Editörler : ayşegül bgm
30 Mart 2023 01:44

İlk Sağlık Müdürlüğü mü Toplum Sağlığı Merkezi mi Şehir Hastanesi mi? TDS

Merhabalar hayırlı ramazanlar herkese. Tds için tercih yapacağım. Herkes il sağlık müdürlüğünün hastaneye nispeten daha rahat olduğunu söylüyor lakin ben satın alım, ihale, genel bütçe yani anlayacağınız paranın olduğu hiç bir birimi sevmiyorum. Paranın olduğu yerde kendimi rahat hissetmiyorum açıkçası. Bu tür işlerden çekindiğim için il sağlık müdürlüğüne pek sıcak bakmıyorum. Sizin değerli deneyimleriniz nelerdir? Bana verebileceğiniz bir tavsiye var mı?Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler.

Ahmetthesarac
Aday Memur
30 Mart 2023 01:56

İl sağlık müdürlüğündeki o tarz işlere yeni atanmış bir tds yi vermezler , yıllardır il sağlık müdürlüğünde görevli ayniyat saymanları var , o tarz işlere onlar bakıyor

ahmettfurrkan
Aday Memur
30 Mart 2023 02:05

Peki siz bu üçünden hangisini tercih ederdiniz? Bide teşvik ödemesinde çok fark oluyor mu bu üçü arasında?

Ahmetthesarac, 1 yıl önce

İl sağlık müdürlüğündeki o tarz işlere yeni atanmış bir tds yi vermezler , yıllardır il sağlık müdürlüğünde görevli ayniyat saymanları var , o tarz işlere onlar bakıyor

Muhasebeci1
Memur
30 Mart 2023 07:01

Rez
ahmettfurrkan, 1 yıl önce

Peki siz bu üçünden hangisini tercih ederdiniz? Bide teşvik ödemesinde çok fark oluyor mu bu üçü arasında?

M.521
Şef
30 Mart 2023 07:50

Kesinlikle ilçe sağlık veya toplum sağlığı seçin. Müdürlük diş ve büyük küçük tüm hastanelerde parasal işler var ve sizler yenisiz diye oralara verip orada yetismenizi isteyecekler. Bende 10 yıldır gorevdeyim siz gibiyim, asla para işlerine bulasmadim çünkü tsm ve ilçe sagliklarda çalıştım. Müdürlük ve hastaneler o işlerin yanı sıra adam gayirma torpilcilik hatsafadadir. Oyuzden sizleri ezerler bence güzel bı tsm rahattir. Yazını yazar evine gidersin, kafa rahat olur. Ayrıca büyük bı maaş farkında yok zaten.

Kosankaplumbagam
Aday Memur
30 Mart 2023 13:01

Ağız ve Diş sağlığı merkezini önermiyormusunuz yani bu bakımdan, bende kafam rahat olsun istiyorum gerçekten para falan umurumda değil :/

M.521, 1 yıl önce

Kesinlikle ilçe sağlık veya toplum sağlığı seçin. Müdürlük diş ve büyük küçük tüm hastanelerde parasal işler var ve sizler yenisiz diye oralara verip orada yetismenizi isteyecekler. Bende 10 yıldır gorevdeyim siz gibiyim, asla para işlerine bulasmadim çünkü tsm ve ilçe sagliklarda çalıştım. Müdürlük ve hastaneler o işlerin yanı sıra adam gayirma torpilcilik hatsafadadir. Oyuzden sizleri ezerler bence güzel bı tsm rahattir. Yazını yazar evine gidersin, kafa rahat olur. Ayrıca büyük bı maaş farkında yok zaten.

asistantbo
Aday Memur
30 Mart 2023 14:03

maaş farkı ne kadar acaba öğrenebilir miyim

M.521, 1 yıl önce

tds38
Aday Memur
30 Mart 2023 14:35

TSM yada ilçe sağlık müdürlüğü tercih etmenizi tavsiye ederim müdürlükte bürokrasi çok fazladır

M.521
Şef
30 Mart 2023 15:44

Kosankaplumbagam.

Valla 10yillik deneyimle yazıyorum. Mümkünse hastane seçme. Tsm, ilçe sağlık veya varsa halk sağlığı laboratuvaralarina yazın. Sağlık müdürlüğü ve adında hastane yazan yerler sıkıntılı. Hele eğitim araştırma ile şehir hastanelerini.

En rahat edeceğin 3 yerin ismini veridm, geçen dönem okul arkadaşıma onerdim, gitti konya kadın doğumu seçti :) kaç aydır arayıp ağlıyor. Abini dinle dediğimi yap, kafan rahat olsun. Sonrada beni bul durumunu anlat. Yapacağın iş sadece yazışma felan. Kurum amirlerin doktor ve sana ihtiyaçları olduğu için izin konusunda sıkıntı yasamazsin. Saygı duyulursun, önem verilirsin, tdsler dediğim kurumun bir numarasıdır. Yaz ve beni bul.

Kosankaplumbagam, 1 yıl önce

Ağız ve Diş sağlığı merkezini önermiyormusunuz yani bu bakımdan, bende kafam rahat olsun istiyorum gerçekten para falan umurumda değil :/

M.521
Şef
30 Mart 2023 15:51

asistantbo

Şimdi maaş farkı az diyecem birisi ziplayacak yanlış diyecek ama yinede yazacam. Maaş farkı çok düşüktür. 500tl mi önemli kafa rahatligimi diyeyeim sana. Bence 500 eksik olsun keyfim yerinde olsun.

Birisj ziplamadan yazayım, hastaneye gider acilde çalışıp, uykusuz gecelerde nöbet tutarım, para candır o yoğunluğu bı şekilde cekerim dersen acil serviste çalışıp 3 veya 4bin ekstra alabilirsin.

Acil haricinde özellikli birim olan döner sermaye, maaş mutemetligi, satınalma, muayene kabul, tahakkuk gibi paranın döndüğü, para dediysem bin TL felan değil ha, milyarlarin döndüğü birime girip o işleri yaparım dersen 500, 1000 fazla alabilirsin. Bakın para Mara o kadar önemli değil, ruh ve su iki günlük dünyada huzurlu olmak isteyen dediğim kurumları yazsın. Abi tavsiyesidir, parayla satın alamazsınız. Yazın, başlayın ve görüşünüzü bana iletin. Muhtemelen teşekkür edeceksiniz.

Tıbbi sekreter2121
Aday Memur
30 Mart 2023 16:30

merhabalar kesinlikle ilçe sağlık veya tsm yazmanızı öneririm en rahat kurumlar orası

yahyawt
Aday Memur
30 Mart 2023 16:57

Ben yeni başladım il sağlık müdürlüğüne beni direk maaş birimine verdiler ve şu an hiçbir şey anlamıyorum. O kadar karışık ki yani bir tıbbı sekreter olarak benim ne işim var bu birimde anlamış değilim.

Ahmetthesarac, 1 yıl önce

tdsx
Aday Memur
30 Mart 2023 17:43

arkadaslar tercih yapip parayi yatırıyoruz sonra değistirme şansımız oluyomu

ahmettfurrkan
Aday Memur
30 Mart 2023 18:41

Evet

tdsx, 1 yıl önce

arkadaslar tercih yapip parayi yatırıyoruz sonra değistirme şansımız oluyomu

tgpl
Aday Memur
10 Mayıs 2023 13:13

Merhabalar ben Tsm de ebe olarak görev yapmaktayım. Merak ettiğim iki konu var birincisi il içi tayinlerde çoğu ilde ki müdürlükler ve ilçede ki tsmler kadro açmıyor bunun sebebi nedir kendi içlerinde mi gerceklestırıyorlar tayını yanı torpıl olayı mı var tanıdıgı olanları hastaneden tsm ye mı cekıyorlar ya da alt bolge tayıni yaptırıp dırekt kendı bunyelerıne mı aldırıyorlar bunu merak edıyorum .

Diğer bir konu ise yukarda yazdıgınız yazılarda tds için müdürlükten ziyade ilçe sağlık ya da toplum sağlığı daha iyi demişsiniz. Peki aynı şeyi ebe veya Hemşire içinde dusunuyor musunuz yani bir ebe için il sağlık mudurluğu sıkıntı mı olur ilçe sağlık ya da tsm seçse daha mı iyi. Müdürlükte çalışmış deneyimli kişilersiniz gördüğüm kadarıyla yardımcı olup bilgilendirirseniz çok mutlu olurum :)

tgpl
Aday Memur
07 Haziran 2023 13:02

Merhabalar ben Tsm de ebe olarak görev yapmaktayım. Merak ettiğim iki konu var birincisi il içi tayinlerde çoğu ilde ki müdürlükler ve ilçede ki tsmler kadro açmıyor bunun sebebi nedir kendi içlerinde mi gerceklestırıyorlar tayını yanı torpıl olayı mı var tanıdıgı olanları hastaneden tsm ye mı cekıyorlar ya da alt bolge tayıni yaptırıp dırekt kendı bunyelerıne mı aldırıyorlar bunu merak edıyorum .

Diğer bir konu ise yukarda yazdıgınız yazılarda tds için müdürlükten ziyade ilçe sağlık ya da toplum sağlığı daha iyi demişsiniz. Peki aynı şeyi ebe veya Hemşire içinde dusunuyor musunuz yani bir ebe için il sağlık mudurluğu sıkıntı mı olur ilçe sağlık ya da tsm seçse daha mı iyi. Müdürlükte çalışmış deneyimli kişilersiniz gördüğüm kadarıyla yardımcı olup bilgilendirirseniz çok mutlu olurum :)

M.521, 1 yıl önce

tıbbisekreter.
Aday Memur
07 Haziran 2023 13:50

İş öğrenip kendini geliştirmek istiyorsan il sağlık yatmak istiyorsan ilçe sağlık.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi