Editörler : swat3410
04 Nisan 2023 10:35

Adam hakaret etmeden eleştiri yapmış sen her türlü küfürü etmişsin neden böylesin mesela açıklayabilirmisin?

asikral1, 1 yıl önce
Yapma ya stresli iş olduğu için olabilir mi acaba Turan deyimi o bir felsefedir aç tarih oku CAHİL npbranda mağara adamı da senin gibisine denir benim ilgi duyduğum şeyler ile senin farklı olabilir bu kişiye göre değişir ve bu öznelliktir ama anlasan bunu demezdin yaylan yada afam akıllı yazıl hakaret etme cüretini vermez sana klavye delikanlısı olman
04 Nisan 2023 10:38

Evet konunun cevabı bu bence. Bu kadar karamsarlık ve sorunlar polisi karamsar yapıyor. Amir baskısıda mahvediyor. Çünkü kuryelik yapan insan bile daha espiritüel davranabiliyor çevresine.

Handikappppp, 1 yıl önce

Pomemlı 12 yıllik bir polis olarak net tespitim: tüm kurumlar içerisinde en içe dönük yaşayan, vizyon kalibresi en düşük, hayata en karamsar bakan yegane teşkilatiz. Bunu psikolojik ve sosyolojik olarak iki şekilde ele alırsak.

2 temel psikolojik sebebi var bence.

1) baskı!! 2)ugrastigimiz kesim!!

Yani disiplinli olmaya zorlanmak maalesef yaratıcılığa yenicilige engel oluyor. Ugrastigimiz kesim ise ayyaş keş muptezel tacizci kavgacı kim varsa onlarla uğraşmak bizi karamsarlığa gömüyor. Ve bir polisin ömrü bu karamsarlık girdabindan çıkamıyor. Sosyal sebebler ise tabiki verilmeyen haklarımız. Bu haklar eşitlik adina verilmedikçe hakkı yenmiş boynunda tasması olan köle gibi hissediyoruz kendimizi. Ve ögrenilmis çaresizliğe mahkum edilmiş sözde bireyler oluyoruz.

İstifa etmeyi dusunmenin dayanılmaz mutluluğunu inanın ben çok derin yaşıyorum.😀

Ne demişti şair : Ayrılık hiç bu kadar güzel olmamıştı...😀

04 Nisan 2023 10:43

Öncelikle hakaret etmeyen tek kişi olduğun için teşekkür ederim. İnşallah hep böyle insan olarak kal keza sayın az. Dingil fetöcü vs vs diyen çok çünkü :D sorma amacım yaşadığım sorun teşkilatın genelinde mi var diyeydi. Çevremde kaliteli insanlar var zaten tek iletişim kurduğum onlar. Hayatı kavga dövüş olanlarla merhabam bile yok sana yemin ediyorum sayılarıda fazla dönüp merhaba bile demiyorum nem kapmayım diye ve beni burada fetöcü dingil diye yaftalayan iftiracı despot zihniyet gerçek hayatta da eleştiriyor.

riacapri, 1 yıl önce

Bu başlığı açan arkadaş buradan akademik araştırma falan mi yapıyor acaba, burası kendini memur sanıp kibrin karanlığında boğulmuş ve kendini bir halt sanan sözde statü üstü memurlarla dolu, kimisi sosyal zeka der, kimisi atamamiş da polis olmus der, geneller de geneller çünkü kendisi mesela hic girme ihtiyaci dahi duymadigim saçma bir ezber KPSS sınavından geçmiş ya o yüzden çok zekidir, cok zekalıdır ve kendini acayip geliştirmiştir, tıp kazanabilecek puan almış ve alabilecek, yüksek lisans, doktora yapan, yıllarca teşkilatta olup akademisyen olan yüzlerce örneği olan çok büyük bir camia olduğunu bilmez ama 3 kitap okumayla kendini alim sanacak kadar da cahildir aslında, emin olsun tabiri caizse kendisini cebinden çıkaracak seviye ve donanımda binlerce polis vardır ama çapı burda dolaşan ve polis olup olmadığı dahi belli olmayan üç beş lüzumsuz adamın yazdığını esas alarak kendince polisi küçümser, ha bir de şu var bu adamlar polis forumuna da niye gelir anlam vermek zor ve küçük beyinleriyle araştırmaları gereken esas konu bu aslında, polis sizi neden ilgilendiriyor diye bir başlık açılsın da yazalım mesela,

asikral1
Şef
04 Nisan 2023 21:40

İyi oku adam bize nobran demiş bunu hoşgörmek ne davranışı kaba ne demek
Beytullahderen, 1 yıl önce

Adam hakaret etmeden eleştiri yapmış sen her türlü küfürü etmişsin neden böylesin mesela açıklayabilirmisin?

asikral1
Şef
04 Nisan 2023 21:43

Hayır yazılara baktım tek tek ama herkes her fikri beğenmek zorunda değil insanonhayvandan ayıran düşünce ve akıldır bu yüzden fikir farklılıkları ve değişimler olur bunun yansımasıdır eksiler beğenir artı verir beğenmez eksi verir senin bu durumu neyini kapris edip taktın sanane bemim beğenip beğenmeme den pekş
Beytullahderen, 1 yıl önce

İşte tek tek beğenenlere mi bakıyorsun mesela merak ettim? Bu açık arama duygusumu yani? Her fikre tahammülüm emin ol ki var insanların yok. Halbuki onların yaptığı gibi açık arayıp hakarette etmiyorum

azmah
Genel Müdür
04 Nisan 2023 22:35

Bir konuyu insanı hayvandan ayıran özellik kıyaslaması yaparak açıklama sebebini de anlatır mısın.!Bunu niye dedin yani insan olma özelliğini hayvanlardan farklı olduğunu anlatma hissiyatini pek anlamadım bugün dünya sokak hayvanlari günü sanırım ama bunu düşündüğünü de zannetmiyorum.Kendini hayvanlardan farklı davranışlarda ve düşünce de olduğunu anlatmanı hiç anlamadim.

asikral1, 1 yıl önce
Hayır yazılara baktım tek tek ama herkes her fikri beğenmek zorunda değil insanonhayvandan ayıran düşünce ve akıldır bu yüzden fikir farklılıkları ve değişimler olur bunun yansımasıdır eksiler beğenir artı verir beğenmez eksi verir senin bu durumu neyini kapris edip taktın sanane bemim beğenip beğenmeme den pekş

azmah
Genel Müdür
04 Nisan 2023 22:37

Yani senin yorumunu kabullenmemiz için senin hayvandan farklı olduğunu kabul etmemiz mi lazım.Bu gayreti gösterme sebebin çok trajik değil mi.

asikral1, 1 yıl önce

asikral1
Şef
07 Nisan 2023 10:44

Anlayışın yok anlamıyorsun demek
azmah, 1 yıl önce

Bir konuyu insanı hayvandan ayıran özellik kıyaslaması yaparak açıklama sebebini de anlatır mısın.!Bunu niye dedin yani insan olma özelliğini hayvanlardan farklı olduğunu anlatma hissiyatini pek anlamadım bugün dünya sokak hayvanlari günü sanırım ama bunu düşündüğünü de zannetmiyorum.Kendini hayvanlardan farklı davranışlarda ve düşünce de olduğunu anlatmanı hiç anlamadim.

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi