Editörler : cihan27E.Kayı Han

özköro
Aday Memur
09 Haziran 2023 12:19

Salla babam salla. Bu senin gönlünden geçirdiğin..

sucukluyumurta1, 10 ay önce

En az maliyetli olan 3.seçeneği seçeceklerini düşünüyorum. Çünkü 40-50 bin gibi maaş alanlarda oransalı yüksek tutmak devasa artışlar sağlarken, seyyanen ile 22 bin taahhüdü çözmek daha makul gelecektir bütçe anlamında..

Hesap şöyle yapılacak. En düşük memur maaşı olan hizmetli maaşı 10,580 TL, buna önce enflasyon farkı eklenecek. Daha sonra seyyanen zam ilave edilerek 22 bine ulaşması sağlanacak.

Burada elde edilen yüzde + seyyanen zam tüm memurlara aynen uygulanacak.

Yüzdesel olarak takılırsanız hata yaparsınız çünkü burada hükümetin taahhüdü en düşük memur maaşını 22 bin yapmaktır.

sucukluyumurta1
Genel Müdür
09 Haziran 2023 13:39

Üzgünüm ama gelişmelerden bihaber kör bir şekilde yaşıyorsun canım kardeşim. Şöyle düşü n senin taahhüdün en düşük memur maaşını 22 bin yapmak olsa, en maliyetli olan yolu mu tercih edersin yoksa en makul olan yolu mu?

Benim gönlümden geçen neden o olsun ki? Ben olacağı söylüyorum.

Yüzdelik zam yüksek olsa benim maaşım 2-3 bin tl fazla olacak. Ben salak mıyım bunu niye tercih etmeyim. Bana kalsa ben onu tercih ederim tabiki.

Ama bunların zihniyetini biliyorum... ANLADIN..

Kitabın ortasından konuşmayı severim ben, hayaller aleminde yaşamayı sevmem.

özköro, 10 ay önce

Son5yil
Memur
09 Haziran 2023 14:00

Arkadaşım, niye sen ve senin gibiler biz gibileri art niyetli görüyor. Her şey kabak gibi ortada. Tüm memurlara yüzdelik zam verme gibi bir olay kesinlikle olmayacak. Seyyanen + % zam verilecek. Bu da her durumda 18-20 ve üzeri maaş alanların aleyhine olacak belli oranda.

Bu adildir demiyoruz ki, hükümetin yapacağı bu diyoruz sadece.

özköro, 10 ay önce

E.Kayı Han
Editor
12 Haziran 2023 12:52

https://forum.memurlar.net/konu/2540834/

bu başlık altından devam edelim.

Toplam 104 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi