Editörler : supporters.

Drohm
Aday Memur
16 Aralık 2023 18:07

Maalesef öyle bunun düzelmesi lazım.

any_of_them, 6 ay önce

ülkenin başkentinde, sahipsiz, 3 farklı mühendislik branşının başvurabildiği, tek kriterin ise y.lisans öğrencisi olmak olan asistan ilanı çıktı. 15 başvuru vardı ve öncelikli alan olduğu için ilk 3 giriş sınavına davet edildi. bilin bakalım ne oldu? kimse sınava gelmedi. muhtemelen bu şartlarda asistan maaşı ile yaşanmayacağını düşünmüşlerdir. ilerleyen süreçte daha çok bu şekilde ilan göreceğiz maalesef.

Drohm
Aday Memur
17 Aralık 2023 14:47

Biliyorum hocalarım işimiz başımızdan aşkın ama şu an topluca gündemde yer almayacaksak başka ne zaman hakkımızı alacağız şu an bazı mesleklere zam bile konuşuluyor ama akademisyenlere söylenen zamlar laftan öteye geçemiyor sesimizi duyurmamız lazım artık

PhDCe
Şef
17 Aralık 2023 16:27

akademisyenlere siz özel sektör de iş yapın deniyor. ben artık böyleyim

mdemirtas89
Aday Memur
18 Aralık 2023 11:32

Dün akşam TBMM'de bütçe konuşmalarını dinledim. Bu konuya akademisyen vekiller ve MEB bakanı (yanında YÖK başkanı da vardı.) dahil temas eden olmadı. Verilen söz havada kaldı anlaşılan.

Öte taraftan, kamu mühendislerinin maaş artışına yönelik verilen bir kanun teklifi var, onun da yasalaşacağını sanmıyorum. Ocak zammı ile geçiştirecekler bence. (Kendi adıma TBMM'deki vekillerin meclis e-mail adreslerine bu konuda e-posta gönderiyorum farkında olduğumuzu bildirmek için. Tabi bir sonuç çıkmayacağını bile bile.)

Drohm
Aday Memur
18 Aralık 2023 12:35

Olsun hocam biz hak arayışımıza devam edelim yoksa bu ücretlerle bilime katkı sunmak çok zorlaşıyor.

mdemirtas89, 6 ay önce

Dün akşam TBMM'de bütçe konuşmalarını dinledim. Bu konuya akademisyen vekiller ve MEB bakanı (yanında YÖK başkanı da vardı.) dahil temas eden olmadı. Verilen söz havada kaldı anlaşılan.

Öte taraftan, kamu mühendislerinin maaş artışına yönelik verilen bir kanun teklifi var, onun da yasalaşacağını sanmıyorum. Ocak zammı ile geçiştirecekler bence. (Kendi adıma TBMM'deki vekillerin meclis e-mail adreslerine bu konuda e-posta gönderiyorum farkında olduğumuzu bildirmek için. Tabi bir sonuç çıkmayacağını bile bile.)

joker_88
Aday Memur
19 Ocak 2024 21:29

akademikzam güncel

Drohm
Aday Memur
24 Ocak 2024 15:26

#Akademik Zam

Hipokampüs
Memur
24 Ocak 2024 21:32

güncel

gnesis
Aday Memur
25 Ocak 2024 15:33

Sayın hocalarım konuyla ilgili olarak, seçim öncesinde bakanlığın akademik zam çalışmasını tamamlamak üzere olduğuna da atıf yaparak CiMERE çok sayıda yazı yazılmasının faydası olabilir mi ne dersiniz?

engmet
Memur
25 Ocak 2024 17:03

olur da bu akademisyenlerden fayda gelmez.
gnesis, 5 ay önce

Sayın hocalarım konuyla ilgili olarak, seçim öncesinde bakanlığın akademik zam çalışmasını tamamlamak üzere olduğuna da atıf yaparak CiMERE çok sayıda yazı yazılmasının faydası olabilir mi ne dersiniz?

Drohm
Aday Memur
01 Şubat 2024 19:28

Bu Zam istemeyen akademisyenler nerede yaşıyo ya yeter artık biraz tepki gösterelim yav lütfen hakimler ve savcılara verilebiliyorsa niye onların hocalarına birşey yok biraz hakkımızı arayalım artık.Herkese var akademisyene yok haksızlığa bak.

#Akademik Zam

Rektör-Hoca
Aday Memur
01 Şubat 2024 20:32

Memurlar.net neden destek olmuyor ?

jooper
Aday Memur
02 Şubat 2024 23:56

Hocalar biraz hareketlenelim lütfen. Beklenen gün yakındır. #akademikzam

gnesis
Aday Memur
05 Şubat 2024 12:19

CİMER'E seçim öncesi çalışma bakanlığının yaptığını söylediği ama seçimden sonra gündeme gelmeyen akademik zam ile ilgili bilgi edinmek üzere Çalışma Bakanlığına gönderdiğim yazıya gelen cevap

T.C. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER)?ne yapmış olduğunuz 2400336509 sayılı başvurunuz 01.02.2024 tarihinde cevaplanmıştır*

Cevap Metni: Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezine yapmış olduğunuz başvurunuz incelenmiş olup bahsi geçen başvuruda yer alan hususlara ilişkin sonuçlanmış çalışma kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Bilgilerinize sunarız.

gnesis
Aday Memur
05 Şubat 2024 12:20

Yani hem çalışma var gibi, hem de olur da sonuçlanırsa açıklarız derken yok gibi mükemmel politik bir cevap :)

Drohm
Aday Memur
21 Şubat 2024 16:32

Maşallah böyle devam edelim hiç hakkımızı aramayalım bizden düşük alan memurlar bizle aynı yada daha fazla alıyolar helal olsun adamlar heryerden tepki gösteriyo bizde 3 maymuna devam edelim.

jooper
Aday Memur
24 Şubat 2024 21:58

deprem bölgesindeki üniversiteler için geliştirme ödeneğinin arttırılacağına yönelik beyanatlar var. acaba bu sırada #akademikzam da gelir mi sizce?

ahmettdemr
Şube Müdürü
27 Şubat 2024 16:46

sosyal medyada torba yasaya eklenecek diyorlar. bilgisi olan var mı?

qwertyas
Daire Başkanı
27 Şubat 2024 20:51

iki gündür herkes bir şey diyor ama kaynak yok. kaynaksız bilgiye itibar etmemek lazım.
ahmettdemr, 4 ay önce

Hipokampüs
Memur
28 Şubat 2024 16:11

vahdet hoca ya bir vekil söylemiş zam olacak diye. torba yasaya eklenecekmis
ahmettdemr, 4 ay önce

Toplam 235 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi