Editörler : crops35
21 Mayıs 2023 00:44

4B iken yeni 4A olup tekrar 4B li kadroyu tercih edebilir miyim?

Şu an yeni 4a oldum,kadrolu iken 4b kadrolarına başvurabilir miyim?1 yıllık bekleme süresi yeni 4a ya geçtiğim için sizce geçerli mi?

crops35
Editor
21 Mayıs 2023 06:47

Devlet Memurları kanuna tabi kurumlar arasında geçiş yapmak için Muvafakat alırlar. 657 Devlet Memurları kanununun Madde 74 de şu şekilde açıklanmıştır: Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakati ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği şarttır.

Yukarıda bahsedilen bütün maddeleri incelediğimizde başka bir kuruma kadrolu memur olarak geçebilirsiniz yalnız geçebilmek için kurumunuzun muvafakat vermesi gerekmektedir. Kurumunuz muvafakat verebilmesi için 74. maddede belirtilen Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği şarttır ifadesi vardır ve eğer 3 dereceden fazla bir fark varsa geçiş yapamazsınız. Ama yeniden KPSS'na girip sözleşmeli personel olarak atanabilirsiniz bu duruma her hangi bir şekilde beklemenize gerek yoktur. Kişinin memuriyet statüsü değişip açıktan ataması yapıldığından kurumların muvafakatı gerekli değildir. Personelin bu durumda 6 ay beklemesine de gerek yoktur.

Aliceinwonderland96
Aday Memur
21 Mayıs 2023 21:18

4a kadrosuna yeni geçtim.Elimde kpss puanı var,4b kadrolarına tercih listemi vereceğim açıktan personel atamasına

Çok teşekkür ederim.Güzel bir hafta diliyorum.

ibrahim018
Şef
26 Mayıs 2023 15:40

4B den 4A ya geçerken sgk çıkışınızın yapılabilmesi için sözleşmeniz kurum tarafından tek taraflı fesih ediliyor bundan dolayı aynı unvana 1 sene boyunca atamanız maalesef yapılamaz bununla ilgili memurlar nette bir haber okumuştum.

Aliceinwonderland96, 11 ay önce

4a kadrosuna yeni geçtim.Elimde kpss puanı var,4b kadrolarına tercih listemi vereceğim açıktan personel atamasına

Çok teşekkür ederim.Güzel bir hafta diliyorum.

Larock
Memur
27 Mayıs 2023 00:37

Bence de üzerinden 1 sene geçmeden yeniden atanamazsınız

Aliceinwonderland96
Aday Memur
27 Mayıs 2023 16:46

Zaten başvuru yaparken sorulan soruda 4b li çalıştınız mı son 1 yıl içinde evet yazıp sgk dökümünü attım.Kadrolu bir memir açıktan tercih verebilir.4a lı memurlar 4 b ye tercih verebilir.Artık top onlarda tüm bilgileri doğru yazıp sgk hizmet dökümünde açıkca yazıyor.Puanım düşük çok geleceğini zannetmiyorum.Hayırlısı olsun.

Aliceinwonderland96
Aday Memur
27 Mayıs 2023 16:52

Çalıştığım kurum beni çok yıprattı.Hiçbir zaman memur gibi çalışmadım.Mobbing,kötü yönetim had düzeyde.Artık ne olursa olsun modunda olduğum için tercihimi verdim.

Memurrrr23
Aday Memur
27 Mayıs 2023 17:39

Hocam sizi çok iyi anlıyorum bende Adalet Bakanlığında görev yapıyordum bu sene sözleşmeliden kadroluya geçiş yaptım. Geçiş aşaması olurken başka kurumda sözleşmeli bir alıma başvurmuştum ve kazandım. Ardından kadroya geçişim tamamlandı istifa ettim oraya başlamak için ve kurum kabul etti beni yani söyleyeceğim şu eğer sözleşmeli bir ünvana atanırsanız hiçbir engel yok bunu bilmenizi isterim bende aynı şeyleri yaşadım umarım daha güzel ve rahat bir kuruma atanmak nasip olur :)

Çalıştığım kurum beni çok yıprattı.Hiçbir zaman memur gibi çalışmadım.Mobbing,kötü yönetim had düzeyde.Artık ne olursa olsun modunda olduğum için tercihimi verdim.

Runeknight
Aday Memur
27 Mayıs 2023 20:28

Hocam ben de 4b li sözleşmeli destek personeli idim Nisan ayında kadrolu hizmetli oldum simide başka kurumda 4b li sözleşmeli destek personeli olarak kazandim kadrolu hizmetli memurluğumdan istifa ettikten SONRA sıkıntısız bir şekilde geçebilir miyim ???? 4b li destek personeli alımına
Memurrrr23, 11 ay önce

Hocam sizi çok iyi anlıyorum bende Adalet Bakanlığında görev yapıyordum bu sene sözleşmeliden kadroluya geçiş yaptım. Geçiş aşaması olurken başka kurumda sözleşmeli bir alıma başvurmuştum ve kazandım. Ardından kadroya geçişim tamamlandı istifa ettim oraya başlamak için ve kurum kabul etti beni yani söyleyeceğim şu eğer sözleşmeli bir ünvana atanırsanız hiçbir engel yok bunu bilmenizi isterim bende aynı şeyleri yaşadım umarım daha güzel ve rahat bir kuruma atanmak nasip olur :)

Memurrrr23
Aday Memur
28 Mayıs 2023 00:12

Kadroludan sozlesmeliye bekleme yasağı yok bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum ama atandığın kurumun personel birimiyle görüşüp teyit edin ardından istifa surecini başlatın işinizi sağlama alın yinede

Runeknight, 11 ay önce
Hocam ben de 4b li sözleşmeli destek personeli idim Nisan ayında kadrolu hizmetli oldum simide başka kurumda 4b li sözleşmeli destek personeli olarak kazandim kadrolu hizmetli memurluğumdan istifa ettikten SONRA sıkıntısız bir şekilde geçebilir miyim ???? 4b li destek personeli alımına

Runeknight
Aday Memur
28 Mayıs 2023 05:45

Tebligat geldi kurumdan birde aradım sormuştum bir mahsuru yok dediler Çarşamba günü başlayın dediler
Memurrrr23, 11 ay önce

Kadroludan sozlesmeliye bekleme yasağı yok bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum ama atandığın kurumun personel birimiyle görüşüp teyit edin ardından istifa surecini başlatın işinizi sağlama alın yinede

Aliceinwonderland96
Aday Memur
28 Mayıs 2023 21:05

Darısı benim başıma inşallah.Sabırsızlıkla bekliyorum.Her şeyin hayırlısı ve güzeli olsun.Umarım iyi amir,iyi çalışma arkadaşları ve güzel bir çalışma ortamı olur.Allah tan her şeyin güzelini diliyorum.Âmin

Runeknight, 11 ay önce
Tebligat geldi kurumdan birde aradım sormuştum bir mahsuru yok dediler Çarşamba günü başlayın dediler
14 Ocak 2024 13:27

merhabalar. bende aynı durumdayım. sizin durumunuz ne oldu acaba? üniversiteden sağlık bakanlığına geçeceğim.

Darısı benim başıma inşallah.Sabırsızlıkla bekliyorum.Her şeyin hayırlısı ve güzeli olsun.Umarım iyi amir,iyi çalışma arkadaşları ve güzel bir çalışma ortamı olur.Allah tan her şeyin güzelini diliyorum.Âmin

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi