİK MEMUR MAASİ VE ASGARİ UCRET ESİT OLDU

genegel
Genel Müdür
30 Mart 2023 00:32

İlk 500'de üniversitemiz yok diye madem okumanın da faydası yok, ne gerek var doktora, öğretmene, mühendise, savcıya, profesöre, iktisatçıya, mimara, vs. ülkeyi dolduralım amelelerle, ameliyatı kasaplar yapsın, dersleri kahvedeki dayılar anlatsın, mühendisliği inşaattaki ameleler hesaplasın, hukukla ilgili kararları herkes kendi karar versin.

İnş kendi tavsiyene kendin uymussundur cocuklarını da okutmazsın boşuna beyinleri yanmasın boyle babadan eğitimli bir evlat zaten zor çıkar.

Son olarak da çok güzel bir noktaya da değinmişsin, bu ülkenin neden dünyada hatırı sayılır başarılarda üniversiteleri yok acaba otur bunu da düşün dicem ama beynin pörsür boşuna yorma kendini :)

En şablon yorum.

EnToRia
Memur
30 Mart 2023 04:57

Maaşını almak istiyorsan bu hükümetten başka alternatif yok kardeşim. Gemileri yakmanın bize zararı olur. Nokta
teri, 1 yıl önce

Hükümete oy vermeyecekleri için.

Celta Vigo
Aday Memur
30 Mart 2023 05:39

Şube müdürü ve altı görevde bulunanlara en az 5 bin seyyanen zam yapılmalı. Müdür üstüne zam yapilmamali. Daire başkanı 33 müdür 19, memur 11 maaş alıyor. Apartman görevlisi 9 + elektrik su doğalgaz+ kira yardımı alıyor. Ayrıca fakir kabul edilip aldığı sosyal yardımlar var.

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
30 Mart 2023 07:19

Reis seçildi diyelim mecliste sandalye dağılımı çoğunluk Fatih Erbakan ve Devlet Bahçeli de olursa bakanlar kurulu nasıl olur acaba?

yuk3545
Yasaklı
30 Mart 2023 07:33

Yeni sistemde bakanlar kurulu yokkkkkk kabineyi de başkan kim olursa o oluşturuyor diğerleri kukla milletvekili yasa çıkarmak için el kaldır el indir anladın mı şimdi ister refah ister MHP ister Cho olsun farketmez kabineyi başkan seciyoo9rtttt o kadar

idris0189
Memur
30 Mart 2023 08:25

hangi memur (!)

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
30 Mart 2023 08:27

Hastalığınız adına üzüldüm
EnToRia, 1 yıl önce
Maaşını almak istiyorsan bu hükümetten başka alternatif yok kardeşim. Gemileri yakmanın bize zararı olur. Nokta

eem2020
Aday Memur
30 Mart 2023 08:31

Oy kullanacaklar için ayırt etme-zeka testi yapılmalı ve senin gibiler oy kullanmamalı
EnToRia, 1 yıl önce
Toplam 46 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi