Editörler : E.Kayı Han
16 Nisan 2023 19:27

Üç harfli marketlerden daha az maaş alan ikm liler

Maaşlarımızın ne yazıkki son durumu budur market çalışanlarından ve motor kurye işi yapanlardan daha az maaşımız var zannediyorum bir kaç yıl içinde asgari ücretliyle maaşlarımız eşitlenecek bu işin tek tutar yani işin sabit olması devamlılığı olması ücret yönünden artık özel sektörden daha az ücrete çalışıyoruz. Sesimizi duyanda yok Allah yardımcımız olsun

Unknowq
Memur
16 Nisan 2023 20:25

Geçen bi market çalışanı abi yanlış anlamda senin maaşında 11-12 binliradır dedi. Kadro farkı bekledim 600 lira fark etmiş. 12.500 lira yatmış 13 ü bile göremedim tamam her işin bir zorluğu var ama sorunlu insanlarla uğraşmak gerçekten zor bi mahkum iftira atsa, şikayet etse ifadeler ver, mahkemelerde sürün dur üstüne üstlük birde bu işi gurbette yapıyorum. Neyse bazı arkadaşlarım dahil herkes halinden memnun... Diyecek bişey yok Allah bizide kurtarsın.

16 Nisan 2023 21:39

Bugün BİM (market olan) personeli ile konuştum. Bekar maaşı 12000 TL, müdür yardımcısı 14500 TL, mağaza müdürü 16000 TL alıyor. Tekstil işçisi yol, yemek, erzak yardımı vs. hariç ikramiye hariç 12500 alıyor. Fabrika memurları daha çok alıyor ve çalışma şartları da yemin ederim bizden rahat. (Duyum değil, özelde çalıştım ordan biliyorum)

Makas öyle böyle açılmadı, herşey yeni yeni olduğu için millet giren kazığı daha anlamadı. Yarınlar acı acı geliyor. O eski sefil memurluk öyle yada böyle geri gelecek. Hatta yemin ederim geldi bile.

16 Nisan 2023 23:26

Ya arkadaş bu kurum çalışanları sadece ikmden ibaret değil niye sürekli mağdur olan bir tek ikm gibi başlıklar açılıp yorum yapılıyor cidden anlamıyorum bu kurum sadece ikmden mi oluşuyor ?

Inteqral
Aday Memur
17 Nisan 2023 00:16

İstifa et git orda çalış abi niye zorluyosun?

EpHeSus77
Aday Memur
17 Nisan 2023 00:32

Hocam sen başlık açyında biz yorum yapmadık mı? Sende kendi derdini anlatan bir başlık aç.

memuraday-y, 1 yıl önce

Ya arkadaş bu kurum çalışanları sadece ikmden ibaret değil niye sürekli mağdur olan bir tek ikm gibi başlıklar açılıp yorum yapılıyor cidden anlamıyorum bu kurum sadece ikmden mi oluşuyor ?

mevzuatdelisi
Aday Memur
18 Nisan 2023 09:28

Her meslek grubu kendi eksiğini, özlüğünü ve rahatsızlığını yazar çizer. Buna şaşırmanız, rahatsız olmanız gerçekten gülünç kalıyor. İKM'lerin daha çok yazıyor çiziyor olmaları sayıca fazla olmalarından kaynaklı. O da hepsi yazıp çizip, sosyal medya kullanmadıkları halde. Bir avuç arkadaş etkin.

Mesleğinizin durumundan, özlüğünden şikayetçiyseniz siz de başlıklar açıp, sosyal medya etkinlikleri düzenleyip görünür kılın kendinizi.

memuraday-y, 1 yıl önce

İnfazzkoruma
Aday Memur
18 Nisan 2023 09:49

Akp ve mhp ye oy vermeye devam edin. Daha o üç harfli market çalışanlarından az maaş alacağınız günlerde yakındır. Sonrada gelip forum köşelerinde mızmızlanmaya devam edersiniz.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
18 Nisan 2023 10:01

Yakında Adalet Bakanlığı memur alımlarına başvuru olmayacak. O zaman dank edecek.

Teraküm
Aday Memur
18 Nisan 2023 10:28

Adalet Bakanlığı bünyesinde sadece İKM mi mağdur da İKM' liler diye başlık açıyorsunuz. Ayıptır bu yaptığınız. Hepimiz mağduruz.Zabıt Katibi, Mübaşir, Teknisyen, İKM... Mesleğime saygımı yitirdim. Bütün olarak birbirimizi değerlendirmemiz gerekiyor.

23 Nisan 2023 14:56

çok dehşet başvuru var hem de, millet işsizlikten fakirlikten kırılmış eskisinden daha çok talep var devlet memurluğuna.. kimse de bilmiyor adalet bakanlığı personellerinin şartlarını, devlet diyorlar özelden iyidir diyorlar.. sen ben gidelim ertesi gün yerimiz dolar, yaptığımız işe bak, aldığımız maaşa bak.. gerçi artık işçiden, belediyedeki müdürden, ortalama bir esnaftan az kazanıyor bazı hakim savcılar.. onların yanında biz kimiz ki?..

İsmi Lazım Deil, 1 yıl önce

Yakında Adalet Bakanlığı memur alımlarına başvuru olmayacak. O zaman dank edecek.

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi