İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : E.Kayı Han
26 Mayıs 2023 12:42

İkm yemekhanede müdürlere yemek getirme

Bizim kurumda yemekhanede ikmler çalışıyor. Müdürler öğle arası gelip masada oturuyor ve yemekhanedeki personellerden masalarına yemek getirmelerini bekliyorlar böyle bir şey var mı normalde?

hozata1603
Aday Memur
26 Mayıs 2023 17:56

Aşçı olarak başladıysan göreve normal !

Guardian.35
Kapalı
26 Mayıs 2023 18:45

Herkes kendi işini kendisi yapsın gitsin yemeğini kendisi alsın olmaz öyle sey

UğUR_BoRA
Genel Müdür
26 Mayıs 2023 23:43

ilk defa duyuyorum hiç bir yerde görmedim duymadım

blackkuzm
Memur
27 Mayıs 2023 12:13

Yemeklerini götürmez kendileri almalarını beklersin baktın laf yapıyorlar gereken cevabı verirsin en fazla vardiyaya veririrler ha yok ben burda rahatım diyorsan paşa paşa yemekleri masaya koyar bir isteğiniz var mı dersin bu işin olur bu

citi1989
Kapalı
27 Mayıs 2023 21:57

ilk başladığım zamanda lisans mezunu ikmye yemek getirttirip üstüne meslek mi öğreniyorsun diyeni bile gördüm. Zaten ona hakkımı helal etmedim

bürodan
Şube Müdürü
27 Mayıs 2023 22:05

Bu pek etik bir durum değil. müdürlerinle konuş arkadaşlarım arasında alay konusu oluyorum de. bir şekilde sonunu getir bu işin.

28 Mayıs 2023 01:05

O masaya yemek götüren çapsız arkadaşım. Bu konuyu açan mı götürüyor veya bu konuda okuyup götüren var ise bu mesleğin lekesisiniz, bu mesleğin taklacısısınız, yıkama yalamayı bir meslek haline getirdiğiniz için bu konudan hiç muzdarip değilsiniz. Sıkıntı şu ki her insan her duruma zamanla alışır. Baştan müdürü yalamış isen artık yalayacaksın. Olurda müdür değişirse işte o sakat....

citi1989
Kapalı
28 Mayıs 2023 09:06

bence asıl mesleğin lekesi olanlar forumlarda yazılmayanları yapanlar :)

iyilikiyidir, 10 ay önce
O masaya yemek götüren çapsız arkadaşım. Bu konuyu açan mı götürüyor veya bu konuda okuyup götüren var ise bu mesleğin lekesisiniz, bu mesleğin taklacısısınız, yıkama yalamayı bir meslek haline getirdiğiniz için bu konudan hiç muzdarip değilsiniz. Sıkıntı şu ki her insan her duruma zamanla alışır. Baştan müdürü yalamış isen artık yalayacaksın. Olurda müdür değişirse işte o sakat....

hozata1603
Aday Memur
28 Mayıs 2023 09:16

Kesinlikle katılıyorum
iyilikiyidir, 10 ay önce

citi1989
Kapalı
28 Mayıs 2023 09:49

genel müdürlük yavşak biri olmadığımı biliyor merak etme

28 Mayıs 2023 16:12

lehte ve aleyhte üsütüne alındıysan umrumda bile değil
citi1989, 10 ay önce

genel müdürlük yavşak biri olmadığımı biliyor merak etme

citi1989
Kapalı
28 Mayıs 2023 17:04

bana verdiğin cevapta söylemeseydin sende o ifadeyi

iyilikiyidir, 10 ay önce
lehte ve aleyhte üsütüne alındıysan umrumda bile değil
28 Mayıs 2023 22:04

umrumda bile değil dedim
citi1989, 10 ay önce

bana verdiğin cevapta söylemeseydin sende o ifadeyi

mevzuatdelisi
Aday Memur
30 Mayıs 2023 09:48

Kurumda memura garsonluk yaptıran idareciler kanunen suç işliyor. İdareciler gerekli görülen alanlarda elbette görevlendirme yapabilir. Bu yetkileri var. Ancak masaya yemek servisi kamu görevlisinin yapacağı işlerden değildir. Haliyle böyle bir görevlendirme yapılması da söz konusu olamaz. İdareci keyfiyeten öyle bir hizmet bekliyorsa, kalksın alsın yemeğini. Yemek kişisel bir olay, görev açısından kamusal bir yanı yok.

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
30 Mayıs 2023 10:21

Yemekhanede görevin ne tam olarak?

anten10
Memur
01 Haziran 2023 08:42

Maalesef böyle egolu müdürler var. Ama bunlarla mücadele edilmeli. Kim mücadele edecek tabi ki biz. Bizde de çapsız bir ikinci müdür vardı. Memurdan çay istediğinde "ben senin çaycın değilim" cevabını aldı. Ama sonrası neden böyle davrandıklarını ortaya koydu. ikinci müdür şu cevabı verdi "şimdiki memurlarda saygı kalmamış, biz müdürlerimizin peşinden ayrılmazdık, onlar istemeden çaylarını getirirdik. Ah ulan sicil notu" diyerek tamamladı. Akıllarından halen o haksızca verilen sicil notları var. yıllarca hayatı takla atmakla geçmiş şimdiki nesilden de aynı muameleyi görmek istiyor.

horageçti
Şef
01 Haziran 2023 19:54

Öyle bişey olamaz o iş şahsi iş kendi yemeğini kendi alacak herkez

Akıncı Selim
Aday Memur
02 Haziran 2023 10:13

ast ve üst ilişkisi iyi bilinmeli. Hçbir üst astına şahsı işini yaptıramaz. Bu konu tam bir şikayet konusu. O yemeği götüren arkadaşlarda hiçmi gurur yok yahu. Nasıl iştir bu. Yazık.

Befy
Aday Memur
06 Haziran 2023 11:54

Konuyu personel açısından ele aldığımızda: İşini kaybetme korkusu varsa bu şekilde davranması psikolojik açıdan normal karşılanabilir. Özel sektörden kamuya geçmiş birçok arkadaşımız idarecilere bu korkuyla yaklaşabiliyor. Bu korkunun sebebi olarak, meslek ile ilgili yeterli donanıma, bilgiye vs. sahip olmamak söylenebilir. Ancak demem o ki nasıl bu davranış iş ahlakına aykırıysa, bu davranışı sergileyen insanları bilinçlendirmek yerine hakaret içerikli, aşağılayıcı vb. ifadelerle tanımlamakta toplum ahlakına aykırıdır.

Eğer konuyu idareci açısından ele alırsak: Yeni katıldım, ban yemek istemem. : )

06 Haziran 2023 12:50

Kardeşim bende yemekhanede görevli ikmyim asla oyle bir durum olamaz itiraz edin mahkummuyuz biz
Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi