Editörler : "eskiyara"Pangaea

Yasaklı
29 Mayıs 2023 14:20

3-4 Bin Seyyanen ve %45-50 Oransal Zam

Kulis bilgisidir, hükümet kurulduktan sonra kesin açıklamalar yapılacaktır. Yetersiz ama böyle maalesef. Ek dersin de net 85-100 lira arasında olacağı ifade ediliyor.

uzmpskdan
Yasaklı
29 Mayıs 2023 14:22

Meslek kanunu değişikliklerinin de Haziran ayının ortalarında meclise geleceği söylendi.

hugo.almeida
Kapalı
29 Mayıs 2023 14:49

Allah reisimizden razı olsun.

Velocıraptor
Genel Müdür
29 Mayıs 2023 15:31

çok şekersin ama bastım eksiyi ..

hugo.almeida, 11 ay önce

hugo.almeida
Kapalı
29 Mayıs 2023 16:17

Teşekkür ve teessüf ederim.

Velocıraptor, 11 ay önce

çok şekersin ama bastım eksiyi ..

muallim_34
Genel Müdür
29 Mayıs 2023 16:25

10 bin seyyanen yüzde 40 zam olsa olmaz mi

umudumu yitirmedim
Aday Memur
29 Mayıs 2023 16:35

neden olmasın :DDD

06_makine
Memur
29 Mayıs 2023 17:32

tüik enflasyonu ile yaşam enflasyonu tutsa ,zaten memura ek zamma gerek kalmazdı

halis4242
Genel Müdür
29 Mayıs 2023 19:18

Bu kadar zammı kim kaybetmiş ki biz bulalım!!?

Ha maaşa bu kadar zam yapılsa bunu kapatmak için her şeye en az %100 zam yapılır kesin!!?

Kagiş
Müsteşar
29 Mayıs 2023 20:30

Ehh oyu sen verdiğine göre cevabı da kendi kendine verirsin artık muallim_34!)))

muallim_34, 11 ay önce

10 bin seyyanen yüzde 40 zam olsa olmaz mi

muallim_34
Genel Müdür
29 Mayıs 2023 21:08

Sana hidayet diliyorum..

1Muallimbey
Aday Memur
29 Mayıs 2023 21:14

Bı bitmedi su duyum,.duyumcu , Kulis ve kulisciler...

uzmpskdan
Yasaklı
30 Mayıs 2023 08:32

Bir ay içinde göreceksin, duyum mu değil mi sabret :)

1Muallimbey, 11 ay önce
Bı bitmedi su duyum,.duyumcu , Kulis ve kulisciler...

Kagiş
Müsteşar
30 Mayıs 2023 08:58

Başlığı açan arkadaş bizim ek ders 85 - 100 lira civarı olursa ekonomik piyasa da buna hemen gereken tepkiyi gösterecektir! Şu an tüm esnaf nefesini tutmuş asgari ücrete ve memur maaşına yapılacak zammı bekliyor!!? Alacaksın zammı göreceksin kırmızı kartı. Herkes pusuya yatmış ve senin cebine girecek paraya göz dikmiş vaziyette! Dik dur aman haaa!?)))

şanlı0788
Şube Müdürü
30 Mayıs 2023 09:02

Kesinlikle haklısın ama bize zam verilmese de zaten her şeyin fiyatı fırlayacak o yüzden insanlar bari cebimize girecek olan da bir miktar artsın diyor :)
Kagiş, 11 ay önce

Başlığı açan arkadaş bizim ek ders 85 - 100 lira civarı olursa ekonomik piyasa da buna hemen gereken tepkiyi gösterecektir! Şu an tüm esnaf nefesini tutmuş asgari ücrete ve memur maaşına yapılacak zammı bekliyor!!? Alacaksın zammı göreceksin kırmızı kartı. Herkes pusuya yatmış ve senin cebine girecek paraya göz dikmiş vaziyette! Dik dur aman haaa!?)))

1Muallimbey
Aday Memur
30 Mayıs 2023 09:10

Hadi bakalım
uzmpskdan, 11 ay önce

Bir ay içinde göreceksin, duyum mu değil mi sabret :)

alone02
Memur
30 Mayıs 2023 09:20

Neyine razı olsun koçum. Bu net 22 bin tl'yi kılıçdaroğlu vaad etmeden önce memur maaşlarını 22 bin tl yapacağım açıklamasını yapsaydı amenna. Yakında bubrdaki herkes şuna zam geldi yeter artık paşlıkların açılması kaçınılmaz olacak görün!

hugo.almeida, 11 ay önce

Kagiş
Müsteşar
30 Mayıs 2023 09:40

Evet hocam, bazı arkadaşlarımız karın tokluğuna bile çalışmayı büyük bir lütuf olarak algılıyor, algılatmaya da çalışıyor! Enflasyona ezilmeyecek, ezdirilmeyecek olmamız refah içinde yaşayacağımız anlamına gelmiyor!! Yerinde sayacağımız anlamına geliyor!!

Bu algı yüzünden çıtayı sürekli düşürüyorlar! Son zamanlarda ortalıkta gezen bir terim var: post-truht (gerçek ötesi, sonrası). Siyasetin yeni silahı ve en güçlü argümanı da bu!!

Zenginleşmek istiyorsak enflasyonun üstüne çıkıp önünden gitmemiz gerekiyor! Arkasında kalıp da sürekli olarak "Dur biraz, beni de bekle!" deyip duracaksak bu iş olmazz!!?)))

Sizi bilmem, ben aldığım maaşla hem doymak, hem yaşamak, hem de birikim yapmak istiyorum. Zenginleşirsem de bunu çevremle, ülkemle de paylaşmak istiyorum. İki arabam olursa daha çok yakıt alır, daha çok vergi ödemiş olurum. Aynı şekilde evim olursa yine daha çok vergi ödemiş olurum. (emlâk vergisi, kira vergisi, stopaj vergisi, kasko ve trafik sigortası vergileri, tüketim faturaları ve vergileri, motorlu taşıtlar vergisi....... vs.)

şanlı0788, 11 ay önce
Kesinlikle haklısın ama bize zam verilmese de zaten her şeyin fiyatı fırlayacak o yüzden insanlar bari cebimize girecek olan da bir miktar artsın diyor :)

Kagiş
Müsteşar
30 Mayıs 2023 09:41

Evet hocam, bazı arkadaşlarımız karın tokluğuna bile çalışmayı büyük bir lütuf olarak algılıyor, algılatmaya da çalışıyor! Enflasyona ezilmeyecek, ezdirilmeyecek olmamız refah içinde yaşayacağımız anlamına gelmiyor!! Yerinde sayacağımız anlamına geliyor!!

Bu algı yüzünden çıtayı sürekli düşürüyorlar! Son zamanlarda ortalıkta gezen bir terim var: post-truht (gerçek ötesi, sonrası). Siyasetin yeni silahı ve en güçlü argümanı da bu!!

Zenginleşmek istiyorsak enflasyonun üstüne çıkıp önünden gitmemiz gerekiyor! Arkasında kalıp da sürekli olarak "Dur biraz, beni de bekle!" deyip duracaksak bu iş olmazz!!?)))

Sizi bilmem, ben aldığım maaşla hem doymak, hem yaşamak, hem de birikim yapmak istiyorum. Zenginleşirsem de bunu çevremle, ülkemle de paylaşmak istiyorum. İki arabam olursa daha çok yakıt alır, daha çok vergi ödemiş olurum. Aynı şekilde evim olursa yine daha çok vergi ödemiş olurum. (emlâk vergisi, kira vergisi, stopaj vergisi, kasko ve trafik sigortası vergileri, tüketim faturaları ve vergileri, motorlu taşıtlar vergisi....... vs.)

şanlı0788, 11 ay önce

Velocıraptor
Genel Müdür
30 Mayıs 2023 10:06

yerimizde saysak gene iyi. palövreden rakamlarla sürekli geri gidiyoruz. bu yetmez gibi her 6 ayın 4 ayında sürekli eksi yazıyor bütçemiz. niye en az 4 ay benim cebimi deliyor ? madem enflasyon var hemen ver farkını!

Kagiş, 11 ay önce

şanlı0788
Şube Müdürü
30 Mayıs 2023 10:10

Hocam bunların hepsine katılıyoruz. Daha fazla almayı hak ediyoruz hepimiz. Sanki buna da şükür demişiz gibi anlatmanıza gerek yok. En fazla nasıl alırız bunu konuşuyoruz zaten. Aynıyız yani :)
Kagiş, 11 ay önce

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi