Editörler : cihan27E.Kayı Han

Kalet
Daire Başkanı
26 Mayıs 2023 13:50

Ters yöne sapmış bir etik nelere mal oluyor diye belirttikten sonra şunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

Steven Grosby Nationalism adlı kitabında milliyetçiliğin iyi bir şey olmadığını belirtiyor. Kavramların ne olduğunu çok iyi öğrenmek zorundayız diye düşünüyorum. Kitap henüz Türkçeye çevrilmedi. Kimse çıkıp da İngiliz oyunu falan demesin diye yazıyorum bunları.

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 13:51

bunlar mıllıyetcı degıl kı arap mıllıyetcısı

Kalet, 11 ay önce

Ters yöne sapmış bir etik nelere mal oluyor diye belirttikten sonra şunu da belirtmekte fayda var diye düşünüyorum.

Steven Grosby Nationalism adlı kitabında milliyetçiliğin iyi bir şey olmadığını belirtiyor. Kavramların ne olduğunu çok iyi öğrenmek zorundayız diye düşünüyorum. Kitap henüz Türkçeye çevrilmedi. Kimse çıkıp da İngiliz oyunu falan demesin diye yazıyorum bunları.

stas
Daire Başkanı
26 Mayıs 2023 13:54

Daha olayı anlayamamışsın. Bir ülkede zengin çok zengin fakir çok fakirse adalet yoksa o toplumlar yok olur. Çanakkale zaferimde milletin hepsi fakirdi. Zengini daha çok zengin etmek için savaşmadi millet. Şimdi biz zengini daha zengin etmek için bunun adına da vatan sevgisi yalanina inanarak yaşıyoruz. Kaç milletvekili kaç zengin kaç para babası bu ülke için malından mülkünden vazgeciyor . Sizin gibilerde anca fakir edebiyati yapıyor.

İstikbarat, 11 ay önce
Her şeyin ekonomi ve para olmadığını bu memleketin insanı için maneviyat ve vatani duyguların ön planda olduğunu bir kez daha herkes görmüş oldu. Bazı insanların şaşırmasını gayet normal karşılıyorum. Nasıl ki milli mücadelede döneminde Çanakkale de yiyecek yemeği olmadan giyecek elbisesi olmadan dünyanın en güçlü devletlerine galip gelmeyi başardık; o zaman da şaşırdılar bunlar çılgın diye!! Hasılı bizi biz yapan manevi duygularımız ve vatan sevdamızdır. İçinde bu duygular olmayan anlayamaz.

gladio0634
Şef
26 Mayıs 2023 14:06

11000 TL maaş hakikaten az. Temmuzda 22000 olacak.yalniz milletin verdiği oy üzerinden hakaret yagdirmak sadece alçaklara mahsus bir şey olmalı. Maaş ekonomi üzerinden bu ülkede oy verilecek olsa ülkenin en zengin bolgelrinind hükümetin sandıkları patlatmasi gerekmezmi. Neden deprem bölgesinde 1. Parti çıkıyor ak parti. Hakarete devam. Önce bı aynaya bakin

MAYMAK
Aday Memur
26 Mayıs 2023 14:09

Boş boş konuşuyorsun. Kafa boş olunca ne diyeceksin işte sen de haklısın. Sizin gibi ne olduğu belirsiz bir ittifaka oy vermiyoruz en azından. Kaç yüzü var belirsiz bir adaya oy vermiyoruz. Omurga denen şeyden haberin olmaz tabi çünkü sende mevcut degil

melike.h
Şef
26 Mayıs 2023 14:14

11500 demişsin.

10800 alıyorum içinde 0-6 ay çocuk yardımı var ..

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 14:23

Ben senin arkadaşın değilim. İkincisi tanımadığın insanlara karşı bu tarz arkadasım kıvrak zeka gibi konuşman senin zeka seviyenin nerelerde olduğunu az çok gösteriyor. Üçüncüsü yazdığımda savastayız diye bir cümleyi nereden çıkardın? Ve son olarak senin bunları anlaman imkan dahilinde değil noktalı virgül. Pazartesi ekonomik kaygılarınız sizi kurtaramayacak. Anadolu insanın yüksek feraseti ve vatani duyguları galip gelecek üç nokta...
umudumu yitirmedim, 11 ay önce

bire kıvrak zekalı arkadaşım şuan savaşta mıyız? gerçi savaşta olanların ekonomisi bizden daha iyi :D . bu millet ne çektiyse ağzından vatan millet bayrak din diyen ama asıl amacı para pul olanlardan çekti. nokta

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 14:28

anadolu ınsanının yuksek ferasetı dedıgın rus somurgesı olmak

İstikbarat, 11 ay önce
Ben senin arkadaşın değilim. İkincisi tanımadığın insanlara karşı bu tarz arkadasım kıvrak zeka gibi konuşman senin zeka seviyenin nerelerde olduğunu az çok gösteriyor. Üçüncüsü yazdığımda savastayız diye bir cümleyi nereden çıkardın? Ve son olarak senin bunları anlaman imkan dahilinde değil noktalı virgül. Pazartesi ekonomik kaygılarınız sizi kurtaramayacak. Anadolu insanın yüksek feraseti ve vatani duyguları galip gelecek üç nokta...

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 14:42

Başlığı okuyan da :D Memur; ülkenin istisnasız en yüksek maaşını alıyordu , bundan 20-30 sene önce; yat kat alıp yurtdışına rahatça çıkabiliyordu, zamanının ilk cep telefonlarını onlar alıp kullanmışlardı ve kasalı bilgisayarlar ilk memurların evinde vardı . hatta ve hatta beyaz eşyalar çıktığında maaşları ile 10 ev düzecek beyaz eşya alabiliyordu, Renkli tvler piyasada yokken onlarda vardı, Atandıkları anda ülkenin en lüks otomobilini ilk maaşından artanla nakit verecek kıvamdaydı . Çocuklarına en son teknoloji bebek bezlerini kullanmışlar ve en organik benek mamaları ile büyütmüşlerdi .. Özel okullarda okutmuşlardı çocuklarını , Ünv çağındaki çocuklarına özel ünv açıp çocukları mezun olunca hayrına devlete bağışlıyorlardı.. .. "ZANNEDER" Hepsi memur düşmanı bunların , oylar keee keee 'ye , Galp canım

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 14:46

hoi4 oyununda savaştan önce piyasa ekonomısınden kapalı ekonomiye geçilir türkiye de tam ona hazırlanıyor yavaş yavaş olur bunlar

MLS000, 11 ay önce
Başlığı okuyan da :D Memur; ülkenin istisnasız en yüksek maaşını alıyordu , bundan 20-30 sene önce; yat kat alıp yurtdışına rahatça çıkabiliyordu, zamanının ilk cep telefonlarını onlar alıp kullanmışlardı ve kasalı bilgisayarlar ilk memurların evinde vardı . hatta ve hatta beyaz eşyalar çıktığında maaşları ile 10 ev düzecek beyaz eşya alabiliyordu, Renkli tvler piyasada yokken onlarda vardı, Atandıkları anda ülkenin en lüks otomobilini ilk maaşından artanla nakit verecek kıvamdaydı . Çocuklarına en son teknoloji bebek bezlerini kullanmışlar ve en organik benek mamaları ile büyütmüşlerdi .. Özel okullarda okutmuşlardı çocuklarını , Ünv çağındaki çocuklarına özel ünv açıp çocukları mezun olunca hayrına devlete bağışlıyorlardı.. .. "ZANNEDER" Hepsi memur düşmanı bunların , oylar keee keee 'ye , Galp canım

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 14:51

Dinsel tercihleriniz size ait , insanları bu şekilde ayrıştırmanız da . Ülkede çok sınır kapısı var , istediğinizden de çıkabilirsiniz? Tutan var mı ? Biri burda aman nolur kal ülke seninle kalkınıyor diyor mu ? Herkesin dilinde çıkarım yurt dışına , çıkın buyrun .. bizler de çıkıyoruz geziyoruz tozuyoruz. o sizin tercihlerinize de saygı duyuyoruz ama lütfen sözünüzün arkasında durun . Siz yazmaktan sıkılmadınız biz duymaktan okumaktan sıkıldık. Mülteci olmak hoşunuza giderse tutan yok . Hem mülteci eleştirirsiniz (ki bende eleştiren biriyim bu konuyu ) hem de onların da bu düşünceyle geldiğini bilerek aynı yoldan yürümeye çalışıyorsunuz. Umarım gerçek olur gidersiniz. Çünkü biz mülteci mantığıyla yaşayanı da istemiyoruz. Faydası olacaksa ülkeme olsun , olmayacaksa defolsun ki yerine yetiştirebilelim. Yeni nesil akıllı , ülkesine sahip çıkıyor . Bir de giderseniz , mültecilere biz nasıl bakıyorsak ( malesef ki geldiler bari ırgatlık yapsınlar diye , size de öyle bakacaklar . Size siz olduğunuz için hiçbir ülkede değer görmeyeceksin pis barbar Türk (!)? Bilmiyorum anlayabilirmisiniz )

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 14:57

Maaşına en yüksek zammı istemenin bedelinin ekonomik krizi tetiklediğini bilse zaten yazmaz :D Sahi şu zenginleri daha da zengin eden akp neden zengin kesimden oy alamıyor ? Zengin neden hep chpye oy verir ? Hiç çözemediğim :D Sonrada star"baksa?" Gideriz "ayy"fonla foti çekiniriz neyse .
gladio0634, 11 ay önce
11000 TL maaş hakikaten az. Temmuzda 22000 olacak.yalniz milletin verdiği oy üzerinden hakaret yagdirmak sadece alçaklara mahsus bir şey olmalı. Maaş ekonomi üzerinden bu ülkede oy verilecek olsa ülkenin en zengin bolgelrinind hükümetin sandıkları patlatmasi gerekmezmi. Neden deprem bölgesinde 1. Parti çıkıyor ak parti. Hakarete devam. Önce bı aynaya bakin

Katre52
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 15:09

Zengin fakir değil de ona birde eğitimli eğitimsiz olarak bakarsan neden kimin kime oy verdiğini anlarsın.

MLS000, 11 ay önce
Maaşına en yüksek zammı istemenin bedelinin ekonomik krizi tetiklediğini bilse zaten yazmaz :D Sahi şu zenginleri daha da zengin eden akp neden zengin kesimden oy alamıyor ? Zengin neden hep chpye oy verir ? Hiç çözemediğim :D Sonrada star"baksa?" Gideriz "ayy"fonla foti çekiniriz neyse .

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 15:39

Çok güldüm Allah razı olsun. Merak ettim kendin de inandın mı bunu yazarken??
hebelebelup, 11 ay önce

anadolu ınsanının yuksek ferasetı dedıgın rus somurgesı olmak

gariba
Aday Memur
26 Mayıs 2023 15:43

bur da dert yananlar rol yapıyor. hepsi dert yanar ama memnunsene taparlar allah gibi

impostor, 11 ay önce

Valla bizi bu hale getireni bilmiyorum da halkın yüzde 50si böyle istiyor, memnunlar yani. Hatta pazar günü 55e falan yükselebilir öyle böyle memnunlar. Memnun olmayan kısım vatan haini zaten.

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 15:43

Her ilde üniversite var ve senelerdir en kötü okuyan açıköğretim ünv mezunudur , o da ünv . diplomaya bakarsanız diplomasız yok artık ülkede. Kasiyer de 3-5 bölüm mezunu .. Ama kafası paraya ve ticarete basan kesimin %90ı okumamış.çocuk yaşta yada liseden sonra onu bunu pazarlayarak şirkete dönüşmüş. Bizzat özel sektörde çalıştığım firma sahibim bulaşık yıkamaktan garsonluğa geçip oradan müdürlüğe geldiğini anlatmıştı. Elimdeki fonksiyonlu hesap makinesini , ilkokul mezunu seviyesinde olduğu için , aklınca küçümseyip düzgün bi hesap mak gönderin bu ne böyle diyerek bakkal amcanınkinden göndertmişti , bir danimarka şirketi ortağı olur kendisi .. Yani okumuş zengin ben hiç görmedim, zaten saçma da adam fabrika açmak için şirket kurmak için ünv okursa zaten yaşının gereğini yapamaz , memur kalır. Okursan fakir , okumayıp kazıklarsan zengin oluyorsun . Bazı şeyler bence popülerlik ,seneler öncesi nasıl cbye oy verenler tanımadan popülerce oy verdiler , aynısını tanımadığı ekreme yaptılar ve sırada 20 senedir oy vermediği beğenmediği adama söz diyecekler? Çünkü herkes elleri kalp , starbucks (hani şu depremde bağış yapmayan ama ülkeyi sömüren) kahvesiyle poz verip arka plana baharlar gelecek şarkısını tutturdu ve bu da tuttu kabul edelim. Bilinç altı oluştu. Adam muhalefetlik yapmadı/yapamadı bakarsanız senelerdir
Katre52, 11 ay önce

Zengin fakir değil de ona birde eğitimli eğitimsiz olarak bakarsan neden kimin kime oy verdiğini anlarsın.

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 15:45

Aptallarla yaşamak da sizin tercihinizmiş demek , o da güzel ?

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 15:46

Sana göre de senin gibi düşünmeyenler aptal salak vs... Bir de demokrasiden özgürlükten insan haklarından dem vurur. Kullandığı cümlelere bak!!

Katre52
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 15:48

Ben eğitimlinin zengin eğitimsiz kişinin fakir olmasından bahsetmedim eğitim seviyesi yüksek kişilerin ve eğitim seviyesi düşük kişilerin siyasi tercihlerine bakmak lazım dedim. Tabi ki eğitimsiz kişilerde zengin olabilir. Ayrıca şuan çoğunluk en az aöf mezunu demişsin isterse Bayburt üniversite mezunu olsun eğitimin kalitesi kalmadı ki bak boğaziçi gibi nadide üniversitenin bile kalitesi son yıllarda düşüyor.

MLS000, 11 ay önce
Her ilde üniversite var ve senelerdir en kötü okuyan açıköğretim ünv mezunudur , o da ünv . diplomaya bakarsanız diplomasız yok artık ülkede. Kasiyer de 3-5 bölüm mezunu .. Ama kafası paraya ve ticarete basan kesimin %90ı okumamış.çocuk yaşta yada liseden sonra onu bunu pazarlayarak şirkete dönüşmüş. Bizzat özel sektörde çalıştığım firma sahibim bulaşık yıkamaktan garsonluğa geçip oradan müdürlüğe geldiğini anlatmıştı. Elimdeki fonksiyonlu hesap makinesini , ilkokul mezunu seviyesinde olduğu için , aklınca küçümseyip düzgün bi hesap mak gönderin bu ne böyle diyerek bakkal amcanınkinden göndertmişti , bir danimarka şirketi ortağı olur kendisi .. Yani okumuş zengin ben hiç görmedim, zaten saçma da adam fabrika açmak için şirket kurmak için ünv okursa zaten yaşının gereğini yapamaz , memur kalır. Okursan fakir , okumayıp kazıklarsan zengin oluyorsun . Bazı şeyler bence popülerlik ,seneler öncesi nasıl cbye oy verenler tanımadan popülerce oy verdiler , aynısını tanımadığı ekreme yaptılar ve sırada 20 senedir oy vermediği beğenmediği adama söz diyecekler? Çünkü herkes elleri kalp , starbucks (hani şu depremde bağış yapmayan ama ülkeyi sömüren) kahvesiyle poz verip arka plana baharlar gelecek şarkısını tutturdu ve bu da tuttu kabul edelim. Bilinç altı oluştu. Adam muhalefetlik yapmadı/yapamadı bakarsanız senelerdir

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 15:48

botaşın ödenmeyen borclarına karsılık gazproma devrı sonrası mersinde tekirdağ da ruslara verilen enerjı ımtıyazları sonrası nukleer santralın ısletme hakkının %100 unun devrı sonrası su35 leri de aldıktan sonra kıbrısa rus ussunu de verdiğinde bu sozume ınandıgım gorulecektır

İstikbarat, 11 ay önce
Çok güldüm Allah razı olsun. Merak ettim kendin de inandın mı bunu yazarken??
Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi