Editörler : Lanet
17 Mayıs 2023 09:06

İstifa sonrası dönüş

Selamlar. Usule uygun istifa eden memur dönmek isterse önceki kurumuna değil de başka herhangi bir kuruma başvurabiliyor mu? Kanunen kurumun alma zorunluluğu var mı yoksa reddediliyor mu? Teşekkürler.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
17 Mayıs 2023 09:29

Aday memurluk bitmeden istifa edildiyse sadece istifa edilen kuruma; asil memur olarak istifa edildiyse istenilen kuruma başvuruda bulunulabilir. Kurumların bu konuda hiçbir zorunluluğu bulunmuyor ki istifa sonrası dönüşler için kurumlara 1-2 kontenjan ancak ayrılıyor. Bu kontenjana girebilmek için çok çok fazla uğraşmanız gerekir bazı şeyler anlamında anlarsınız.

dock
Aday Memur
17 Mayıs 2023 10:11

Çok teşekkür ederim.

İmrul
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:46

Bende bu konuyu araştırıyorum ama geri dönenler olduğu söyleniyor ancak biri ile henüz konuşamadım. Torpil döndüğü iddia ediliyor çünkü kurum insiyatifinde ibaresi geçiyor. Ben bu alanda çok iyi bir avukatla görüştüm oda referans olmazsa mahkeme kararı ile donemezsin mahkeme kurum insiyatifinde diyormuş.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
26 Mayıs 2023 22:27

Doğru diyor o avukat maalesef.
İmrul, 11 ay önce

Bende bu konuyu araştırıyorum ama geri dönenler olduğu söyleniyor ancak biri ile henüz konuşamadım. Torpil döndüğü iddia ediliyor çünkü kurum insiyatifinde ibaresi geçiyor. Ben bu alanda çok iyi bir avukatla görüştüm oda referans olmazsa mahkeme kararı ile donemezsin mahkeme kurum insiyatifinde diyormuş.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi