Editörler : cihan27E.Kayı Han

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 15:54

Küçükken biri bir senoryo uydurduğu zaman "sen çok Türk filmi izlemişsin derdik" Galiba bu arkadaş çok halk TV Fox TV izlemiş. Sen senarist ol kardeş destek benden iyi para kazanırsın
hebelebelup, 11 ay önce

botaşın ödenmeyen borclarına karsılık gazproma devrı sonrası mersinde tekirdağ da ruslara verilen enerjı ımtıyazları sonrası nukleer santralın ısletme hakkının %100 unun devrı sonrası su35 leri de aldıktan sonra kıbrısa rus ussunu de verdiğinde bu sozume ınandıgım gorulecektır

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 15:56

halk tv ızlemıyorum ben samsun lımanından kalkan somalıye gıden malta gemının ıcınde ne tasınıyor onu ızlıyorum

İstikbarat, 11 ay önce
Küçükken biri bir senoryo uydurduğu zaman "sen çok Türk filmi izlemişsin derdik" Galiba bu arkadaş çok halk TV Fox TV izlemiş. Sen senarist ol kardeş destek benden iyi para kazanırsın

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 15:58

eksen kayması problem degıl mesele rejımlerını bıze devsırmelerı ve adaletsız maas duzenı

İstikbarat, 11 ay önce

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 16:00

Anneniz babanız sizi yetiştirirken ne yaptılar da siz çocuğunuza yapamıyorsunuz bu ülkede ? Gerçekten merak ettiğim için soruyorum ? Her gün deve mi devirip yoldan geçenle barbekü yapıyorlardı ? Yada en pahalı kolejde okuttular ve mezun olunca şirketiniz için finansman sağladılar büyüyüp gitmiştiniz de bu yönetim gelince suyunuzu mu kestiler ? Ben gerçekten merak ediyorum ? Bir nesil öncesinde ailenizin size yapıp sizin çocuğunuza yapamadığınız ne var ? Ben özel okulda okumadım , anam babam memur paraları yetmiyormuş. Bir ayakkabı alırlardı orta karar maaşının yarısıydı. Orta karar bir giyim markasından alt üst takım alınırdı o da maaşının yarısıydı. Hatta cat greyder botlar vardı , büyüğüme almışlardı , çenesinden usanıp , 1 maaşlarından fazlaydı. Birinde pazardan bi meyveyi alamamışlar çok istemişim , yalan söylemişler pazarcı getirmeyi unutmuş diye .. hala anlatırlar ağlarlar . Lojmanda köyde kaldığımız için de 37-38 yaşlarında ev almışlar(lojman olmasa emeklilikte bile zor alırlardı) , nerdeyse kredisine 2 maaşlarını veriyorlarmış. Lojman bahçesini ekip ordan pazar harcının bir kısmını çıkarıyorlarmış. Hatta buzdolabı , tv ve çamaşır mak de ek iş yaparak almışlar ilk evlendiklerinde .. sadece 1-2 halı, kilim , perde , 2 kanepe ve yatak odası almışlar . Onların borçlarını da ek işlerle kapatmış babam. Yani uzun süreler ek işlerle sadece temel ihtiyaçlar karşılanmış.. Şu an aynı meslek grubu 2 kişi , ev düzüp , kolayca borç ödeyip , tatiline gidip gezip tozup yiyip içip eğlenebiliyor . Bikaç senedir evler arttı elbette fakat yinede 2 maaşına yakınını bağlasa 2-3 milyon civarına ev de alabilir. Veya çocuğunu özel okullarda okutabiliyor ? Etrafımızda aynı meslek grubunda olup daha fazlasını ek işi olmadan , aileden destek görmeden yapmış olanları var (ev ,2 araba, arsa , çocuğu da özel okulda)
gariba, 11 ay önce

bur da dert yananlar rol yapıyor. hepsi dert yanar ama memnunsene taparlar allah gibi

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 16:01

Ben de istikbaratta görevliyim kardeş İstanbul a gelirsen buraya yaz sen benim ofiste bir çay iç. Gerçek neymiş sana göstereyim
hebelebelup, 11 ay önce

halk tv ızlemıyorum ben samsun lımanından kalkan somalıye gıden malta gemının ıcınde ne tasınıyor onu ızlıyorum

MLS000
Şef
26 Mayıs 2023 16:03

Ben farklı anlamışım .. dediğinize de katılıyorum , ben de adı olan bir üniversitenin yüzdelik dilimle, sınırlı kontenjanla alım yaptığı bir bölüm mezunuyum . Eski kalite hiçbir öğretim kademesinde , hiçbir okulda yok malesef .
Katre52, 11 ay önce

Ben eğitimlinin zengin eğitimsiz kişinin fakir olmasından bahsetmedim eğitim seviyesi yüksek kişilerin ve eğitim seviyesi düşük kişilerin siyasi tercihlerine bakmak lazım dedim. Tabi ki eğitimsiz kişilerde zengin olabilir. Ayrıca şuan çoğunluk en az aöf mezunu demişsin isterse Bayburt üniversite mezunu olsun eğitimin kalitesi kalmadı ki bak boğaziçi gibi nadide üniversitenin bile kalitesi son yıllarda düşüyor.

sozdemir37
Memur
26 Mayıs 2023 16:09

Halkın ve memurların %50'si hayatından memnun.. !!

hebelebelup
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 16:14

bu benım ısım degıl haber okurum o kadar ben sadece aldıgım maası bılırım ve ıscıden az

İstikbarat, 11 ay önce
Ben de istikbaratta görevliyim kardeş İstanbul a gelirsen buraya yaz sen benim ofiste bir çay iç. Gerçek neymiş sana göstereyim

Refik kalkan
Aday Memur
26 Mayıs 2023 16:44

Normal bir memur şuan 12500 civarı alıyor. Şuan bu maaşımla kilosu 300'den 42 kg kırmız et alıyorum. Maaşım 22k olunca kırmız etin kilosu en az 500 olur diye tahmin ediyorum. Bu maaşla 44 kg kırmız et alabilecem. Bu kadar büyütttüğünüz zammın bana karı 2 kg et. Saygılarımla.

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 16:58

Biraz önce gemi izliyordun hani? Memurluğu beğenmiyorsan istifa et işçi ol. Senin yerine geçmek isteyen binlerce işçi var. Son olarak sana bir tavsiye haber okurken dikkat et ne okuyorsun? Her okuduğuna da inanma. Art niyetli insanların haberini okuyup bu tür mecralarda savunucusu olursan başın belaya girer.
hebelebelup, 11 ay önce

bu benım ısım degıl haber okurum o kadar ben sadece aldıgım maası bılırım ve ıscıden az

26 Mayıs 2023 17:15

Hayırdır Çanakkale savaşı mı veriyorsun? Hayali düşmanlar uydur uydur savaş. Hep bu komploculugunuz yüzünden böyle oldu zaten. Bolunecegiz, parcalanacagiz hezeyanları. Aynen aynen haklısın kesin öyle. 20 sene daha yerler sizi böyle.
İstikbarat, 11 ay önce
Her şeyin ekonomi ve para olmadığını bu memleketin insanı için maneviyat ve vatani duyguların ön planda olduğunu bir kez daha herkes görmüş oldu. Bazı insanların şaşırmasını gayet normal karşılıyorum. Nasıl ki milli mücadelede döneminde Çanakkale de yiyecek yemeği olmadan giyecek elbisesi olmadan dünyanın en güçlü devletlerine galip gelmeyi başardık; o zaman da şaşırdılar bunlar çılgın diye!! Hasılı bizi biz yapan manevi duygularımız ve vatan sevdamızdır. İçinde bu duygular olmayan anlayamaz.

İstikbarat
Aday Memur
26 Mayıs 2023 17:24

Benim yazdığıma bak bunun anladığına bak:) Bu algı zaten bunları bu duruma getirmiş. Neyse çok işim var. Siz biraz daha çırpının iki gününüz kaldı
furyschopen, 11 ay önce
Hayırdır Çanakkale savaşı mı veriyorsun? Hayali düşmanlar uydur uydur savaş. Hep bu komploculugunuz yüzünden böyle oldu zaten. Bolunecegiz, parcalanacagiz hezeyanları. Aynen aynen haklısın kesin öyle. 20 sene daha yerler sizi böyle.
26 Mayıs 2023 17:27

Ya oğlum Türkçen yok millete artistlik yapıyorsun. Sizin verdiğiniz partiye oy veren insanların eğitim durumu belli, senin de yaptığın yorumdan iq un belli. Algı kasıyorsun, patlayınca bozuluyorsun, kaçıyorsun. Senin gibilere cevap bile yazmaya gerek yok.
İstikbarat, 11 ay önce
Benim yazdığıma bak bunun anladığına bak:) Bu algı zaten bunları bu duruma getirmiş. Neyse çok işim var. Siz biraz daha çırpının iki gününüz kaldı

Yorumsuzadam
Memur
26 Mayıs 2023 18:11

Merak etmeyin Kimse aç kalmaz herkesin yiyecek rıskı vardır

MEHMETHAN OSMANLI
Şube Müdürü
26 Mayıs 2023 18:42

Temmuz ayında kamuda asgari ücret en az 25 300 lira seviyesine çıkacak diyor sosyal güvenlik uzmanının biri. Memur maaşı da 22 000 civarı olacak. Yani asgari ücret memur maaşını geçmiş olacak Kamu da.

Mehmet er dogan
Aday Memur
26 Mayıs 2023 19:33

O zaman sende aç kal, üstüne yeni birşey alma hatta yırtık elbiseyle gez o zaman tabiiki böyle insan içine çıkar ve yaşayabilirsen
İstikbarat, 11 ay önce
Her şeyin ekonomi ve para olmadığını bu memleketin insanı için maneviyat ve vatani duyguların ön planda olduğunu bir kez daha herkes görmüş oldu. Bazı insanların şaşırmasını gayet normal karşılıyorum. Nasıl ki milli mücadelede döneminde Çanakkale de yiyecek yemeği olmadan giyecek elbisesi olmadan dünyanın en güçlü devletlerine galip gelmeyi başardık; o zaman da şaşırdılar bunlar çılgın diye!! Hasılı bizi biz yapan manevi duygularımız ve vatan sevdamızdır. İçinde bu duygular olmayan anlayamaz.

trboran
Aday Memur
26 Mayıs 2023 20:21

Bu nasıl açlık sınırı memurum çocuğumu özel okula yollayabiliyorum

Yorumsuzadam
Memur
26 Mayıs 2023 20:30

Bunlara anlatamazsın kardeşim uğraşma, parayı savurup idareli kullanamayıp sonra suçu başkasında arıyorlar.

trboran, 11 ay önce

Bu nasıl açlık sınırı memurum çocuğumu özel okula yollayabiliyorum

mehmex
Aday Memur
26 Mayıs 2023 21:08

Memur bitti malesef sınavsız işe giren memurla aynı işi yapan hatta temizlik güvenlik çaycı bile gerçekten işçi olmayıp kamu işçisi maaşı 35.000 civarı kpss ye girip memur olmak şuan akıl işi değil aslanı kediye boğdurdular

Abuzer-Kadayıf
Aday Memur
27 Mayıs 2023 00:26

Ya arkadaş milletin dilinde bı laftır dolanıyor; İşçi 35.000 alıyor diye onlarca işçiye sordum bırak 35'i 17.000 alanına bile şahit olmadım... Bu ne türküsü böyle ? Bileniniz kanıtlı delilli izah etsin...
Toplam 98 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi