Editörler : "eskiyara"Pangaea
19 Mayıs 2023 07:59

Zorunlu hizmet affı artık gelmelidir.

Memurlar net zorunlu hizmet affı isteğimizi tekrardan ana sayfasında paylaşmalıdır.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
19 Mayıs 2023 08:14

Defalarca yazıldı çizildi ve en azında bu konuda bu forumun büyük çoğunluğu ortak noktada birleşmeyi başardı. Zorunlu hizmet affını isteyenlere karşıyız! Bu çok çok yanlış olur. Geçmişte bu yanlışın yapılması bunun gelenek haline gelmesini getirmez. Uzun uzun yazıldı çizildi açıklandı bunlar. Boşuna başlık açıp durmayın. Herkes paşa paşa yapacak hizmetini. Kimse beleş yer kapma hayalleri ile başlık açmasın.

Artık öğretmenlerede güvenmiyorum böyle bir istek bir kere mesleğimizin onuruna duruşuna liyakatine hakperestliğine yakışmıyor bunu nasıl düşünebilir ve nasıl isteyebilirsiniz demek ki öğretmende olsa illeki kendi çıkarınız hep en ön planda!

tukiu
Memur
19 Mayıs 2023 08:20

Önceden verilen hak tekrar istenebilir. Duygısallığa gerek yok.

Verilir verilmez o ayrı dava.

Her yer dolacak tayin olmayacak merkezler dolacak korkusundan vazgeçin zira zorunlu hizmet affı buna sebep olmaz ..

Fenciyi_M38, 11 ay önce

Defalarca yazıldı çizildi ve en azında bu konuda bu forumun büyük çoğunluğu ortak noktada birleşmeyi başardı. Zorunlu hizmet affını isteyenlere karşıyız! Bu çok çok yanlış olur. Geçmişte bu yanlışın yapılması bunun gelenek haline gelmesini getirmez. Uzun uzun yazıldı çizildi açıklandı bunlar. Boşuna başlık açıp durmayın. Herkes paşa paşa yapacak hizmetini. Kimse beleş yer kapma hayalleri ile başlık açmasın.

Artık öğretmenlerede güvenmiyorum böyle bir istek bir kere mesleğimizin onuruna duruşuna liyakatine hakperestliğine yakışmıyor bunu nasıl düşünebilir ve nasıl isteyebilirsiniz demek ki öğretmende olsa illeki kendi çıkarınız hep en ön planda!

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
19 Mayıs 2023 08:48

Yazımı çarpıtmayın. Her yer dolacak demedim beleş yer kapma hayalinden vazgeçin dedim.

Ve hala savunulmasın artık şu tayin olmamış öğretmenlerin haklarını kapışma yarışı.

tukiu, 11 ay önce

Önceden verilen hak tekrar istenebilir. Duygısallığa gerek yok.

Verilir verilmez o ayrı dava.

Her yer dolacak tayin olmayacak merkezler dolacak korkusundan vazgeçin zira zorunlu hizmet affı buna sebep olmaz ..

19 Mayıs 2023 15:06

Birbirinizi yemeyin millet, her şekilde gelecek bu af. Son yıllarda bu konuda alınan kararlar da bunun bir göstergesi zaten. Dolayısıyla gidişat belli. Laf kalabalığının lüzumu yok. O yüzden ezberden konuşanları geçin. Kasmayın bu kadar.

Gazimehmet20
Aday Memur
19 Mayıs 2023 17:38

Maşallah
mastermusician, 11 ay önce

Birbirinizi yemeyin millet, her şekilde gelecek bu af. Son yıllarda bu konuda alınan kararlar da bunun bir göstergesi zaten. Dolayısıyla gidişat belli. Laf kalabalığının lüzumu yok. O yüzden ezberden konuşanları geçin. Kasmayın bu kadar.

Fenciyi_M38
Daire Başkanı
19 Mayıs 2023 21:25

Şu tavır var ya insanda, dünyada dürüst insanlar kalmadı duygusuna yol açıyor. Neymiş olumsuz konuşanlara kulak tıka hak huk dinleme böyle devam et öyle mi? Bu yazıları gerçekten öğretmenler mi yazıyor? Bu öğretmenler değil genç nesilleri yetiştirmeyi henüz kendileri yetiştirilememişler!

Mesela hiç hayatınızda ne kendi hakkımı yediririm ne başkasının bunun için gerekirse savaşırım diye bir cümle kurdunuz mu? Bakın koskoca insansınız kim bilir kaç yaşındasınız şu cümleyi ömrünüzde bir kere kurdunuz mu diyorum?

Z kuşağı bitik niye bitik ortada. Tuz kokmuş agaaa adamlar kendine 10 liralık faydası olacağını bilseler dünyayı yakarlar bu kafa o kafa yazıklar olsun.

Çıkın mertçe evet gaksızlık ettik şimdi mertlik damarımız tuttu tükürdüğümüzü yalayıp sözümüzü geri alıyoruz deyin, yapabilir misiniz ha?

besyo123
Genel Müdür
20 Mayıs 2023 07:05

Yıllardır branşımızda doğru düzgün atama yapılmadı 35 yaşından sonra anca atamamız yapıldı Zorunlu hizmet affı gelirse tekrardan bir mağduriyet yaşamamış olacağız.

ebuducane
Daire Başkanı
20 Mayıs 2023 11:05

Ey memurlar net! Bu tip konu başlıklarına izin dahi verme?! Zira bu konuda açılmış 10larca başlık var. Ve bir suç işlemiş gibi af bekleyen bu güruha karşı yüz binlerce öğretmen var. Mazereti olmayan gitsin zorunlusunu yapsın !

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
20 Mayıs 2023 11:29

Bir memur öğretmenler, bir bu zorunlu hizmet affı bekleyenler. Yıllardır gündemde yok denmesine rağmen inatla isterler. Atanana kadar eğitim neferiyiz, devletimiz nereyi uygun görürse çalışırız, atanınca ama ailem, ama kocişimin yanı, karıcığımın yanı diye ağlarlar. Millet bıktı bunlardan artık.

kajmeran86
Şef
20 Mayıs 2023 14:00

Aynen öyle ... Yok mağduriyetmiş yok az atama sayısıymış..Geçin bu işleri.. Zorlarına gidiyor tabi mahrumiyet bölgelerinde çalışmak.. Paşa paşa gidip yapın..

şaşkın tarihçi, 11 ay önce
Bir memur öğretmenler, bir bu zorunlu hizmet affı bekleyenler. Yıllardır gündemde yok denmesine rağmen inatla isterler. Atanana kadar eğitim neferiyiz, devletimiz nereyi uygun görürse çalışırız, atanınca ama ailem, ama kocişimin yanı, karıcığımın yanı diye ağlarlar. Millet bıktı bunlardan artık.

Zumaza
Aday Memur
20 Mayıs 2023 15:06

Ben evimden 1500 km uzakta yıllarca çalışacağım. Paşalar memleketinden ayrılmasın diye af

gelecekmiş yok ya. Daha önce verilmiş olması da bunun adil bir uygulama olduğunu göstermez. Daha önce de verilmemeliymiş şuanda da verilmemeli. Atanana kadar bayrağın dalgalandığı her yerde çalışacak olanlar atandıktan sonra yer beğenmiyor. Yok öyle iş ben nasıl zorunlu doğu görevimi yaptıysam herkes aynı şartlar altında yapacak.

ibrahim98
Şube Müdürü
20 Mayıs 2023 16:13

Tıpış tıpış gidip yapacaksınız. Nokta.

Gazimehmet20
Aday Memur
20 Mayıs 2023 22:10

Herkes yapacaksa affa uğrayanlar da yapacaksa ve ilk affedilerlerden sıra başlayacaksa tıpış tıpış tabi
ibrahim98, 11 ay önce

Tıpış tıpış gidip yapacaksınız. Nokta.

hilmi0707
Yasaklı
21 Mayıs 2023 05:58

Öğretmene bak. İyiliği, doğruluğu, adaleti aşılayacak öğretmene bak. Ülkesinin bir bölgesinde çalışmaktan af diliyor. Aciz insanlar sizi. Ne var lan Van?da, Hakari?de, Şırnak?ta? Bu devlet söz mü verdi sana İzmir sahilde çalışacaksın diye.

Hem de kendi meslektaşının hakkını yiyerek.

Şunun bir üst düzey bürokrat, bakan vs olduğunu düşünsene. Neler yemez!

Kusura bakma. Ya da bak. Meslektaşının hakkına girmekten kaçınmayan adama lafım tek: Eşşek gibi yapacaksın bu görevi

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
21 Mayıs 2023 06:31

Bunların kim oldukları tespit edilip ceza verilmeli. Vatan hainliğinden, bölücülükten farkı yok şunun.
hilmi0707, 11 ay önce

Öğretmene bak. İyiliği, doğruluğu, adaleti aşılayacak öğretmene bak. Ülkesinin bir bölgesinde çalışmaktan af diliyor. Aciz insanlar sizi. Ne var lan Van?da, Hakari?de, Şırnak?ta? Bu devlet söz mü verdi sana İzmir sahilde çalışacaksın diye.

Hem de kendi meslektaşının hakkını yiyerek.

Şunun bir üst düzey bürokrat, bakan vs olduğunu düşünsene. Neler yemez!

Kusura bakma. Ya da bak. Meslektaşının hakkına girmekten kaçınmayan adama lafım tek: Eşşek gibi yapacaksın bu görevi

öğretmen alii
Aday Memur
21 Mayıs 2023 07:50

Sınıf öğretmeni olarak siirtte zorunlu hizmet suresi 4 sene olan yerde 7 sene calistim yani neredeyse zorunlu hizmetimi 2 kere yapacaktim. Daha sonra 2018 yilinda zar zor il disi tayin ile memleketin zorunlu hizmeti olan baska bir yerine geldim ilçeye 50 km uzaklikta köy orada da 3 sene calistim il ici tayin ile ilce merkezine geldim. Ilce merkezi de zorunlu hizmet ama ben hadi oralari zorunlu hizmetten saymiyorum. Toplam 10 senem zorunlu hizmette gecti. Kimse 10 sene cqlismasin ama en azindan gerektigi sureyi calissin bu aflar yuzunden hala il merkezine gidemedik busaatten sonrada gitmem zaten.

tukiu
Memur
21 Mayıs 2023 08:19

Zorunlu hizmet uygulaması kalkmalı .

Puan farkı ve maaş farkı olmalı.

Zorunlu hizmet affı gelmeli ve temiz bir sayfadan başlanmalı

şanlı0788
Şube Müdürü
21 Mayıs 2023 09:35

Gelmemelidir! Herkes yükümlülüklerini yerine getirmelidir! Öncekiler de yanlıştı gelirse yine yanlış olur!

tukiu
Memur
21 Mayıs 2023 12:25

zorunlu hizmet eskide kalmalı. Artık yeni şeyler konuşulmalı.

Teşvikler ile bu iş halledilmeli. Bazı mesleklerde tazminat vs olduğu gibi.

Bu yapıldığında herkes rahat eder.

Zorunluluk mutluluk getirmez ama istekli yapılırsa verim artar.

Hadi bakanlık bir devri kapatmalı ve bu işi çözmelisin.

Gazimehmet20
Aday Memur
22 Mayıs 2023 11:27

Bakanlık bir devri kapatması gerekiyor ise tüm afları iptal etmeli
tukiu, 11 ay önce

zorunlu hizmet eskide kalmalı. Artık yeni şeyler konuşulmalı.

Teşvikler ile bu iş halledilmeli. Bazı mesleklerde tazminat vs olduğu gibi.

Bu yapıldığında herkes rahat eder.

Zorunluluk mutluluk getirmez ama istekli yapılırsa verim artar.

Hadi bakanlık bir devri kapatmalı ve bu işi çözmelisin.

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi