Editörler : cihan27E.Kayı Han

Plastikcerrah
Şube Müdürü
01 Nisan 2023 22:49

Hekimlik kutsal bir meslektir ve çok değerlidir bunu ancak başka bir bilimle kıyaslayabilirsiniz.Herhangi bir kalifiye doktor veya bir alandaki bilim insanı kaymakm ya da valiye denk olamaz.çünkü kaymakalığı veya valiliği bir sürü kişi yapabilir ama yetişmiş bir bilim insanı veya doktorun yeri doldurulamaz.

Plastikcerrah
Şube Müdürü
01 Nisan 2023 22:52

İyi doktor olmak çok zordur ve tecrübe ister şu anda mühendisler bir şey üretmiyor benim şirkette çalışan bir çok arkadaşım ona verilen görevi yapıyor yani tek yaptığı şey makine gibi kod yazmak. Argede çalışanlara baktıgımda onlar da çok bir şey geliştirmiyorlar.Türkiyede çok sayılı mühendis doktorlarla kıyaslanabilir.Ondada verilen emek ve yapılan işin zorluguna baktıgımızda yine doktorlar bir adım öndedir.

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
01 Nisan 2023 22:53

Merkez Bankası başkanının maaşına ve cb maaşına bak demek istediğimi anlarsın. Özellikli iş özellikli para gerektirir. Kaymakam olmanın zorluğu ile doktor olmanın zorluğu bir değil. Hele hele yaptığı işin zorluğunun alakası bile yok. Kaymakamı idari astları ile maaş anlamda kıyasla.
ehcsrob, 1 yıl önce

Amir ile memur arasındaki maaş farkının hiyerarşiye verdiği zararı görmüyor musunuz? Doktorlar aldıklarını hakediyorlar ama bu hiyerarşiyi bozuyor.

Plastikcerrah
Şube Müdürü
01 Nisan 2023 22:56

Bunun dışında doktorlar sürekli kısıtlanmaktadırlar .Eğer sağlık sistemi özellişirse görürsünüzkim daha çok maaşı hak ediyormuş.Bir karaciğer metastazında doktor sizden 300 k para isterğinde şaşırmayın.Değerli hocalarımız biz öğrenciler için devlette çalışıp fedakarlık yapıyorlarz.Kendi bulundugum üniversi birçok kalifiye hocaya mensup ve cogu doktorlugu para için yapmıyor yani adamlara dua etmeniz gerekirken maaşlarını kıskanıyorsunuz.Şuanki ekonomide100 150 k para bile değil

ehcsrob
Aday Memur
01 Nisan 2023 22:56

Savunma sanayide çalışan mühendisler doktorlardan daha çok katkıları vardır diye düşünüyorum ülkemize. Öyle bir genelleme yapıyorsun ki

Plastikcerrah, 1 yıl önce

İyi doktor olmak çok zordur ve tecrübe ister şu anda mühendisler bir şey üretmiyor benim şirkette çalışan bir çok arkadaşım ona verilen görevi yapıyor yani tek yaptığı şey makine gibi kod yazmak. Argede çalışanlara baktıgımda onlar da çok bir şey geliştirmiyorlar.Türkiyede çok sayılı mühendis doktorlarla kıyaslanabilir.Ondada verilen emek ve yapılan işin zorluguna baktıgımızda yine doktorlar bir adım öndedir.

uzmanhemşir
Memur
01 Nisan 2023 23:01

mühendisten şaka gibi bir yorum daha sizin doktorlarla alıp veremediğiniz şey ne

mesela kafadan bir üniversite atalım

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ OLSUN

sıralamalarına bakalım

tıp fakültesi 6bin

diş hekimlik 24bin

elektrik elektronik 75bin

hemşirelik 125bin

makine 127bin

endüstri 211bin

inşaat mühendisi 220bin

sonra mühendisler doktorla dengiz derler

arada 5-10bin sıralama olsa neyse de en az 200bin sıralama var

ehcsrob, 1 yıl önce

Amir ile memur arasındaki maaş farkının hiyerarşiye verdiği zararı görmüyor musunuz? Doktorlar aldıklarını hakediyorlar ama bu hiyerarşiyi bozuyor.

uzmanhemşir
Memur
01 Nisan 2023 23:02

cerrahın fazla almasında sorun yok, yok hiyerarşiyi bozuyor diye az alsınlar demenin mantıksız olduğunu düşünüyorum

cerrah niye az alsın

ehcsrob, 1 yıl önce

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
01 Nisan 2023 23:09

Çok fazla üni açıldığı için diğer bölümler gibi mühendislik bölümleri de çok aşağı indi puan veya sıralama olarak. Bundan en az etkilenen sağlık bölümleri ozellikle tıp oldu. Ama madem kıyaslama istiyorsun muhendislikte de kafa olan unileri baz al. Odtuye bak sıralamasına demek istediğimi anlarsın
uzmanhemşir, 1 yıl önce

mühendisten şaka gibi bir yorum daha sizin doktorlarla alıp veremediğiniz şey ne

mesela kafadan bir üniversite atalım

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ OLSUN

sıralamalarına bakalım

tıp fakültesi 6bin

diş hekimlik 24bin

elektrik elektronik 75bin

hemşirelik 125bin

makine 127bin

endüstri 211bin

inşaat mühendisi 220bin

sonra mühendisler doktorla dengiz derler

arada 5-10bin sıralama olsa neyse de en az 200bin sıralama var

uzmanhemşir
Memur
01 Nisan 2023 23:15

okey iyi ünilerin sıralamasını baz alalım

inşaat sıralamalarını baz alalım biliyorsun ki kamuda çalışanların çoğu inşaat mühendisi

2022-2023 puanları

odtü inşaat 50binden

İTÜ 80binden

YTÜ 108binden

ege 140binden

gebze 170binden alıyor

EMRE YALCİN, 1 yıl önce
Çok fazla üni açıldığı için diğer bölümler gibi mühendislik bölümleri de çok aşağı indi puan veya sıralama olarak. Bundan en az etkilenen sağlık bölümleri ozellikle tıp oldu. Ama madem kıyaslama istiyorsun muhendislikte de kafa olan unileri baz al. Odtuye bak sıralamasına demek istediğimi anlarsın

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
01 Nisan 2023 23:26

Tıp sağlık sektörünün en tepesiyse mühendisliğinde tepesine bak. İnşaat mühendisliği artık eskisi gibi revaçta değer gören muhendislik bölümü degildir. Bilgisayar mühendisi ile kıyasla. Neyse gereksiz bu kıyaslama aslında. Ürettikleri farklı olan şeyler bunlar. Doktor değerlidir hem de kutsaldır. Ama o kutsalı savunurken diğer bölümlere gömmek ahlaki değildir demek istediğim bu.
uzmanhemşir, 1 yıl önce

okey iyi ünilerin sıralamasını baz alalım

inşaat sıralamalarını baz alalım biliyorsun ki kamuda çalışanların çoğu inşaat mühendisi

2022-2023 puanları

odtü inşaat 50binden

İTÜ 80binden

YTÜ 108binden

ege 140binden

gebze 170binden alıyor

uzmanhemşir
Memur
01 Nisan 2023 23:31

bilgiayar mühendislikle kamuda 4-5 kat üzerinden maaş alıyorlar, bilişim alanıdna kamudaki çalışanlara bir göz at

özelde de başlangıç ücretleri 20-25ten aşağı almaz ve ortalama 45-65 bandında alır

EMRE YALCİN, 1 yıl önce
Tıp sağlık sektörünün en tepesiyse mühendisliğinde tepesine bak. İnşaat mühendisliği artık eskisi gibi revaçta değer gören muhendislik bölümü degildir. Bilgisayar mühendisi ile kıyasla. Neyse gereksiz bu kıyaslama aslında. Ürettikleri farklı olan şeyler bunlar. Doktor değerlidir hem de kutsaldır. Ama o kutsalı savunurken diğer bölümlere gömmek ahlaki değildir demek istediğim bu.

uzmanhemşir
Memur
01 Nisan 2023 23:49

+1

EMRE YALCİN
Daire Başkanı
01 Nisan 2023 23:51

Kurumuna bağlı o maaşlar. Kamuda kit falan değilse maaşlar eşittir. Mühendisler de bundan dert yanmaktadır
uzmanhemşir, 1 yıl önce

bilgiayar mühendislikle kamuda 4-5 kat üzerinden maaş alıyorlar, bilişim alanıdna kamudaki çalışanlara bir göz at

özelde de başlangıç ücretleri 20-25ten aşağı almaz ve ortalama 45-65 bandında alır

uzmanhemşir
Memur
02 Nisan 2023 00:23

pek sanmıyorum, bilişim alanlarındakiler 4-5 kat maaş alıyorlar

dhmiden de iyi maaşlar var

EMRE YALCİN, 1 yıl önce
Kurumuna bağlı o maaşlar. Kamuda kit falan değilse maaşlar eşittir. Mühendisler de bundan dert yanmaktadır

uzmanhemşir
Memur
02 Nisan 2023 00:25

kesinlikle maaşlar artsın mühendisler daha çok hak ediyor ve ek ödemleri de artsın herkes hemfikir burada

ama başkalarının maaşları düşsün ya da onlarla kıyaslanması yanlış

EMRE YALCİN, 1 yıl önce

comenger
Aday Memur
03 Nisan 2023 16:07

Hocam sizin bahsettiğiniz yıllık sözleşme yapılarak alınan, bir nevi taşeron gibi çalışanlar. İhtiyaç kalmadığında hadi denip gönderebiliyorlar, hiçbir garantisi yok. Kadrolu mühendislerin ek gelirleriyle beraber maaşı 18 bin TL.

uzmanhemşir, 1 yıl önce

pek sanmıyorum, bilişim alanlarındakiler 4-5 kat maaş alıyorlar

dhmiden de iyi maaşlar var

03 Nisan 2023 16:30

Hocam hemşirelere zammı savunuyorum, her mesleğe zammı savunuyorum. Ama tek bir sorum var size: sizce hemşireler mühendis maaşı ortalamasını şuan geçiyor ya bu adil mi mesai deyip cevaplamayın lütfen mühendis mesai ücreti saatlik 9 tlyi geçmiyor.
uzmanhemşir, 1 yıl önce

kesinlikle maaşlar artsın mühendisler daha çok hak ediyor ve ek ödemleri de artsın herkes hemfikir burada

ama başkalarının maaşları düşsün ya da onlarla kıyaslanması yanlış

03 Nisan 2023 16:31

Adil veya adil deil demeniz yeterli. Ek acıklamaya gerek yok inanın uzmanhemsir hocam

uzmanhemşir
Memur
03 Nisan 2023 18:18

zaten 2008den sonraki tüm memurların maaşları aynı özel hizmet tazminatı ve ek ödemedeki oranlarla belirleniyor

comenger, 1 yıl önce

Hocam sizin bahsettiğiniz yıllık sözleşme yapılarak alınan, bir nevi taşeron gibi çalışanlar. İhtiyaç kalmadığında hadi denip gönderebiliyorlar, hiçbir garantisi yok. Kadrolu mühendislerin ek gelirleriyle beraber maaşı 18 bin TL.

uzmanhemşir
Memur
03 Nisan 2023 21:37

@adalethayal bu konuyu da güncellesene 2-3 saatte 1 mühendislik konusu gibi

ben hep giremiyorum bu foruma en azından sen uğraş ve tavanda tut aga

Toplam 128 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi