Editörler : ayşegül bgm
03 Haziran 2023 18:08

Lisans Tamamlama ve Tekniker Olarak Ünvan Değişikliği

Arkadaşlar merhaba.

Tıbbi Görüntüleme Teknikleri bölümünden mezun olduktan sonra AÖF'te Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik bitirip, geçtiğimiz Ocak ayında Tıbbi Sekreter olarak atandım. Şu an ayrıca Sağlık Yönetimi okuyorum.

İleride, atanmadan önce yaklaşık 2 yıl özelde(taşeron) yaptığım Görüntüleme Teknikerliği mesleğime ünvan değişikliği ile geçmek istiyorum. Bu yaz, Sağlık Yönetimi'ni bitirip lisans mezunu olabiliyorum. Eğer Sağlık Yönetimi'ni bitirir ve lisans mezunu bir memur olursam, ileride Röntgen Teknikerliği'ne ünvan değişikliği yapabilmemin önü kapanır mı? Çok merak ediyorum bunu ona göre Sağlık Yönetimi'ni donduracağım. Bilen birileri yardımcı olursa çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.

aslanates1
Aday Memur
03 Haziran 2023 18:41

Ünvanın Sağlık Teknikeri ise sınavsız geçiş hakkın var ancak bakanlığın taktirine bağlı. Fakat yeni atandıysan muhtemelen sözleşmelisindir bu sebeple kadroya geçmen gerekli. Yinede Sendikandan görüş alabilirsin. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği Dördündücü Bölüm (Hizmet Grupları Arasında Geçişler) Madde 20- (1) a) 'ya göre sınavsız naklen atanabilirsin.

aslanates1
Aday Memur
03 Haziran 2023 18:44

Sağlık Yönetimi okumanın bir sıkıntı olabileceğini düşünmüyorum. SBN (Sağlıkta Buluşma Noktası) görüş sorabilirsin.

aslanates1, 4 ay önce

Ünvanın Sağlık Teknikeri ise sınavsız geçiş hakkın var ancak bakanlığın taktirine bağlı. Fakat yeni atandıysan muhtemelen sözleşmelisindir bu sebeple kadroya geçmen gerekli. Yinede Sendikandan görüş alabilirsin. Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme ve Ünvan Değişikliği Yönetmeliği Dördündücü Bölüm (Hizmet Grupları Arasında Geçişler) Madde 20- (1) a) 'ya göre sınavsız naklen atanabilirsin.

zeheara
Aday Memur
03 Haziran 2023 22:46

Ünvan değişikliği sınavı ile geçebilirsin ben sağlık teknikeri olupta sınavsız geçeni görmedim şu ana kadar ve sınav 3 yılda bir yapılıyor zaten 2023 te yapıldı diğer sınav 2026 da yapılacak o zamana kadar 657li kadrolu olursan başvuru yapabilirsiniz aday memur yada sözleşmeliler başvuru yapamıyor

MrHeckles
Aday Memur
04 Haziran 2023 14:28

Cevaplar için teşekkürler. Ünvanım Sağlık Teknikeri. Lisans mezunu olup o düzeyde haklara sahip olduğumda, Sağlık Teknikeri olarak ünvan değiştirmek mümkün olur mu asıl merak ettiğim bu. Sendikaya sormak mantıklıymış akıl edememiştim^^

aslanates1
Aday Memur
04 Haziran 2023 15:56

Sınav girenler genelde Sağlık Memurluğundan Sağlık Teknikerliğine geçmek isteyenler. Bu nedenle sınava girmesi gerekiyor. Ancak önlisans mezunu olarak Sağlık Teknikeri olarak atandıysanız ve ikinci önlisansı okuduysanız talep edebilirsiniz. Yönetmelik açık

zeheara, 4 ay önce

Ünvan değişikliği sınavı ile geçebilirsin ben sağlık teknikeri olupta sınavsız geçeni görmedim şu ana kadar ve sınav 3 yılda bir yapılıyor zaten 2023 te yapıldı diğer sınav 2026 da yapılacak o zamana kadar 657li kadrolu olursan başvuru yapabilirsiniz aday memur yada sözleşmeliler başvuru yapamıyor

ilyasoglu61
Aday Memur
05 Haziran 2023 09:34

BEMBİRSEN Sendikası tüm kayıtlı üyelerine, yeni dönem toplu sözleşme masasındaki talepleri belirlemek için taleplerini iletmek için bir form gönderdi. Tüm kurumlardaki memur arkadaşlarımızın '' Engellilere Sınavsız geçiş hakkı , Engellilere 3 yılda bir +1 derece verilmesi, Tüm Engelli memurlara 3600 Ek katsayı verilmesi v.b'' taleplerimizi iletelim.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi