Editörler : cihan27E.Kayı Han

oflurecep
Daire Başkanı
10 Haziran 2023 12:53

Buradaki sorun yüksek maaş alanların maaşında aşırı artışı önlemek olacağını düşünüyorum.

Yasin.Ozen
Genel Müdür
10 Haziran 2023 13:02

Niye hocam mesela mühendis normal memurun 2 katı almayı hak etmiyor mu diyorsunuz ya da öğretmenden fazla almayı ? Amacım ima veya laf sokmak değil soru sormak çünkü bu tarz şeyleri ben merak ediyorum. :)

oflurecep, 10 ay önce

Buradaki sorun yüksek maaş alanların maaşında aşırı artışı önlemek olacağını düşünüyorum.

stas
Daire Başkanı
10 Haziran 2023 13:18

Aynı işi yapan kişiler aynı maaşı alıyor. İş degistikce ya da idari görev ve sorumluluk yükseldikçe maaş artıyor. Şimdi ben 23 yıllık doktorali mühendisim. En düşük yeni başlayan memur 22 bin alıp 23 yıllık mühendis olarak 25 bin alırsam sizce bu adil olur mu? İhaleye imza atiyorsun bir sıkıntı olsa mühendis günah keçisi..öbür tarafta memur sadece düz yazı yazıyor ve arada maaş farkı yok.

oflurecep, 10 ay önce

elektronik49
Kapalı
10 Haziran 2023 13:32

35 bin alacagini söylesene 25 bin alacakmis miş miş Seni gidi gidii

stas, 10 ay önce

Aynı işi yapan kişiler aynı maaşı alıyor. İş degistikce ya da idari görev ve sorumluluk yükseldikçe maaş artıyor. Şimdi ben 23 yıllık doktorali mühendisim. En düşük yeni başlayan memur 22 bin alıp 23 yıllık mühendis olarak 25 bin alırsam sizce bu adil olur mu? İhaleye imza atiyorsun bir sıkıntı olsa mühendis günah keçisi..öbür tarafta memur sadece düz yazı yazıyor ve arada maaş farkı yok.

Yasin.Ozen
Genel Müdür
10 Haziran 2023 13:37

Yani düz memur 25k alırsa atıyorum o hocamızın 35k alması bile çok saçma en az 2 katı alması lazım ayıp günahtır. Doktorlar hak ettiğini aldı ancak diğer mesleklere hiçbir şey kalmadı. Şu an resmen doktor ve diğerleri oldu yani. Özellikle İstanbul ve diğer birkaç büyükşehirde çalışanlara Allah sabır versin eski kiracılar biraz daha şanslı ancak şu an gidilmek istense Anadolu'da çok iyi bir evi 5-6k ya bulabilecekken İstanbul'da bu aynı ev 20-25k arası oluyor 10 15k ya da var ama o kadar meslek sahibiyim neden refahımdan kısayım ?

elektronik49, 10 ay önce

35 bin alacagini söylesene 25 bin alacakmis miş miş Seni gidi gidii

cesmiser
Şube Müdürü
10 Haziran 2023 13:54

Haziran enflasyonunu beklemek anlamsız.Zaten enflasyon üstü zam alacağız.Bayramdan önce zam belli olmalı.Bayramda ona göre harcama yapardık

elektronik49
Kapalı
10 Haziran 2023 14:04

Artik su zamlari okumakla iliskilendirmeyin.oyle olsa diplomasi olmayan okuma yazma bilen bir isci 30 bin üstünü almazdi.y lisans doktora para etmiyor artik

Yasin.Ozen, 10 ay önce

Yani düz memur 25k alırsa atıyorum o hocamızın 35k alması bile çok saçma en az 2 katı alması lazım ayıp günahtır. Doktorlar hak ettiğini aldı ancak diğer mesleklere hiçbir şey kalmadı. Şu an resmen doktor ve diğerleri oldu yani. Özellikle İstanbul ve diğer birkaç büyükşehirde çalışanlara Allah sabır versin eski kiracılar biraz daha şanslı ancak şu an gidilmek istense Anadolu'da çok iyi bir evi 5-6k ya bulabilecekken İstanbul'da bu aynı ev 20-25k arası oluyor 10 15k ya da var ama o kadar meslek sahibiyim neden refahımdan kısayım ?

Yasin.Ozen
Genel Müdür
10 Haziran 2023 14:07

Hocam zaten okumuş insanlar olarak aslında en çok buna tepkiliyiz. :)

elektronik49, 10 ay önce

Artik su zamlari okumakla iliskilendirmeyin.oyle olsa diplomasi olmayan okuma yazma bilen bir isci 30 bin üstünü almazdi.y lisans doktora para etmiyor artik

cesmiser
Şube Müdürü
12 Haziran 2023 00:19

ikinci ihtimal senoryaya göre enflasyon farkı üstüne %10-15 refah payı zammı. 6 aylık enflasyon 18 olsa üstüne 12 puan refah payı eder %30. 12 bin +3600=15600 eder. O zaman 15600 üstüne bordrodaki ek ödemeye 6400 eklersek 22 bin eder. Fakat şu an 16 bin alana da bordro ek ödemede 6400 eklenmeli. Ama emekli memura sadece % 30 zam verilmez inşallah.

cesmiser
Şube Müdürü
12 Haziran 2023 00:31

Yuvarlak hesap yaparsak taban aylık 12 bin e çekilip % 30 zam olursa , şu anda 12 bin-17 alan arasındaki 5 bin maaş makası , 22 bin-27 bin olacak.Fakat en düşük maaş % 85 arttığı halde, gene 5 bin maaş makası olacak.

Asts-sungur, 10 ay önce

En kuvvetli ihtimal 6800 liralık taban aylığın 10 bin liraya çekilip üstüne yüzde 45 zam verilmesidir. Ama taban aylık 12 bin liraya çekilirse yüzdelik zam oranı 30 olur. Yüzdelik zam ne kadar az olursa yüksek maaş alanların aleyhine olur.

E.Kayı Han
Editor
12 Haziran 2023 12:47

https://forum.memurlar.net/konu/2540834/

bu başlık altından devam edelim.

Toplam 191 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi