İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
11 Mayıs 2023 15:30

EÜAŞ uzmanı kadrosu

EÜAŞ ta Uzman kadrosunda çalışan herkese selamlar bu başlığı açmanın nedeni Uzman olupta memurluk yapmamız bunun bir haksızlık olduğunu düşüyorum ve konu ile ilgili biraz araştırma yaptım çeşitli mahkeme kararları var siz neler düşünüyorsunuz fikirleriniz nelerdir?

kitkanun
Şube Müdürü
11 Mayıs 2023 19:41

Bu hükümet giderse idari yargıya gidersiniz. Şuan hukuk yok ülkede bişey çıkmaz

11 Mayıs 2023 19:51

Çok karamsar olmayın benzer olaylardan verilmiş mahkeme kararları var diye biliyorum

kamueemmüh
Aday Memur
12 Mayıs 2023 15:03

hangi konuda uzmansınız?

12 Mayıs 2023 20:01

EÜAŞ görevde yükselme yönetmeliğinnin hizmet sınıfları bölümünde uzman unvanı.Arastirma planlama sınıfında yer almaktadır bu nedenle araştırma planlama diyebilirim

07 Haziran 2023 15:02

Adana 2.İdare Mahkemesinin Esas no: 2020/818 sayılı kararını inceleyin arkadaşlar bizleri yakından ilgilendiriyor.

Srht403
Aday Memur
11 Haziran 2023 09:26

Eüaşta uzman maaşları ne kadar arkadaşlar?

enverbey38
Aday Memur
12 Haziran 2023 21:47

kardes evli olusuna sendikali olusuna cocuk sayisina gore degisir.. bekar ve sendikasiz olusuna gore cvp vereyim.. en az 20.000 tl dir vergiye girilmis haliyle bu tabi (%20)15 haziran 2023 itibariyle.... evli olursan +1000 ekle sendikali isen her 3 ayda bir 1000 lira ekle... tabi temmuzda yuklu bir zam gelecegi bekleniyor ama yuzde 45 gelse en az 30bin ila 32.500 arasinda değişir...sozlesmeliler ust uste 4 maas ayni rakami alamazlar ya zam gelir ya vergide kademe atlarsin.. maas degiskenlik gostersede genel manada yillik ortalama ayligin ocak maasinin altinda kalmaz.. hesabi ocak maasina gore yapabilirsin...EUAS da ayni sartlara sahip sef uzman ve sozlesmeli memur maaslari sirasiyla su sekildedir.. memur dan 3800-4000 fazla alir uzman. sefte uzmandan 400-600 tl fazla alir..
Srht403, 10 ay önce
Eüaşta uzman maaşları ne kadar arkadaşlar?

kitkanun
Şube Müdürü
13 Haziran 2023 11:03

399 ile 657 hükümleri farklı uygulanıyor ama hocam

ya cesaret ya esaret, 10 ay önce

Adana 2.İdare Mahkemesinin Esas no: 2020/818 sayılı kararını inceleyin arkadaşlar bizleri yakından ilgilendiriyor.

fakir.adam
Şube Müdürü
14 Haziran 2023 09:51

uzman diye unvan mı olur? ne uzmanı belli değil.

kitkanun
Şube Müdürü
14 Haziran 2023 14:13

Görevde yükselme yönetmeliğine göre Araştırma ve Planlama Hizmetleri Grubunda yer alır Uzman unvanlı kişiler. Genel idari hizmetlerde çalıştırılamaz.

fakir.adam, 10 ay önce

uzman diye unvan mı olur? ne uzmanı belli değil.

fakir.adam
Şube Müdürü
14 Haziran 2023 14:25

yoo basbaya gih. kariyer uzmanlar bile gih sınıfında. kafamızdan sınıf uydurmayalım lütfen.

kitkanun, 10 ay önce

Görevde yükselme yönetmeliğine göre Araştırma ve Planlama Hizmetleri Grubunda yer alır Uzman unvanlı kişiler. Genel idari hizmetlerde çalıştırılamaz.

14 Haziran 2023 15:09

Fakir adam isimli arkadaşa cevap olarak yazıyorum basbaya gih demiş birde şube müdürü olacak ona bakarsan müfettişlerde gih işletme.muduru de gih calistirsana memur olarak bilmiyorsun bari öğren veya boş yapma

14 Haziran 2023 15:13

Farklı uygulanıyor derken neyi kastediyorsunuz benim araştırmadım mevzuat kalmadı fark nerede söylerseniz sevinirim

kitkanun, 10 ay önce

399 ile 657 hükümleri farklı uygulanıyor ama hocam

14 Haziran 2023 15:18

657 sayılı kanunun 45. Maddesi derki kimse sınıfının dışında ve sınıfının içinde daha düşük bir derece de calistiralamaz sözleşmeli için ise ilgili mevzuat hiçbir sözleşmeli sözleşmesindeki unvan haricinde çalıştırılamaz diyor bilmediğim bir şey mi var

Farklı uygulanıyor derken neyi kastediyorsunuz benim araştırmadım mevzuat kalmadı fark nerede söylerseniz sevinirim

fakir.adam
Şube Müdürü
15 Haziran 2023 10:08

söylediğiniz tüm unvanlar gih. şube müdürü de gih. sınıf bazlı söylüyorum hepsini. siz diyorsunuz ki uzman unvanlı kişi artık neyse gih'te çalıştırılamaz. nerede çalıştırılacak? teknik hizmetlerde mi? lütfen doğru bilgilendirelim. evrak kürek işlerinin hepsi gih'tir.

Fakir adam isimli arkadaşa cevap olarak yazıyorum basbaya gih demiş birde şube müdürü olacak ona bakarsan müfettişlerde gih işletme.muduru de gih calistirsana memur olarak bilmiyorsun bari öğren veya boş yapma

15 Haziran 2023 11:00

EÜAŞ Görevde yükselme ve unvan degisikligi yönetmeliği hizmet grupları bölümünde uzman unvanı araştırma planlama bölümünde geçiyor ama uygulamada memur işleri yapıyor bizim derdimiz uzman unvanı olan kişiler unvana uygun işleri yapsınlar mevzuat açik şekilde ortada duruyor kimse itiraz edemez hem bu konu ile ilgili verilmiş mahkeme kararları var EÜAŞ başını kuma sokarak bunu artık götüremez bunu demek istiyorum. Hem EÜAŞ görevde yukselme yönetmeliğinde alt görev maddesinin dayanagi olan 3046 sayılı kanunda belirtilen hiyerarşik cetvelde uzman unvanı yok bunu neye göre yapiyorlar anlamıyorum hakkımızı aramaya devam edeceğiz.

fakir.adam, 10 ay önce

söylediğiniz tüm unvanlar gih. şube müdürü de gih. sınıf bazlı söylüyorum hepsini. siz diyorsunuz ki uzman unvanlı kişi artık neyse gih'te çalıştırılamaz. nerede çalıştırılacak? teknik hizmetlerde mi? lütfen doğru bilgilendirelim. evrak kürek işlerinin hepsi gih'tir.

fakir.adam
Şube Müdürü
15 Haziran 2023 11:38

uzman unvanı kaldırılırsa sorununuz kökten düzelecektir.

15 Haziran 2023 12:03

Verilmiş hak geri alınamaz zaten ellerinde olsa yaparlar bu çözüm değil. Şöyle dusunelim Şube Müdürlüğü kaldırılınca şube müdürü olan kişinin durumu çözülecek mi ya da şeflik kaldırılan mevcut şeflerin durumu ne olacak o zaman yorum yaparken mantıklı olalım bence

fakir.adam, 10 ay önce

uzman unvanı kaldırılırsa sorununuz kökten düzelecektir.

çamur.adam
Aday Memur
15 Haziran 2023 12:37

euaştaki uzmanlığın özelleşmeden sonra 657 ye geçince yine memur olarak geçiyorsunuz yani 657 de karşılığı yok.

ayrıca sizin dediğiniz gibi daha önce ben uzman oldum memur işi yapmam diyen arkadaşa dyarbakır cüngüş karakayada bi araştırma planlama ekibi kuralım sizide oraya gönderelim denmiş arkadaşta malum memur işi yapmaya devam etmiş.

ayrıca sınava girerkende biliniyordu uzmanda olsan aynı işi yapmaya devam edeceğin onun için bence aynı işi yapmaya devam.

15 Haziran 2023 13:01

Uzmanlar ozelleameden sonra memur olarak verme gibi bir durum yok uzman kadrosu olan kurumlara dağıtıyorlar Diyarbakır Çüngüş işine gelince öyle bir şey yapabilirler doğru ancak cungus gibi kırsal bir yerde araştırma planlama birimi kurulması diğer yerlerde kurulmamasi mahkemelerden dönecektir gider cunguste uzman olarak kendi yerimde çalışırım hakkımı almış ourum sonuçta bu bir mücadele işidir beni cunguste surecekler diye memurluk yapayım demek haksızlığa boyun eğmek tır varsın sursunler

çamur.adam, 10 ay önce

euaştaki uzmanlığın özelleşmeden sonra 657 ye geçince yine memur olarak geçiyorsunuz yani 657 de karşılığı yok.

ayrıca sizin dediğiniz gibi daha önce ben uzman oldum memur işi yapmam diyen arkadaşa dyarbakır cüngüş karakayada bi araştırma planlama ekibi kuralım sizide oraya gönderelim denmiş arkadaşta malum memur işi yapmaya devam etmiş.

ayrıca sınava girerkende biliniyordu uzmanda olsan aynı işi yapmaya devam edeceğin onun için bence aynı işi yapmaya devam.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi