İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
09 Mayıs 2023 17:09

Hazırlık ve meslek lisesi mezunu memurun kademe durumu hakkında yardım

arkadaşlar 6.5 yıllık memurum askerlik ile birlikte kadro sonrası 7 yıl olarak intibakım yapıldı ve derece kademem 7-1 olarak uyap da güncellendi. İlk terfi tarihimde 07/08/2023 olarak gözükmekte. Siz değerli meslektaşlarıma sorum şu olacak ki ben Anadolu Ticaret Meslek Lisesi(hazırlık dail 4 yıl 2008 mezunu) mezunuyum fakat işe lisans diplomamla girdim. İlk terfi dönemim öncesinde diplomamı komisona gönderip kademe talebinde bulunacağım kimisi hazırlık okuyanlar 1 kademe meslek lisesi okuyanlar 1 kademe olmak üzere 2 kademe oluyor derken kimisi sadece 1 kademe den bahsetmekte. 657 sayılı kanunun ilgili maddelerinden de çıkarım yapamadığım için sizlerden yardım istiyorum.

Gizlişsiz55
Aday Memur
10 Mayıs 2023 10:20

değerli kardeşim. işe girer iken lise diploması ile girip sonrasında okulu bitirirsen bundan faydalanabilirsin diye biliyorum. Ben mesela Ticaret Lisesi mezunuyum. Ama 2 senelik adalet bitirdim. Derece kademem Önlisanstan itibaren hesaplandı. İnşallah az da olsa soruna cevap olmuştur.

43omer
Aday Memur
10 Mayıs 2023 10:34

emsali geçme durumuna takılmazsanız adalet komisyonuna belge ile başvuru yapmanız durumnda intibakınız yapılmalıdır.komsiyonların farklı farklı uygulamaları, anlamsız dayanaklara atıfta bulunmaları gibi durumlar da var tabi.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi