Editörler : **sude**
22 Mayıs 2023 17:29

Tpao 450 personel alımı.
Arkadaşlar 1 ay oldu neredeyse genel müdürün açıklamasından. Alıma ne zaman çıkar acaba

olumsuz1i
Aday Memur
22 Mayıs 2023 17:36

Seçimden sonra olacak galiba. Normalde bu tarz bir açıklama geldiğinde hemen o hafta ilan gelirdi ama bu sefer öyle olmadı yaklaşık 2 haftadır gelmedi ilan

tasonusavas
Yasaklı
23 Mayıs 2023 14:25

Hangi bolumlerden alinacak peki

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
24 Mayıs 2023 19:19

Mayıs sonu açılacak ilan okumuyo musunuz?

magabe
Aday Memur
25 Mayıs 2023 05:05

Bu başlık açıldıktan sonra o yazı paylaşıldı
hanzel, 4 ay önce
Mayıs sonu açılacak ilan okumuyo musunuz?

yigit5201
Aday Memur
25 Mayıs 2023 19:22

arkadaşlar işçi olarak alacaklarmış iş güvencesi var mı? sonradan çıkabiliyorlar mı?

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
28 Mayıs 2023 16:00

İş güvencesi yok kadrolu olmadığı için adı üstünde işçi kadrosu. Özellesirse başka bir kamu kurumuna atanma vs söz konusu değil
yigit5201, 4 ay önce

arkadaşlar işçi olarak alacaklarmış iş güvencesi var mı? sonradan çıkabiliyorlar mı?

olumsuz1i
Aday Memur
28 Mayıs 2023 16:22

Bildiğime göre kitlerde işçi hakları devlet memuruyla çok benzeşiyor o yüzden durduk yere işten çıkarma gibi bir durum söz konusu olamıyormuş. Özelleşme durumunda ise başka bir kuruma yerleştirmek zorundalar. Sonuçta burası bir kamu kurumu ve alımları kpss ile yapıyorlar. Yani işçi bile olsan kamu personeli sayılıyorsun ve hakların da kanunlarla, kararnamelerle belirlenmiş durumda.
yigit5201, 4 ay önce

magabe
Aday Memur
28 Mayıs 2023 16:37

Sen boş konuşanları dikkate alma. Öyle basit değil çıkarma. Tpao da çalışan onlarca kişi tanıyorum. Kimse ekstrem bir durum ile karşılaşmamış. Suç vb durumlar hariç tabii
yigit5201, 4 ay önce

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
28 Mayıs 2023 17:13

O öyle olmuyor işte malesef almalılar, yapmalılar ile. Mevzuatı açıp oku yazan neyse onu söyledim. Durduk yere zaten özelde de kimse kimseyi işten çıkarmaz ama isteseler çıkarma yetkileri var ve kurum ozellesince başka kamu kurumuna atanma maddesi 2017 yılında kaldırıldı şu an tazminat veriliyor o kadar.
olumsuz1i, 4 ay önce
Bildiğime göre kitlerde işçi hakları devlet memuruyla çok benzeşiyor o yüzden durduk yere işten çıkarma gibi bir durum söz konusu olamıyormuş. Özelleşme durumunda ise başka bir kuruma yerleştirmek zorundalar. Sonuçta burası bir kamu kurumu ve alımları kpss ile yapıyorlar. Yani işçi bile olsan kamu personeli sayılıyorsun ve hakların da kanunlarla, kararnamelerle belirlenmiş durumda.
28 Mayıs 2023 19:48

Kuruluş özelleştirme programına alındıktan sonra kuruluşa açıktan veya naklen atananlar nakil hakkından yararlanamamaktadır bu kısımdan sonrasını okuyun lütfen https://www.google.com/amp/s/www.memurlar.net/haber/970523/kit-lere-atanirsam-ozellestirme-sonrasi-issiz-kalir-miyim.html%3famp=1

28 Mayıs 2023 19:51

Hanzelin dediklerinin yarısı yalan veya yanlıştır dikkat edelim. Eskiden 4c vardı kaldırıldı şimdi 4b ye geçiliyor ancak emekli oluncaya kadar kadro yok hep 4b yani. Mali hakları belki diğer 4 b lerden biraz farklı olabilir.

idealbirhayal
Aday Memur
03 Haziran 2023 13:39

Yılın sonuna dek çeşitli branşlarda TPAO'nın alım yapacağını düşünüyorum. TPAO büyüme yolunda son dönemde ciddi bir ivme kaydettiği için alımlar 2024'e kadar sürer gibi görünüyor. Eskisi gibi de alımların ardından, personel alım hususunda yıllar süren bir sessizliğe de bürünmeyecekler gibi görünüyor. Yani en azından aldığım izlenim bu yönde. Uzman Yardımcısı alımı olur mu acaba merak ediyorum?

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
05 Haziran 2023 15:57

Çok hantal bir kurum ilan yayınlayıp sonuçları açıklayana kadar deliye dönersiniz. Önceki alımın sonuçları 6 aya yakın sürdü açıklanması arşiv araştırması, bilmem ne soruşturması da yok üstelik

idealbirhayal, 4 ay önce

Yılın sonuna dek çeşitli branşlarda TPAO'nın alım yapacağını düşünüyorum. TPAO büyüme yolunda son dönemde ciddi bir ivme kaydettiği için alımlar 2024'e kadar sürer gibi görünüyor. Eskisi gibi de alımların ardından, personel alım hususunda yıllar süren bir sessizliğe de bürünmeyecekler gibi görünüyor. Yani en azından aldığım izlenim bu yönde. Uzman Yardımcısı alımı olur mu acaba merak ediyorum?

Sherlocholm
Memur
08 Haziran 2023 23:47

İskurda alım olucak dendi fakat ilanı göremiyorum iskurda. Başvuran oldu mu ?
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi