Editörler : E.Kayı Han
10 Nisan 2023 22:42

Adalet Bakanlığı Personeli olup özel hukuk okuyan varmı ?

Merhbalar,

Malesef ki meslekte daha uzun süreler çalışamayacağımı anladığım için üniversite sınavına hazırlanıyorum, kendim İstanbul'a 300 km uzaklıkta taşra ilçede zabıt katibiyim, Bu sene özel üniversitelerin birinde hukuk yazmak istiyorum ancak devam zorunluluğu konusunda problem olmayan ve tavsiye edeceğiniz üniversiteler hangileri ?

Uzun süreler çalışamayacağım sözünden linç yememek için şöyle bir açıklama yapayım 3 aya kadar tek katip 5 mahkemeye bakıyordum ve haftasonu dahil adliyeden çıkamıyordum. 5 yıllık katibim aldığımız maaşlar ile geçinmek çok zor malesef,

11 Nisan 2023 00:06

İnsanların ümit ve azimlerini kırmayalım lütfen.

Kâtip olup özel üniversite bitiren çook kişi var.

Her özel üniversite yüzde 100 ücretli olmuyor.

Arkadaşım bildiğim kadarıyla İstanbul Kültür Üniversitesi devamda sorun yapmıyor. Beykent de yapmayabilir, nisbeten kolay olduğunu duymuştum Beykent in.

Fakat sistem olarak benim bildiğim kadarıyla İstanbul Kültür Üniversitesi nin sistemi çok iyi. Yaz okulu ve üstten ders almak mümkün.

Eğer bir lisans mezuniyetiniz varsa bazı dersleri saydırabilirsiniz.

Bu durumda olan yani önceden lisans mezunu olan iibf gibi mezunlardan olanlar, 2 yıl ve 2 yaz okulu ile bitirebiliyor matematiksel olarak fakat tabii bu muaf sayılan ders sayısı ile orantılı.

Çok daha geniş bilgi sahibi olanlar vardır illa ki benim bildiğim yalnızca bu kadarı. Kültür ü araştırın derim.

Yalnız şunu lütfen unutmayın. Derse devam etmemek normalde fark etmez hukukta fakat bazı okullarda ders yöntemleri değişik olabilir. Ara testler,quiz gibi veya ödev/sunum gibi ara sınavlar isteyebilirler. Bildiğim kadarıyla Kültür de öyle değil.

Ümidinizi kaybetmeyin, inşallah yüksek bir burs oranıyla yerlişirsiniz. Kültür için we Accept isimli sitede indirim oranı veriyorlar.

Kültür üniversitesi reklamcısı gibi algılamayın vaktiyle onu araştırmıştım:))

Hakkınızda hayırlısı gönlünüzce olsun inşallah.

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi