Editörler : ayşegül bgm
16 Mayıs 2023 08:52

Memura Temmuz Ne Kadar Zam Yapılır?

Bu ankete 7 günde, 40 kişi oy kullandı ve 23/05/2023 08:52 tarihinde sona erdi.

konak1923
Yasaklı
16 Mayıs 2023 09:33

Siz reise oy verin size %300 zam yapacak :):):) hahahhah boşuna memura üzülüyormuşuz demekki hepsi halinden memnunmuş. Ağlamayın bundan sonra vay efendim işçi bizden fazla alıyor vay efendim şu bu demeyin müstahak size

dostar
Kapalı
16 Mayıs 2023 09:38

batının ilminden kopan dogu toplumlarından bı cacık olmaz

Maas Fakiri
Memur
16 Mayıs 2023 09:38

işçi isen başka foruma geç burası sadece memurlara ait

konak1923, 11 ay önce
Siz reise oy verin size %300 zam yapacak :):):) hahahhah boşuna memura üzülüyormuşuz demekki hepsi halinden memnunmuş. Ağlamayın bundan sonra vay efendim işçi bizden fazla alıyor vay efendim şu bu demeyin müstahak size

konak1923
Yasaklı
16 Mayıs 2023 09:51

İşçi değilim. Gerçekler zoruna mı gitti ? Genel konuşuyorum kimse zırlamasın bundan sonra maasımız az İşçinin fazla şöyle böyle demesin ağlamasın
Maas Fakiri, 11 ay önce

işçi isen başka foruma geç burası sadece memurlara ait

Istanbull34
Aday Memur
16 Mayıs 2023 10:55

Konu başka, adam başka soru sormuş sen başka telden çalıyorsun. siyaset konuşulacak yer değil burası.
konak1923, 11 ay önce
İşçi değilim. Gerçekler zoruna mı gitti ? Genel konuşuyorum kimse zırlamasın bundan sonra maasımız az İşçinin fazla şöyle böyle demesin ağlamasın

konak1923
Yasaklı
16 Mayıs 2023 11:06

Eksi verenlerin zoruna gitmiş belli ddd :):) torpilli taşeronlar sizden fazla maaş alacak sizde çalışın durun 17 lira maaşla.
konak1923, 11 ay önce

Maas Fakiri
Memur
16 Mayıs 2023 11:14

Memurlar cevap versin lütfen.

16 Mayıs 2023 11:14

K.K. nızın son seçimi 28 Mayıs'ta. 28 Mayıs'tan sonra cehapeliler k.k. yı cehape binasına bile almazlar. Alır mısınız!
konak1923, 11 ay önce

konak1923
Yasaklı
16 Mayıs 2023 11:19

Sen önce Türkçe öğren gel bi andaval.
ÖnceİnsanOlmak, 11 ay önce
K.K. nızın son seçimi 28 Mayıs'ta. 28 Mayıs'tan sonra cehapeliler k.k. yı cehape binasına bile almazlar. Alır mısınız!
16 Mayıs 2023 11:23

Biz cahil insanlarız. Yalnız kötü bir huyumuz var. Bu cahil halimizle 20 yıldır! Bazılarını tokat manyağı yaptık... Onu sindirmeleri de biraz zaman alıyor.
konak1923, 11 ay önce
Sen önce Türkçe öğren gel bi andaval.

konak1923
Yasaklı
16 Mayıs 2023 11:25

Ya şunu hala anlamadınız ve anlamamaya devam edeceksiniz. Artık bu saatten sonra zammın maaşın gram önemi yok. 2016 da aldığınız 3000 lira bugünki 17 bin liradan kat kat daha degerliydi bereketliydi. Memur maaşı 40 bin olsa ne olur ? Doğan slx 400 bin lira olur kira 20 bin olur en adi cep telefonu 30 bin lira olur
Maas Fakiri, 11 ay önce

Memurlar cevap versin lütfen.

venakava
Kapalı
20 Mayıs 2023 12:12

kusura bakmayin ama dogru diyor, ulke bitmiş yemişler ulkeyi, bu daha kotü iyi gunler. olay ulkenin senin benim gelecegim, hala 20 senedir anlamadiysaniz bundan sonrada anlamaniz beklenmez zaten.

konak1923, 11 ay önce
Ya şunu hala anlamadınız ve anlamamaya devam edeceksiniz. Artık bu saatten sonra zammın maaşın gram önemi yok. 2016 da aldığınız 3000 lira bugünki 17 bin liradan kat kat daha degerliydi bereketliydi. Memur maaşı 40 bin olsa ne olur ? Doğan slx 400 bin lira olur kira 20 bin olur en adi cep telefonu 30 bin lira olur

neat
Aday Memur
20 Mayıs 2023 13:51

İlk yorum yapan arkadaş doğru diyor Memursen gibi bir sendika halen rağbet görüyorsa biz memurlara müstehaktır. Herkes hakkını alırken biz yeter dedik.

EMLBZKRT
Aday Memur
23 Mayıs 2023 10:39

katılıyorum

neat, 11 ay önce

İlk yorum yapan arkadaş doğru diyor Memursen gibi bir sendika halen rağbet görüyorsa biz memurlara müstehaktır. Herkes hakkını alırken biz yeter dedik.

EMLBZKRT
Aday Memur
23 Mayıs 2023 10:54

2023 Ocak ayından beri bir kadroya geçirilen bir temizlik işçisi en düşük 21.750 TL maaş + yılda iki kez ikramiye + tediye + yol parası + ramazanda yemek parası+ yakacak yardımı alıyor. Alsınlar helali hoş olsun.

Cumhurbaşkanı memur sınıfını sevmiyor. Net anladım. İhtimal ki bizleri devlete hizmet eden olarak değil, devletin sırtında kambur olarak görüyor. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım dilerim bu yazıları ara sıra da olsa okursunuz ya da birileri okutturur. Maaşımıza zam istesek de alamıyoruz. Zam cebimize girmeden zammın haberi piyasada zamma sebep oluyor. En kötü kiralık ev Ankara'da 7000tl oldu. Bir lavabo açıcı memura verileceği bildirilen zam oranından sonra 4tl den 16tl ye çıkarıldı. Yani gelecek olan zam daha cebimize girmeden değeri buhar oluyor. Zam istemiyorum.

EMLBZKRT
Aday Memur
23 Mayıs 2023 18:43

Piyasadaki zammı durdurun biz temizlik işcisinin maasının yarısı adar maasimizla geçinelim. Devletin indinde memurun bit kadar değeri yok. Memur sendikalarına gelince valla helal olsun. Memurların haklarını ne kadar güzel koruyormuş gibi yapıp koruyamıyorsunuz. Bu beceriksizliğinizi alkışlıyorum.

24 Mayıs 2023 00:19

Ama O kambur olarak gördükleri afet vb. olduğunda istiyorlar.Bu depremde gördük.Depremzede hastalara orada hemşire,sağlık teknikerleri ilgilendi.Giden işçilerinde katkısı olmuştur ama hasta bakımı olmadan o deprem bölgesi nasıl olacaktı?Kendi branşımdan birçok tekniker istendi.Kimi gönüllü,kimi zorunlu gitti.Asıl kambur maden işçişi gibi zor koşulları olmayan işçiler.Temizlik yapacak adamı her zaman bulursun ama herkesten hemşire,sağlık teknikeri yapamazsın.Sadece sağlıkçı değil polis,öğretmen,ikm vb. yapamazsın.Aldıkları maaşta da gözüm yok ama dediğiniz gibi mevzu zam da değil.Alım gücünün azalması.Babam evi kendine aitti,ucuza verdiği kiralık dairemizle hem beni hem abimi aynı anda dershaneye vermişti.Kendisi de o ara emekliydi.Yani öyle aman aman bir maaşta almıyordu.Ama yettiriyordu.
EMLBZKRT, 11 ay önce

2023 Ocak ayından beri bir kadroya geçirilen bir temizlik işçisi en düşük 21.750 TL maaş + yılda iki kez ikramiye + tediye + yol parası + ramazanda yemek parası+ yakacak yardımı alıyor. Alsınlar helali hoş olsun.

Cumhurbaşkanı memur sınıfını sevmiyor. Net anladım. İhtimal ki bizleri devlete hizmet eden olarak değil, devletin sırtında kambur olarak görüyor. Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Sayın Cumhurbaşkanım dilerim bu yazıları ara sıra da olsa okursunuz ya da birileri okutturur. Maaşımıza zam istesek de alamıyoruz. Zam cebimize girmeden zammın haberi piyasada zamma sebep oluyor. En kötü kiralık ev Ankara'da 7000tl oldu. Bir lavabo açıcı memura verileceği bildirilen zam oranından sonra 4tl den 16tl ye çıkarıldı. Yani gelecek olan zam daha cebimize girmeden değeri buhar oluyor. Zam istemiyorum.

24 Mayıs 2023 00:24

Malesef ki ülkemizde her an deprem olma durumu var.Bu depremlerde arama kurtarma dışında enkazlardan çıkacak,çadır kentlerin güvenliğini sağlayacak vb. personel işçilerden değil memurlardan çıkıyor.Üni mezunu olup işçi olmak zorunda kaldım diyen var ama onların atanmamasının sebebi memurlar değil.Bende isterim herkes okuduğu bölümün işini devlette yapabilme imkanı olmasını ama malesef mantıken mümkün değil.Çünkü mezun sayısını kontrol edemediler.
EMLBZKRT, 11 ay önce

Karamsarmemur
Aday Memur
24 Mayıs 2023 00:48

Gelecek olan zammı piyasa şimdiden fiyatlama başladı bile. 25- 30 bin olsa ne yazar. İstanbul'da varoş bir mahallede bile eski püskü binalar 2+1 evler 15-20 binden kiraya veriliyor sarı sayfada.maaslara Zam gelince ne kadar olur varın siz düşünün. Küçük şehirde yaşayan memurların tuzu kuru. Allah büyük şehirde yaşayan memurların yardımcısı olsun. Yoksa bizi yönetenlerin olacağı yok...

24 Mayıs 2023 01:13

Bazı küçük şehirlerde kira konusunda farksız değil.Çanakkale'de merkezde,hastanenin yakınında ev tut bakalım.Rahatça tek başına geçinemezsin.Para artırmasını da geçtim.
Karamsarmemur, 11 ay önce

Gelecek olan zammı piyasa şimdiden fiyatlama başladı bile. 25- 30 bin olsa ne yazar. İstanbul'da varoş bir mahallede bile eski püskü binalar 2+1 evler 15-20 binden kiraya veriliyor sarı sayfada.maaslara Zam gelince ne kadar olur varın siz düşünün. Küçük şehirde yaşayan memurların tuzu kuru. Allah büyük şehirde yaşayan memurların yardımcısı olsun. Yoksa bizi yönetenlerin olacağı yok...

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi