Editörler : E.Kayı Han
30 Mart 2023 04:49

Sözleşmeli zabıt katipliğinden zabıtalığa geçiş

Arkadaşlar savcılıkta sözleşmeli zabıt katibi olarak görev yapmaktayım kadroya geçiş için son gün cuma ve bugünde girmiş olduğum zabitalik mülakatı açıklandı çok kararsız kaldım istifamı verip zabitaliktan devam eddeyim mi diye yorumlarınızı esirgemeyin her mesleğin bir avantajı dezavantajı var işte zabitaligin maaşı iyi ama disardasi. Bayram seyranda iş var katipliktete stres bol yorumlarinizi beklyiorjm

30 Mart 2023 07:49

zabıt katipiiği dışında ülkedeki herhangi bir mesleği yapabilirsin. istersen hıyar sat. her türlü daha az çalışır daha çok kazanırsın.

yusuf132
Aday Memur
30 Mart 2023 08:57

Abi simdk bende 8 yıldır katip olarak çalışıyorum savcılıkta iyi kötü idare ediyoruz savcım iyi ama zabitalik hakkında hiç fikrim yok denedim kazandım nasıl oldu anlamadım sozlesmeliyim 2 gün kaldı kadro dilek eşi vermeye vermedim bakanlığa mufavakat için gebe kalmamak için hayırlısı bakalım dostum

stewart28
Aday Memur
30 Mart 2023 09:01

işinden memnunsan, düzenini kurdaysan, aradaki maaş farkıda önemsizse senin için katiplikte kal. Biraz daha fazla kazanayım, düzenimi kurarım dersen zabıtalığa geç

yusuf132
Aday Memur
30 Mart 2023 09:15

Abi ailemin yanındayım annem babamla evli değilim evlenince illa düzen kuracağız para önemli ama önce huzur önemli benim için ama işte bugün katuplikte çalıştığım amirim iyi yarın kötü olmayacatinin garantisi yok ayrıca isidee katuplikte ogrendim zabitalikta sıfırdan iş ogrencez hepsini düşünüyorum

34poseidon
Memur
30 Mart 2023 09:30

adliyede ne huzuru dostum ya. çat diye savcın gider alırlar mahkemeye.. boşver.. zabıtalık candır.. en azından aksiyonlu

yusuf132, 1 yıl önce

Abi ailemin yanındayım annem babamla evli değilim evlenince illa düzen kuracağız para önemli ama önce huzur önemli benim için ama işte bugün katuplikte çalıştığım amirim iyi yarın kötü olmayacatinin garantisi yok ayrıca isidee katuplikte ogrendim zabitalikta sıfırdan iş ogrencez hepsini düşünüyorum

yusuf132
Aday Memur
30 Mart 2023 09:34

😁😁😁 güzel yorumdu abi ama aksiyon adliyede oldukça boldu uzak kalsın ya😁😁

34poseidon, 1 yıl önce

adliyede ne huzuru dostum ya. çat diye savcın gider alırlar mahkemeye.. boşver.. zabıtalık candır.. en azından aksiyonlu

Kleist
Aday Memur
30 Mart 2023 09:42

Zabıt katipliği aklı başında olan bir insanın yapacağı bir iş değil.

Bykatip17
Aday Memur
30 Mart 2023 10:10

Katiplik yapılacak iş değil reis 8 yıldır öğrenmen lazım bunu bende işçiliğe başvurdum sağlık bakanlığının adalet bakanlığında savcı hakim değilsen yapılacak iş değil

hancer_06
Şube Müdürü
30 Mart 2023 10:19

Ben kendi adima diyeyim. Evet illaki o meslegindr zorluklari vardir ancak katiplik ile kiyaslanamaz. Hem maasi hemde sartlari cok cok daha iyi. Yerinde olsam birjac ilce belediyesine gider zabitalarla bizzat konusurdum. Yaptiklari isi vs maas durumunu

ahmeterdal91
Kapalı
30 Mart 2023 10:29

Stresi olmayan bir iş kolu ise zabıtalığı tercih etmen daha iyi olacaktır.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
30 Mart 2023 11:49

Zabıtalık kebap iş. Sürekli dışarıda değiller. Maaşları da çok iyi. Ek ödenekleri var.

yusuf132
Aday Memur
30 Mart 2023 19:53

Mubasirlikten geçen arkadaslarimiz var başka ilçe belediyelerinde onların ikiside memnun konuştum ama katip değiller

Dramaturji
Şef
31 Mart 2023 05:19

Ben geçen sene aynı anda mübaşirlik ve zabıtalığı kazandım, zabıtalığı seçtim. Arada özlük hakları olarak ve maaş olarak ciddi farklar var. Sana sadece şunu diyeyim kazandığın belediye ailenle beraber yaşamaya engel olmayan taşınmayı gerektirmeyen bir yerdeyse zabıtalığı seç derim. Diğer türlü kira vb giderler derken katiplik maaşından az eline para geçer. Hayırlı olsun.
yusuf132, 1 yıl önce

Mubasirlikten geçen arkadaslarimiz var başka ilçe belediyelerinde onların ikiside memnun konuştum ama katip değiller

Dramaturji
Şef
31 Mart 2023 05:22

Dışarıda çalışma konusunda sana kalmış bir durum kimileri dışarıyı istiyor kimileri içeriyi. Sen katip olduğunu bilgisayara hakim olduğunu söylersen seni büroya alıp denerler.

yerelmezunu
Aday Memur
31 Mart 2023 11:01

Zabıta olan eski bir katip olarak söylüyorum; düşünmen bile hata, arkana bakmadan zabitaliga geç.

yusuf132
Aday Memur
31 Mart 2023 12:42

En net cevabı sen vermişsin abi eski bir katip olarak duusuncen çok degerli benim için

yerelmezunu, 1 yıl önce

Zabıta olan eski bir katip olarak söylüyorum; düşünmen bile hata, arkana bakmadan zabitaliga geç.

goksen3
Aday Memur
31 Mart 2023 13:20

Özel sektörde olmayan herhangi bir mesleğin zabıt katipliğinden kötü olacağına inanmıyorum. Zabıtalığın dışında söylüyorum. Herhangi bir meslekte zabıt katipliğinden belki daha çok çalışırsın ancak kesinlikle ekonomik olarak tatmin olursun. Basit bir işte asgari ücret + yol + yemek alan birisi beni maaş olarak geçiyor.

yusuf132
Aday Memur
31 Mart 2023 23:39

Adalet Bakanlığı'nın işte sorunu haklar ve maas

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi