Editörler : supporters.

Coldwind
Aday Memur
10 Temmuz 2023 00:26

Bu arada Doçent maaşları da ayrıca düzeltilmeli. Bugün doçentin profesör maaşıyla arasında 10 bin liradan fazla varken, araştırma görevlileriyle arasında 2-3 bin lira var sadece. Eğer genel zam %30 olacaksa, doçentlerin de en az %45-50 alması gerekiyor, dengeli bir dağılım olması için. Umarım dikkate alırlar.

any_of_them, 11 ay önce

%30 dillendiriliyor. referans da asistan maaşının 40 bin olması üzerine.

aslında temmuz maaşına en az X2 olmalıydı. öğretim üyeliğinin zerre değeri kıymeti cazibesi yok.

Excalibur866
Aday Memur
10 Temmuz 2023 19:43

Sayın hocalarım zammı gündemde tutmak için twitter etkinliğine lütfen destek verelim.

#akademikzam hastag

Xxaslanxx
Aday Memur
11 Temmuz 2023 01:01

Adap platformunun çabaları takdire şayan. Zammın geleceği konusunda net belirtiler var. Lakin bir konu atlanmamalı ve istenilen oranlar daha baskın şekilde ortaya konulup ilgili yerlere ulaştırılmalı diye düşünüyorum. Aksi takdirde ne verirlerse o olacak ve konu kapanacak ne yazık ki.

Excalibur866, 11 ay önce

Sayın hocalarım zammı gündemde tutmak için twitter etkinliğine lütfen destek verelim.

#akademikzam hastag

bilge__
Memur
12 Temmuz 2023 10:15

Aradım taradım bulamadım maalesef, ama duymuştum bunu.

Xxaslanxx, 12 ay önce

Hocam açılış töreniyle ilgili olan bilgiyi nereden aldığınızı öğrenebilir miyiz rica etsem?

denzzzzz
Aday Memur
14 Temmuz 2023 16:22

Memurlar.net anasayfasındaki habere göre YÖK başkanı bir açıklama yapmış. Anladığım kadarıyla akademik zam biraz zor görünüyor.

Haber şu şekilde:

"YÖK Başkanı Özvar'ın açıklaması şu şekilde:

Kamuda çalışanların tamamına ilişkin bir iyimeştirme, düzenleme var. Tabi gönül ister ki daha fazlasını verelim, ama bir fedakarlık yapılacaksa hepimizin yapması lazım, Hepimiz bütün dünyanın içinden geçtiği bu buhranlı dönemde fedakarlığı hepimiz yerine getirmesi lazım,

Bu bakımdan kamuda diğerlerinden daha fazla ciddi bir iyileştirme yapılan bir kesim yok. İşte emeklilere yapıldı, çok şükür, memur maaş asgari arttırıldı o da çok kıymetli. Dolayısıyla hepimiz tarafından yernie getirilmesi gereken bir fedakarlık var, ben YÖK başkanı olarak bu fedakarlığı yerine getirmeye çalışıyorum, hocalarımız da yerine getirmeye çalışıyor, gönül ister ki, daha yüksek düzeylerde iyileştirmeler olsun , o na da sıra gelecek belki. Biraz dişimizi sıkmamız lazım bence. Herhangi bir kesim özel bir uygulamaya mazhar olmadığı müddetçe eminim yokluğu da aynı varlık gibi paylaşabiliriz. Onu söyleyebilirim size."

PhDCe
Şef
14 Temmuz 2023 16:23

Geçen sene temmuz 20 bin TL alan doktor şimdi 100k+ alıyor

İsteyen inanır bu açıklamaya :)

denzzzzz, 11 ay önce

Memurlar.net anasayfasındaki habere göre YÖK başkanı bir açıklama yapmış. Anladığım kadarıyla akademik zam biraz zor görünüyor.

Haber şu şekilde:

Kamuda çalışanların tamamına ilişkin bir iyimeştirme, düzenleme var. Tabi gönül ister ki daha fazlasını verelim, ama bir fedakarlık yapılacaksa hepimizin yapması lazım, Hepimiz bütün dünyanın içinden geçtiği bu buhranlı dönemde fedakarlığı hepimiz yerine getirmesi lazım,

Bu bakımdan kamuda diğerlerinden daha fazla ciddi bir iyileştirme yapılan bir kesim yok. İşte emeklilere yapıldı, çok şükür, memur maaş asgari arttırıldı o da çok kıymetli. Dolayısıyla hepimiz tarafından yernie getirilmesi gereken bir fedakarlık var, ben YÖK başkanı olarak bu fedakarlığı yerine getirmeye çalışıyorum, hocalarımız da yerine getirmeye çalışıyor, gönül ister ki, daha yüksek düzeylerde iyileştirmeler olsun , o na da sıra gelecek belki. Biraz dişimizi sıkmamız lazım bence. Herhangi bir kesim özel bir uygulamaya mazhar olmadığı müddetçe eminim yokluğu da aynı varlık gibi paylaşabiliriz. Onu söyleyebilirim size."

sesele
Şef
14 Temmuz 2023 16:33

sosyal medyada yalan bilgi yaymak suçtur

PhDCe, 11 ay önce

sesele
Şef
14 Temmuz 2023 16:58

şunu da eklemek isterim 100+ hiç bir doktor alamaz 80-90 binleri bazıları görebilir ve bu 80-90 bini alan sözleşmelidir yani geçen sene temmuzda 20 bin değil 40-50 bin alıyordu bu kişiler aynı zamanda bu kişiler yarın 2-3 katı maaşla özel sektöre geçebilir

PhDCe, 11 ay önce

özgürlüközlemi
Aday Memur
14 Temmuz 2023 20:44

Seçimden önceki ve sonraki söylediklerinin arasında 180 derecelik açı farkı var.

mendoa84
Daire Başkanı
14 Temmuz 2023 21:49

Haberi ben de okudum, dişinizi sıkın diyor.. Şaka gibi bir açıklama.. Akademi camiası ayaklar altında..

denzzzzz, 11 ay önce

Haber şu şekilde:

PhDCe
Şef
14 Temmuz 2023 23:37

nerde yalan. kardeşim doktor, apartmanda oturan komşumuz doktor. inanılmaz zam aldı doktorlar. bu arada çıplak maaş değil herşey dahil ellerine geçen para.

sesele, 11 ay önce

sosyal medyada yalan bilgi yaymak suçtur

PhDCe
Şef
14 Temmuz 2023 23:38

bu mesajda katıldığım konu özele geçebilir kısmı. şehir hastanesinde çalışıyor dediğim doktor. mayıs ayında elime 95k geçti dedi. şu anda temmuz zammı dahil 100+ işte

sesele, 11 ay önce

şunu da eklemek isterim 100+ hiç bir doktor alamaz 80-90 binleri bazıları görebilir ve bu 80-90 bini alan sözleşmelidir yani geçen sene temmuzda 20 bin değil 40-50 bin alıyordu bu kişiler aynı zamanda bu kişiler yarın 2-3 katı maaşla özel sektöre geçebilir

freshwind
Şef
15 Temmuz 2023 00:24

Beklentileri bitirdi yök başkanımız sağolsun.

sesele
Şef
15 Temmuz 2023 00:38

geçen temmuz 20 bin alan birisi şuan 100 bin alıyor diyorsunuz bu parayı ancak fazla mesaiyle yani akşam ve hafta sonları özel hasta bakarak alabilir belki başka türlü alamaz birde tabi sözleşmeli olması lazım bu kişi geçen sene zaten 40-50 bin arası alıyordu 20 bin değil yani zam olarak pratisyene 5 bin uzman doktora 10 bin ek ödeme zammı yapıldı o dönem şimdi zamlarla arttı tabi

PhDCe, 11 ay önce

bu mesajda katıldığım konu özele geçebilir kısmı. şehir hastanesinde çalışıyor dediğim doktor. mayıs ayında elime 95k geçti dedi. şu anda temmuz zammı dahil 100+ işte

patitent
Şef
15 Temmuz 2023 00:56

En üsteki yüzde birlik doktor grubunu tüm doktorlara genelliyorsunuz.

PhDCe, 11 ay önce

PhDCe
Şef
15 Temmuz 2023 01:39

şu anda ortalama uzman doktor ne kadar alıyor devlet ve şehir hastanelerinde ? veya aile hekimleri? herşey dahil

patitent, 11 ay önce

En üsteki yüzde birlik doktor grubunu tüm doktorlara genelliyorsunuz.

sesele
Şef
15 Temmuz 2023 12:32

ortalama olarak geliştirme ödeneği alan bir prof kadar kazanır

PhDCe, 11 ay önce

şu anda ortalama uzman doktor ne kadar alıyor devlet ve şehir hastanelerinde ? veya aile hekimleri? herşey dahil

Tufan Akyar
Memur
15 Temmuz 2023 13:12

Doktor maaşlarından bize ne. Hakkettiğimiz maaş için böyle bir karşılaştırma yapmaya gerek yok.

PhDCe
Şef
15 Temmuz 2023 13:27

zaten böyle diyen yok. ama açıklamada başka memurlar almadı kısmı doğru değil. doktorlar aldılar.

Tufan Akyar, 11 ay önce

Doktor maaşlarından bize ne. Hakkettiğimiz maaş için böyle bir karşılaştırma yapmaya gerek yok.

Tufan Akyar
Memur
15 Temmuz 2023 13:36

Aldılar ve hakkediyorlar, tamam da bu kadar konuyu uzatmaya ne gerek var?

PhDCe, 11 ay önce

zaten böyle diyen yok. ama açıklamada başka memurlar almadı kısmı doğru değil. doktorlar aldılar.

Toplam 235 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi