Editörler : swat3410E.Kayı Han
22 Mayıs 2023 00:41

POMEM parkur
Arkadaşlar merhaba, daha önce parkur sınavına hiç girmedim sizce ara sıra koşuya çıkan biri sınavı geçebilir mi

Abdsnmz
Aday Memur
22 Mayıs 2023 08:38

Bu biraz senin vücut yapınla alakalı dostum. Kimisi 2 defa koşar parkuru geçer anatomisini buna müsaattir kimisi haftalarca koşar yine de istediği verimi alamaz. Nefes problemin ve hantallık durumun varsa daha sıkı şekilde idman yapman tempolu ve jog koşuları yapman lazım kendi vücudunu tanırsın ona göre kararını ver. Allah yardımcın olsun.

e1m1r1e
Aday Memur
22 Mayıs 2023 08:43

Teşekkür ederim bilgilendirme ve iyi dileklerin için
Abdsnmz, 11 ay önce

Bu biraz senin vücut yapınla alakalı dostum. Kimisi 2 defa koşar parkuru geçer anatomisini buna müsaattir kimisi haftalarca koşar yine de istediği verimi alamaz. Nefes problemin ve hantallık durumun varsa daha sıkı şekilde idman yapman tempolu ve jog koşuları yapman lazım kendi vücudunu tanırsın ona göre kararını ver. Allah yardımcın olsun.

Baypar
Şube Müdürü
22 Mayıs 2023 11:51

Sabahları günlük aç karnına 25 30 dakika ama hergün hafif ve orta tempolu koşu yap.Koşu senin kondisyonu artıracaktır.Parkur içinde kondisyon kadar teknik önemlidir.Teknik bilmiyorsan kondisyonunun bir faydası olmaz.Bu sebeple parkurun tekniğini kavramaya çalış.Parkur tekniğini öğrenirsen sonra iş kondisyona kas güçüne esnekliğine ve hıza kalıyor.Buda değim gibi Sabah Yapılan Koşulardan geçer.

e1m1r1e
Aday Memur
22 Mayıs 2023 12:07

Parkur tekniğinden kastınız nedir acaba
Baypar, 11 ay önce

Sabahları günlük aç karnına 25 30 dakika ama hergün hafif ve orta tempolu koşu yap.Koşu senin kondisyonu artıracaktır.Parkur içinde kondisyon kadar teknik önemlidir.Teknik bilmiyorsan kondisyonunun bir faydası olmaz.Bu sebeple parkurun tekniğini kavramaya çalış.Parkur tekniğini öğrenirsen sonra iş kondisyona kas güçüne esnekliğine ve hıza kalıyor.Buda değim gibi Sabah Yapılan Koşulardan geçer.

memurada1yı
Memur
22 Mayıs 2023 13:19

Parkur göründüğü gibi olmuyor, düz koşulara aban.

levelup06
Memur
22 Mayıs 2023 13:31

Sadece koşu ile olmaz parkura bol bol çıkıp kendini görmen gerek. Video falan çektirip kendi eksiklerini görebilirsin. Ciğerlerin açık olmalı kondisyon için koşu da önemli fakat parkura çıkıp alışmak gerekiyor. Gece uyurken bile zihnin parkura çıkmalı. Göründüğü kadar kolay değil, parkur bizim hız, dayanıklılık, esneklik, çabukluk, kuvvet gibi faktörleri ölçmek için kurulmuş bu yüzden sadece tempolu koşular ile doğru sonuç almayabilirsin.

Baypar
Şube Müdürü
22 Mayıs 2023 15:52

Teknikten kastım mesela atlama tahtasında atlarken dizleri çekiyor bazıları buna gerek yok tam tersi topuklar kalçaya çekilerek atlanmalı dubadan dönerken falan açıyı az tutmalı uzun adımlar atmalı vs teknik budur.

e1m1r1e, 11 ay önce
Parkur tekniğinden kastınız nedir acaba

furkan2306
Memur
22 Mayıs 2023 16:08

sadece koşu ile geçemez kursa gitmeli ve bacak gücünü arttırmalı diye düşünüyorum.

Baypar
Şube Müdürü
22 Mayıs 2023 18:21

Pomem parkuru hıza ve çevikliğe dayalıdır.Teknikte önemli kurslara teknik öğrenmek için gidilebilir ama sadede parkur antrenman yeterli bile değil.Kuvvet ve kondisyon antremanıda yapılmalı ciğerler açılmalı.

furkan2306, 11 ay önce

sadece koşu ile geçemez kursa gitmeli ve bacak gücünü arttırmalı diye düşünüyorum.

canahmet63
Aday Memur
23 Mayıs 2023 19:09

Kilo aşırı değilse 2 hafta da toparlarsin inşallah ben bekçilik sınavına girdim 79.5 kilo da 46 saniye de geçtim parkuru

leonkrall
Aday Memur
28 Mayıs 2023 04:03

Sözlü mülakat kalkmadığı sürece değmez degsede değmez belediyede çöpçü ol kafan rahat
Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi