Editörler : cihan27E.Kayı Han
31 Mayıs 2023 14:22

Turizm bu sene ilk defa mı ülkemize uğruyor? Şimdiye kadar bu ülkede turizm olmadı mı? Geçen sene yazın ülkeye sıcak para girmedi mi? Geçen sene niye döviz düşmedi? Niye enflasyon düşmedi?

Para basılması çözüm değil, kaldı ki devlet parayı da karşılıksız basamaz. Memura elden kağıt parayla ödeme yapmadığına göre. Bastığı parayı ülkeye sokması için dayanak bulması lazım.

genegel, 4 ay önce

Evet bütçede açık çok diyorlar, muhtemelen yeni meclisten yeni ek bütçe çıkacak. Giderler arttı, deprem, EYT, bedava doğalgaz, işçi emekli memur maaşlarına zam, aile bakanlığı, ve hatırlayamadığım diğer vaadler. Çoğu ekonomist zaten giderlerin çok olduğunu cari açığın daha da büyüyeceğini söylüyor.

Giderin artarsa ne yaparsın? Herkesin yaptığı gibi gelirleri artıracak adımlar atılacak:

* Vergilerin artırılması

*Sigara alkol zamları

*Bazı ürünlerde KDV düşürülmüştü onların tekrar yükseltilmesi

Bir yandan da para basılmaya devam eder, dolar yükselir, 2021deki gibi bir döngüye girme ihtimalimiz var.

Kimse kasa boş demesin, para basarsın zam yaparsın, sonra ürünlere zam gelir yine aynı yere gelirsin. Bu döngüden çıkabilmek için yeni ekonomi politikaları ve güven lazım, yeni kabine yurtdışı piyasadan güven alırsa, sicak para girişi artar, (önümüz yaz, turizm sezonu nedeniyle de sicak para girişi olacak) eylül ekime kadar güzel politikalar yapılırsa düze çıkabiliriz, ülkemiz büyük ülke, potansiyelimiz çok yeter ki liyakata esas alan, düzgün politikalar üretilsin...


FroverRAM0.64
Yasaklı
31 Mayıs 2023 14:28

Admin senin brn ta yazdıklarımı silip beni yasaklıyosun işine mi gelmiyo yandaş

FroverRAM0.64
Yasaklı
31 Mayıs 2023 15:43

Arkadaşlar by site tam bir memur düşmanı yandaş bir site işine gelmeyen yorumşarı siliyor ve üyeliğe yasaklama gelyor bu sitenin biz gibi geçinemeuiyen memurlara hiç bir katkısı olmaz admin hadi bunuda sil yandaş.net
Toplam 43 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi