Editörler : E.Kayı Han
06 Haziran 2023 17:07

AKP Seçmenlerine/Destekleyenlere Basit Bir Soru

Ülke eyalet sistemine geçse AKP'nin yönettiği eyalette mi yaşarsınız yoksa CHP'nin mi? Soruya emekli olmayan kişiler Allah adına yemin ederek cevap verebilir mi?

Eyalet sisteminden kısaca bahsedersek. Eyalet, iç işlerinde bağımsız dış işlerde merkeze bağlıdır. Yani eyalet sistemine geçersek ortada fren mekanizması kalmayacak. AKP veya CHP eyaletinde uygulamalar, kanunlara vs. karşı çıkana haklı olarak şu denilecek. Bütün eyaletler bizim, hepsi Türkiye, hepsi Türkiye'nin toprağı... Rahatsızsan AKP'li/CHP'li eyalete taşın.

Not: Eyalet sistemi tartışması yapılmıyor. Farz edelim ki, varsayalım ki, öyle olduğunu hayal edelim...

dennzent
Aday Memur
06 Haziran 2023 17:33

"Birbirinizi aldatmak için (yalan) yemin etmeyin, bu yüzden yere sağlam basan ayak sürçebilir ve Allah yolundan alıkoymanıza karşılık kötü bir azab tadarsınız. Bunun için size (ahirette de) büyük bir azab vardır." (Nahl,16/94)

Bu siyaset değil. Yemin etmenin şakası, takiyesi, siyaseti vs.olmaz. Artı mesaj düzenlenmiyor. Ben bazı şeyleri örnek olsun diye yazdım. Yoksa eyalet sisteminde herkes keyfine göre eyalet değiştiremez.

wiseelit
Kapalı
06 Haziran 2023 20:17

din düşmanlarının olduğu yerde huzur olmaz.

dennzent
Aday Memur
07 Haziran 2023 00:09

İslam'a göre devletin itibarı nedir? Müslümanların Emiri Ömer'in yamalı hırkası mı yoksa Muaviye'nin sarayı mı? Cevap ver de önce dinini öğrenelim.

wiseelit, 11 ay önce

din düşmanlarının olduğu yerde huzur olmaz.

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
07 Haziran 2023 02:49

- Muaviyenin dini nedir sence

- Topkapı, Yıldız vb. saraylarda yaşayan sultanların dimi nedir sence?

- Endülüsde de var saraylar, onların dini ney sence

- Senin giysilerin yamalı ve hanen Hz, Ali'nin hanesine mi benziyor ki, koskoca devlet başkanlarını ve devleti temsil edenleri se kendine kıyas etmeye çalışıyorsun

- Başkasının dinini sorgulama cüretkarlığını nasıl gösterebiliyorsun

? ? ?

dennzent, 11 ay önce

İslam'a göre devletin itibarı nedir? Müslümanların Emiri Ömer'in yamalı hırkası mı yoksa Muaviye'nin sarayı mı? Cevap ver de önce dinini öğrenelim.

dennzent
Aday Memur
07 Haziran 2023 10:00

Hırsızlık, yalan, zina, iftira... Alayı Hristiyanlıkta da günah. Yoksula yardım etmek, yetimin başını okşamak... Alayı Hristiyanlıkta da emir. Peki fark nedir? Mesela içki için İncil'de Kuran'dan daha ağır ifadeler varsa İslam niye gönderiliyor? İslam'a ne gerek var? Hristiyanlıkta şirk yok. Aslında var da... İkinci konu ise bu mevzu. Kilise ve Hristiyan krallar halkı soyup soğana çeviriyor. O yüzden İslam'da itibarda değil hayırda yarışılıyor. Birinci Emir, İkinci Emir. Uygulama gayet açık. Herkesin bildiği Müslümanların Emiri Ömer'den örnek verirsek. Elinin açık olmadığı Müslüman olmadan önce yaptığı servetten belli. Para kazanmak kolay mı? Hele hele zengin olmak? Bütün hayatı boyunca edindiği serveti Müslüman olunca dağıtıyorsa keyfinden yapmadığı çok açık. Muaviye demiş ki:" Ben bütün Hristiyan şehirlerini gezdim. Onları Müslüman yapmak istiyorsak onlar gibi saraylar dikmeliyiz" He ya, Rabbinden emir alan Peygamber dolayısıyla HAŞA! Rabbimiz bilmiyor da siz biliyorsunuz. Neyse konumuz bu değil. Sen hele hangi eyalette yaşarsın onu de. Bu arada yıllardır bu forumda uğraşıyorsun. Rabbim emeklerinin karşılığını katrilyon üzeri katrilyon kere verir sana inşallah.

fazilet-83, 11 ay önce

- Senin giysilerin yamalı ve hanen Hz, Ali'nin hanesine mi benziyor ki, koskoca devlet başkanlarını ve devleti temsil edenleri se kendine kıyas etmeye çalışıyorsun

? ? ?

dennzent
Aday Memur
07 Haziran 2023 11:00

Senin giysilerin yamalı ve hanen Hz, Ali'nin hanesine mi benziyor ki, koskoca devlet başkanlarını ve devleti temsil edenleri se kendine kıyas etmeye çalışıyorsun

Ben din iman deyip milleti mi soyuyorum? Kendime dini sıfatlar mı takıyorum? Mesela "Allah dostuyum" falan mı diyorum?.. Lafa bak koskoca devlet başkanıymış. BOPçular tarafından Linç ettirilen Kaddafi misafirlerini çadırda ağırlıyordu. Erbakan ile giden bizim gazeteciler çöl sıcağına alışkın değil. Sıcaktan bunalıp Kaddafi'ye sormuş, niye çadırda klima yok diye. Kaddafi şehri gösterip, her eve takılsın hele sonra buraya da takarız demiş. Hiçbir gazeteci de Kaddafi'nin çadırını eleştirmedi. Hatta çadırı örnek gösterip Tansu Çiller'in falan savurganlığını eleştirdi. Koskoca devlet başkanı, öyle mi? Yüzlerce sene önce yapılmış evde (evet onun adı beyaz saray değil beyaz evdir. türkiyede valilerin lojmanı kadar bir yerdir.) oturan ABD başkanı kocaman olamamış bu mantıkla. Aynı şekilde Avrupalı liderler de. Sahi yandaş medya Beyaz Saray diye niye ABD Kongre binasının fotoğrafını haberlerine koyuyor? Bir şeyden mi utanıyorlar? Bir şeyleri mi gizliyorlar? Birilerini mi kandırıyorlar? Aslanım isteyen altından tuvalet yaptırıp içine şey eder. Kimseyi alakadar etmez. Bunu İslam adına yapmadığı sürece.

fazilet-83, 11 ay önce

? ? ?

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
07 Haziran 2023 12:28

Lafı dolandırma

Sorularım net

Net cevaplar ver.

Muğlak muğlak konuşma.

Şunlar müslüman değil de, diyebiliyorsan.

Şeran sakıncalı bir üslubun olduğunu biliyorsun,

muğlak konuşarak yorumlarla bol lafla sorumluluk almadan iftira atabilme çamur atabilme hürriyetin olduğunu zu'mediyorsun.

Yani zulmediyorsun.

dennzent, 11 ay önce

Hırsızlık, yalan, zina, iftira... Alayı Hristiyanlıkta da günah. Yoksula yardım etmek, yetimin başını okşamak... Alayı Hristiyanlıkta da emir. Peki fark nedir? Mesela içki için İncil'de Kuran'dan daha ağır ifadeler varsa İslam niye gönderiliyor? İslam'a ne gerek var? Hristiyanlıkta şirk yok. Aslında var da... İkinci konu ise bu mevzu. Kilise ve Hristiyan krallar halkı soyup soğana çeviriyor. O yüzden İslam'da itibarda değil hayırda yarışılıyor. Birinci Emir, İkinci Emir. Uygulama gayet açık. Herkesin bildiği Müslümanların Emiri Ömer'den örnek verirsek. Elinin açık olmadığı Müslüman olmadan önce yaptığı servetten belli. Para kazanmak kolay mı? Hele hele zengin olmak? Bütün hayatı boyunca edindiği serveti Müslüman olunca dağıtıyorsa keyfinden yapmadığı çok açık. Muaviye demiş ki:" Ben bütün Hristiyan şehirlerini gezdim. Onları Müslüman yapmak istiyorsak onlar gibi saraylar dikmeliyiz" He ya, Rabbinden emir alan Peygamber dolayısıyla HAŞA! Rabbimiz bilmiyor da siz biliyorsunuz. Neyse konumuz bu değil. Sen hele hangi eyalette yaşarsın onu de. Bu arada yıllardır bu forumda uğraşıyorsun. Rabbim emeklerinin karşılığını katrilyon üzeri katrilyon kere verir sana inşallah.

dennzent
Aday Memur
07 Haziran 2023 19:58

Aldığın eğitimde sana dediler ki ne pisliğin varsa başkasına at. Ne diyorlarsa aynısını onlara söyle. Ne taktik uyguluyorlarsa aynı taktiği uygula... Senin de aklına o geldi, ona başvurdun.

Mesela Komünizmi birine anlatıp. Komünizmin temeli devlet mülkiyetidir dedikten sonra özel mülkiyeti savunan birinin Komünist olmadığı sonucunu zeka özrü olmayan herkesi çıkartabileceğini düşünüyorum. Kapasite sorunun mu var yoksa amacın başka mı? Ben korktuğum için açıkça yazamıyorum. (kendi adıma da değil) Senin mazeretin nedir?

Başım belaya girmesin diye şu kadarını yazıyorum. Hristiyanlık başka bir dindir. Katoliklik, Ortodoksluk, Protestanlık, Kalvenizm... Başka din.

fazilet-83, 11 ay önce

Lafı dolandırma

Sorularım net

Net cevaplar ver.

Muğlak muğlak konuşma.

Şunlar müslüman değil de, diyebiliyorsan.

Şeran sakıncalı bir üslubun olduğunu biliyorsun,

muğlak konuşarak yorumlarla bol lafla sorumluluk almadan iftira atabilme çamur atabilme hürriyetin olduğunu zu'mediyorsun.

Yani zulmediyorsun.

dennzent
Aday Memur
07 Haziran 2023 20:08

Nedir mesela Katoliklik? Hristiyanlığın Batı Roma devletinin yorumlamasıdır. Nasıl olur bu yorum? Mesela kendisine Hristiyan diyen birisine cevabını adı gibi bildiği soruyu sorarsın. Ama o canlı, siyasi sebeplerle susar. % 99'u böyledir. % 1'i ise cevap vermeye çalışıp kendisini rezil eder.

dennzent, 11 ay önce

Aldığın eğitimde sana dediler ki ne pisliğin varsa başkasına at. Ne diyorlarsa aynısını onlara söyle. Ne taktik uyguluyorlarsa aynı taktiği uygula... Senin de aklına o geldi, ona başvurdun.

Mesela Komünizmi birine anlatıp. Komünizmin temeli devlet mülkiyetidir dedikten sonra özel mülkiyeti savunan birinin Komünist olmadığı sonucunu zeka özrü olmayan herkesi çıkartabileceğini düşünüyorum. Kapasite sorunun mu var yoksa amacın başka mı? Ben korktuğum için açıkça yazamıyorum. (kendi adıma da değil) Senin mazeretin nedir?

Başım belaya girmesin diye şu kadarını yazıyorum. Hristiyanlık başka bir dindir. Katoliklik, Ortodoksluk, Protestanlık, Kalvenizm... Başka din.

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
07 Haziran 2023 20:47

Muaviye müslüman değil mi

Topkapı sarayında oturanlar

Çankaya'da şimdiye kadar oturanlar

CB külliyesini yapan oturan müslüman değil mi.

Adam gibi soru sordum sana adam gibi cevap ver.

Altından kalkamayacağın laflar ediyorsun

Dönüp, kastımı aşmışım, hadsizlik eşşeklik ettim diyemiyorsun

Kuyruğunu dikiyorsun hâlâ.

Net şekilde konuş.

Lafı dolandırma.

dennzent, 11 ay önce

dennzent
Aday Memur
08 Haziran 2023 09:52

Gel bak ben sana anlatayım. Öncelikle külliyenin İslamla ilgisi yoktur. İlk külliye örnekleri Uygurlarda ortaya çıkıyor. Uygurlar çeşitli dinlere tapıyor en son Mani dinine tapıyor. Mani dinine tapınca da külliye inşa ediyorlar. Külliyenin ortasına tapınma için tapınak yapıyorlar... Sonra külliye geleneğini Müslüman olan Selçuklular ve Osmanlılar devam ettiriyor. Külliye'nin ortasına Cami yapıyorlar. Başka neler yapılıyor? İlla şu yapılacak diye bir şey yok. Ama bu işin kaidesi 1-) Halkın ortak kullandığı yapı olacak 2-) Halka yararlı olacak. Neler mesela? Hastane, çeşme, hamam, kütüphane, aş evi, ahır... Ne olmaz? Kumarhane, meyhane (ikinci şarta uymuyor) saray (ilk şarta uymuyor) Külliyeymiş. Her zaman söylerim bu milleti ense köküne vura vura okutacaksın. Hele tarih ve Kuran dersini yapamıyor mu? İsrail Konsolosluğu önünde falakaya yatıracaksın. Onlara da iyi bir mesaj olur.

İlla bir şeyleri bilmek için Tevrat'tan girip Kuran'dan çıkmak gerekmiyor. Mesela Çağrı Filmi var. Zamanın bütün İslam alimlerinden onay almış. Bu kolay bir şey değil. İslam hakkında çok şey o filmden bile öğrenilir. Bu açıklamaya rağmen yazacaksın. "Filmden din mi öğrenilir" Tarihi öğreniyorsun... Neyse devam edelim. O filmde geçen diyalog (kral) Siz Peygamberinizin önünde de mi eğilmezsiniz? (Müslümanlar) Peygamber de bizim gibi insan. Biz sadece Rabbimizin önünde eğiliriz (eğilirlerse şirk olur) İkinci konu, tekrar yazmayacağım yamalı hırka konusu. Bu ikisini çıkarttığın zaman ortada İslam diye bir şey kalmaz. Şirke bulaşan kişi zaten dinden çıkar. Bizzat konuyu Recep Bey iki yerde anlatıyor.

Kuyruk mevzusuna gelince. Dediğim gibi, senin gibiler kendi sıfatlarını başkasına atıyor. Kendini bilmen güzel.

fazilet-83, 11 ay önce

Muaviye müslüman değil mi

Topkapı sarayında oturanlar

Çankaya'da şimdiye kadar oturanlar

CB külliyesini yapan oturan müslüman değil mi.

Adam gibi soru sordum sana adam gibi cevap ver.

Altından kalkamayacağın laflar ediyorsun

Dönüp, kastımı aşmışım, hadsizlik eşşeklik ettim diyemiyorsun

Kuyruğunu dikiyorsun hâlâ.

Net şekilde konuş.

Lafı dolandırma.

dennzent
Aday Memur
08 Haziran 2023 09:56

Aslanım çok da uzatmayacağım. Papağan gibi, geri zekalı gibi aynı şeyleri yazıp durma. Bana bir şey olmayacağının garantisini verebiliyor musun? O zaman sorup durma kim Müslüman değil diye. Ayıptır ya, azıcık utanmanız olsun.

dennzent, 10 ay önce

Gel bak ben sana anlatayım. Öncelikle külliyenin İslamla ilgisi yoktur. İlk külliye örnekleri Uygurlarda ortaya çıkıyor. Uygurlar çeşitli dinlere tapıyor en son Mani dinine tapıyor. Mani dinine tapınca da külliye inşa ediyorlar. Külliyenin ortasına tapınma için tapınak yapıyorlar... Sonra külliye geleneğini Müslüman olan Selçuklular ve Osmanlılar devam ettiriyor. Külliye'nin ortasına Cami yapıyorlar. Başka neler yapılıyor? İlla şu yapılacak diye bir şey yok. Ama bu işin kaidesi 1-) Halkın ortak kullandığı yapı olacak 2-) Halka yararlı olacak. Neler mesela? Hastane, çeşme, hamam, kütüphane, aş evi, ahır... Ne olmaz? Kumarhane, meyhane (ikinci şarta uymuyor) saray (ilk şarta uymuyor) Külliyeymiş. Her zaman söylerim bu milleti ense köküne vura vura okutacaksın. Hele tarih ve Kuran dersini yapamıyor mu? İsrail Konsolosluğu önünde falakaya yatıracaksın. Onlara da iyi bir mesaj olur.

İlla bir şeyleri bilmek için Tevrat'tan girip Kuran'dan çıkmak gerekmiyor. Mesela Çağrı Filmi var. Zamanın bütün İslam alimlerinden onay almış. Bu kolay bir şey değil. İslam hakkında çok şey o filmden bile öğrenilir. Bu açıklamaya rağmen yazacaksın. "Filmden din mi öğrenilir" Tarihi öğreniyorsun... Neyse devam edelim. O filmde geçen diyalog (kral) Siz Peygamberinizin önünde de mi eğilmezsiniz? (Müslümanlar) Peygamber de bizim gibi insan. Biz sadece Rabbimizin önünde eğiliriz (eğilirlerse şirk olur) İkinci konu, tekrar yazmayacağım yamalı hırka konusu. Bu ikisini çıkarttığın zaman ortada İslam diye bir şey kalmaz. Şirke bulaşan kişi zaten dinden çıkar. Bizzat konuyu Recep Bey iki yerde anlatıyor.

Kuyruk mevzusuna gelince. Dediğim gibi, senin gibiler kendi sıfatlarını başkasına atıyor. Kendini bilmen güzel.

dennzent
Aday Memur
08 Haziran 2023 09:59

Ben ifade vermekten, dava açılmasından korktuğum için cevap veremiyorum. Sen eyalet ve hırkaya cevap vermek için kimden korkuyorsun? Sana tavsiyem kimden korkuyorsan ondan değil asıl Rabbinden kork.

dennzent, 10 ay önce

Aslanım çok da uzatmayacağım. Papağan gibi, geri zekalı gibi aynı şeyleri yazıp durma. Bana bir şey olmayacağının garantisini verebiliyor musun? O zaman sorup durma kim Müslüman değil diye. Ayıptır ya, azıcık utanmanız olsun.

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
08 Haziran 2023 10:18

Edepsizlikte pensilvanyada mastır yapmış gibi görünüyorsun.

Resmi kovuşturma dan öte manevi mesuliyetten korkmakısın.

Ama, sizin bütün servetiniz burası değil mi öbür taraftan korkmazsınız sizler.

Burası için bütün melaneti fitneyi çıkarırsınız değil mi.

Karşıdakini, ve söylediğim gibi tarihteki bir sürü kişinin dinini sorgulayabilmek cüretini gösterebilmek için cehennem imamlarından el almış olmanız gerekir, ki o da net belli zaten.

Kimsenin evine gönlüne ateş düşüremiyorsunuz artık, kendinizden maada. Ateşinizde boğulun mel'unlar!

dennzent, 10 ay önce

sahip35
Müsteşar
09 Haziran 2023 01:58

akp ülkeyi eyalete çevirmiş durumda.

ne yasama ne yürütme kaldı.

yargının birçoğunu o atıyor.

asker desen tamamı onlarda.

geriye seçme ve seçilme hakkı kaldı.

onu da %40`ı getirmek suretiyle bitirmek istiyor.

sığınmacılar konusundaki tutumu ile eyaletinin bir bölümünü araplara verdi.

yakında suriyeli belediye başkanları göreceğiz.

almanyada suriyeli belediye başkanı varmış.

sekiz yılda ülkeyi tanıyıp belediye başkanı olmuş.

2011`den bu yana bizde de buna benzer meseleler oldu.

12 yılda ülkeyi tanıyanlar vardır.

akp den olmasa da hüdapardan böyle bir adım gelebilir.

2024 yerel seçimlerinde suriyeli aday mümkün.

şahsım bu gibi konulara karşıdır.

dennzent
Aday Memur
09 Haziran 2023 10:42

Fetö veya başka bir tarikat lideri (her kademeden cemaat üyeleri dahil) ne zaman şirki ağzına almış? Herifler şirkten bahsetse, şirki anlatsa ekmekleri ellerinden gider. Şuraya Peygamber getirebilsek (ama Peygamber olduğunu bilmeyeceksin) O'na da dinsiz dersin, siyasi konulara girseniz terörist dersin.

Aldığın eğitim gereği kendi sıfatlarını, pisliklerini yüksek sesle, tekrarlayarak başkalarına atıyorsun. Senin gibi biri bana Müslüman, vatansever derse o zaman düşünürüm, nerede hata yapıyorum diye. Bak işine CIAsal İslamcı.

Hücre elemanı, illa bizi cemaat mensubu mu yapacaksınız? Olur, yemin olsun katılırım. Hem de memnuniyetle. Ama şartları var. Lider içeri girdiğinde kimse ayağa falan kalmayacak. Cemaat lideri sürekli ben de sizin gibi insanım. Sizden hiçbir üstünlüğüm yok. Sakın elimi öpmeyin, beni görünce eğilmeyin, benden sizin için dua etmemi istemeyin... Bunlar şirktir, dinden çıkarsınız diyecek. Ondan sonra itibarda değil hayırda yarışacak. Servetini Allah yolunda harcayacak. Cemaate bu yönde telkinde bulunacak. Haktan, hukuktan, adaletten bahsedecek... Var mı öyle bir yer? Yok diyorsan olan tapınaklarda git kendin tapın.

Madem ki sorulara cevap veremiyorsun başka bir soru. Fettullah'ın necaseti gül kokuyor diye yalan söylüyordu diye okudum medyada. Tuvaletten çıkınca gül suyu döküyorlarmış... Doğru mu? Zamanında sana veya büyüklerinden birine koklamak nasip oldu mu?

fazilet-83, 10 ay önce

Karşıdakini, ve söylediğim gibi tarihteki bir sürü kişinin dinini sorgulayabilmek cüretini gösterebilmek için cehennem imamlarından el almış olmanız gerekir, ki o da net belli zaten.

Kimsenin evine gönlüne ateş düşüremiyorsunuz artık, kendinizden maada. Ateşinizde boğulun mel'unlar!

dennzent
Aday Memur
09 Haziran 2023 11:23

İftiralarını kabul etmiyorum. Ben gerek kitabımdan gerekse Peygamberimin ayrıca 1 ve 2. Emir döneminde olan uygulamalardan yola çıkarak soru sordum. Geçmişte yaşamış kişileri ortaya atıp dinlerini sorgulayan sensin. Cevap veremeyince toplum tarafından değerli görülen şahsiyetleri ortaya atıp onları kullanmaya çalışan sensin. Kendileri hakkında bir şey söylemediğim halde ısrarla dile getirmeye devam eden, soru soran sensin...

fazilet-83, 10 ay önce

fazilet-83
Başbakan Müsteşarı
09 Haziran 2023 14:46

Ömer'in hırkası

Muaviyenin sarayı senin cümlelerin dostum.

Birilerinin sümüklü hırkasına yapıştığın çok belli.

O, cehennem imamları da milletin sadaka zekat ve kurbanlarını toplayarak güç devşirdikten sonra siyasetin arka odalarında siyasetçilerle ne denli kirli pazarlıklar yaptıkları kimleri esir ettikleri gün gibi ortada

dennzent, 11 ay önce

dennzent
Aday Memur
09 Haziran 2023 17:06

İslam'a göre devletin itibarı Müslümanların Emiri Ömer'in yamalı hırkası mı yoksa Muaviye'nin sarayı mı? Cevabın yoksa al dinini kaybol. Senin dinine tanrılarına tapmak zorunda da değilim, ortalıkta Müslüman taklidi yapıp bana din düşmanı demenize sessiz kalacak da değilim. Siyasi soru soruyorum herifler hemen konuyu dine çekiyor.

Ne güzel ya. Ben askerde içki içeyim. Komutanım gelsin bana desin ki: "Sen mağanda mısın? Sen serseri misin?" Ben de başlayayım, içkiyi Gazi de içiyordu. Sen Gazi'ye maganda mı diyorsun? Gazi serseri miydi?.. Çok kişiyle tartıştım da seni gibi tehlikelisini, iftiracısını, utanmazını ilk defa görüyorum.

Bu forumda yıllar önce üyeliğim vardı. Toplasan 10 mesajım yoktur. Ama yıllardır takip ederim. Mesela burada üyeler feryat ediyordu, Cemaat torpille üyelerini memur yapıyor. Hakkımızı yiyor, bu günah değil mi? Cevap: Ne olduğu kim olduğu belli olmayan biri yerine tanıdığımız, alnı secdeye değen kardeşimiz memur olsa daha iyi değil mi? Ha ben cevabı okurdum. Yada biriniz konu açmıştınız. İşte Fettullah hastaymış da dua istiyormuş. Millet beddua etmeye başladı. Neyse konuyu açan "Bileydim dua yerine beddua gelecek vallahi bu konuyu açmazdım. (aynı şeyleri tekrar tekrar yazıp vallahi yerine yeminle yazıyor, yeminle yerine billahi...) O yüzden Fetö, ABCtö, XYZtö... Hangisi hakkında ne söylüyorsan DOĞRUDUR! YAPARLAR! EDERLER!

Bu arada konu açıp da Fettulah'a dua isteyen sen miydin? Doğru söyle. Yada benzer kaç konu açtın burada? Son söz: Hayat kadını istediği kadar diğer kadınları bilmem ne olmakla suçlasın. Rabbinin verdiği aklı kullanmayı bilen İSTİSNASIZ herkes kimin ne olduğunu biliyor.

fazilet-83, 10 ay önce

Ömer'in hırkası

Muaviyenin sarayı senin cümlelerin dostum.

Birilerinin sümüklü hırkasına yapıştığın çok belli.

O, cehennem imamları da milletin sadaka zekat ve kurbanlarını toplayarak güç devşirdikten sonra siyasetin arka odalarında siyasetçilerle ne denli kirli pazarlıklar yaptıkları kimleri esir ettikleri gün gibi ortada

dennzent
Aday Memur
09 Haziran 2023 17:30

Bu arada, ben Müslümanların Emiri Ömer ile Muaviye'yi karşılaştırıp soru sormam birine Müslüman değildi demek değil. Atıyorum Ali ile Veli. İkisi farklı bir şey yapıyor. Belli yani İslam'a göre biri doğru öbürünün yaptığı tamamen ters. Ali doğruyu yapmış olsun. Buradan Veli Müslüman değildi yargısı çıkmaz. İnsan hata yapar. Veli de belki bilmeden istemeden hata yaptı. Belki dinden de çıktı. Sonra belki hatasını gördü ve tövbe etti. Belki tövbesi kabul de oldu. Biz bunları bilebilir miyiz? Bildiğimiz ne? Ali doğru yapmış, Veli yanlış...

Peki adı gibi bildiği halde Ali doğru yapmış diyemeyene ne demek lazım?

dennzent, 10 ay önce

İslam'a göre devletin itibarı Müslümanların Emiri Ömer'in yamalı hırkası mı yoksa Muaviye'nin sarayı mı? Cevabın yoksa al dinini kaybol. Senin dinine tanrılarına tapmak zorunda da değilim, ortalıkta Müslüman taklidi yapıp bana din düşmanı demenize sessiz kalacak da değilim. Siyasi soru soruyorum herifler hemen konuyu dine çekiyor.

Ne güzel ya. Ben askerde içki içeyim. Komutanım gelsin bana desin ki: "Sen mağanda mısın? Sen serseri misin?" Ben de başlayayım, içkiyi Gazi de içiyordu. Sen Gazi'ye maganda mı diyorsun? Gazi serseri miydi?.. Çok kişiyle tartıştım da seni gibi tehlikelisini, iftiracısını, utanmazını ilk defa görüyorum.

Bu forumda yıllar önce üyeliğim vardı. Toplasan 10 mesajım yoktur. Ama yıllardır takip ederim. Mesela burada üyeler feryat ediyordu, Cemaat torpille üyelerini memur yapıyor. Hakkımızı yiyor, bu günah değil mi? Cevap: Ne olduğu kim olduğu belli olmayan biri yerine tanıdığımız, alnı secdeye değen kardeşimiz memur olsa daha iyi değil mi? Ha ben cevabı okurdum. Yada biriniz konu açmıştınız. İşte Fettullah hastaymış da dua istiyormuş. Millet beddua etmeye başladı. Neyse konuyu açan "Bileydim dua yerine beddua gelecek vallahi bu konuyu açmazdım. (aynı şeyleri tekrar tekrar yazıp vallahi yerine yeminle yazıyor, yeminle yerine billahi...) O yüzden Fetö, ABCtö, XYZtö... Hangisi hakkında ne söylüyorsan DOĞRUDUR! YAPARLAR! EDERLER!

Bu arada konu açıp da Fettulah'a dua isteyen sen miydin? Doğru söyle. Yada benzer kaç konu açtın burada? Son söz: Hayat kadını istediği kadar diğer kadınları bilmem ne olmakla suçlasın. Rabbinin verdiği aklı kullanmayı bilen İSTİSNASIZ herkes kimin ne olduğunu biliyor.

Toplam 37 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi