Editörler : E.Kayı Han
09 Haziran 2023 08:46

Nöbet ücretinde saat şartı saçmalığı kaldırılmalı

Adalet bakanlığı çalışanlarına odeNemeyen nöbet ucretindeki 5 saat kesintisizlik şartı için dava acilabilirmi arkadaşlar zira nobetci olduğumuz tarihlerde nöbet çıkmasa bile bulundugumuz yeri terk edemiyoruz, bir bakımdan seyahat özgürlüğümüz kısıtlanıyor kurbanlık koyun gibi telefonun çalmasını bekliyor kendimize zaman ayiramiyoruz fikri olan arkadaşlar varmi

gecelerinya
Aday Memur
09 Haziran 2023 15:07

Malesef iste bu kadar umitsiz ve bezmiş durumda bu bakanlık personeli yorum yapmayi bırakın başlığa oy bile veremez hale getirilmiş artik

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
09 Haziran 2023 16:24

Bazen gece iş çıkıyor, gelip yarım saat 1 saat çalışıp gidiyoruz. Eee 5 saat kesintisiz çalışma yok. Ne olacak? Ben kalkıp geliyorum, yakıt yakıyorum, arabası olmayan toplu taşıma peşinde koşuyor. Sonra 5 saat olmadı.

dca23
Şef
09 Haziran 2023 18:14

Ben saat belirmeden nobet ciktigi gun tutanak tutuyorun, mesai disi nobet islemleri icin hakim ve zanit katibi adliyeye gelindiginin anlasildigi hususu is bu tutanak ile birlikte imza altina alinmistir yazip ust yazi ile komisyona veriyorum, ucretim yatiyor. Ucret dedigimde cerez parasi, gunlugu 52 TL

nemlihava
Şef
11 Haziran 2023 14:37

Biz nöbet parası ve nöbet izni talebinde bulunduğumuzda, öyle bir şey yok bakanlık ödenek göndermiyor unutun o işi demişlerdi, yıllardır bizim adliyede kimse nöbet parası veya nöbet izni talep etmek gibi bir "hadsizlik" yapmıyor. Ufaktan öyle bir şey talep etmeye kalkarsanız "mesai saatlerine riayet edip etmediğinizi didik didik didik ederiz" diye tehdit bile edilmiştik bunun için. Öyle ilçe adliyesi falan değil bildiğin merkez adliye.

Memurs06
Aday Memur
11 Haziran 2023 15:59

Adalet Bakanlığı personelleri; yoldan geçenleri kâtip yaptıkları için -"ben boş geziyordum kardeşim, şimdi işim var iyi kötü, gelir yaparım, gocunmam, o kadarlıkta olsun, şimdi bir şey söyleriz soruşturma yeriz, aman aman beyfendi bana dokunmayan yılan bin yaşasın" şeklinde düşünceye sahip olduğu için sizde salın hocam. Ne kadar ekmek o kadar köfte. Ben çok çırpındım bir çok mecrada maaş ve özlük hakları için ama yorumda arkadaşın dediği gibi "altına sıç an" biir meslektaş grubumuz var. Dolayısıyla 3-5 kişi savunup mahkemeye dava açıp, kaç bin "yalakamsı" kişileri sevindirmeye de gerek yok. Mesai saatleri belli yetiştiği kadar çalışır giderim. Yapacağım başka bir husus yok. Nöbette haklısın. Kimse tarım orman bakanlığı, sağlık bakanlığı, belediye gibi yerlerde ki mesai ücretlerini mukayese etmiyor, o sebeple bu meslek dalını özel sektörün bir tık üstü ama memuriyetin de bir tık altı gibi görülüyor. Gecenin 2 sinde kalk otopsiye git olay yeri, otopsi işlerini hallet sabah 5 gibi evine gel, sonra uyu geri kalk sabah mesaiye git hooop 86 TL :))) Hayırlı uğurlu olsunnnnn...

Xx1928371929929
Kapalı
12 Haziran 2023 16:46

sağlık ve eğitim sektöründe attığın her fazla adımın ekstra parasını alırken biz de böyle susan insanlar oldukça yakında o cüzi 2.5 tl olan ücreti de kaldırırlar , bu size fazla derler

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi