Editörler : ayşegül bgm
«11121314151617181920212223

mnkse00
Şube Müdürü
15 Ağustos 2010 17:13

uzmanlığı biten doktor atandığında eşi de onunla gidebiliyor mu? eş durumu tayinini kaç kere isteyebiliyoruz bilgisi olan var mı?

ya da doktorun hizmete gönderilmeme ihtimali var mı eşinden dolayı?

akıncı_
Memur
30 Ağustos 2010 23:51

ÇOK ÖNEMLİ BİR BAŞLIK...

30 sayfa yazının tamamını okudum ve ümitsizliğe düştüm.

Ben 12 yıllık kadrolu öğretmenim,zorunlu hizmetimi çok zor şartlarda tamamladım.

Nişanlım doktor, asistanlığı bu sene bitiyor,zorunlu hizmete gidecek.

Onun zorunlu hizmeti tamamladıktan sonra benim bulunduğum yere gelme ihtimali yok mu yani?

2 sene dişimizi sıkıp sonra yanıma eş durumuyla gelebileceğini düşünmüştüm

Ya da zorunlu kurası çekilirken eş durumu kurada mazeret sayılamaz mı?

Kısacası kardolu 12 yıllık öğretmen, doktor eşini yanına getiremiyor mu?

Kısacası kardolu 12 yıllık öğretmen, doktor eşini yanına getiremiyor mu?

mnkse00
Şube Müdürü
05 Eylül 2010 17:30

sen gidersin onun yanına..

gizmo_45
Memur
19 Eylül 2010 23:19

bir bilen cevaplarsa sevinirim arkadaslar ben de benzer durumdayım nişanlım asistan dr ben de ogretmenim mecburi hizmetimi bitirdim suan egedeyim

nişanlım 4 yıl sonra uzman olacak kısmetse belki o gunlere daha cok var ama aklımı kurcalayan soru:

nişanlım uzman olup dogu hizmetine gitse, bitirdigi zaman benim yanıma gelebilir mieş durumundan belki şimdi herkes sen onun yanına git diyecek ama açıkçası yaklaşık 5 yıl dogunun çilesini çekmiş biri olarak

bu bana cok zor geliyor dedigim gibi zaman ne gosterir bilinmez ama

bilgisi olan varsa lütfen benimle paylaşırsa çok mutlu olurum

domatesb
Aday Memur
14 Ekim 2010 01:07

Merhaba...Eşim üniversite hastanesinde asistan doktor ve 1,5 yıl sonra uzmanlığını alabilecek...Ben Ankarada kamuda işçi statüsünde çalışıyorum...ama kadrom merkezi kadro yani taşra teşkilatı yok...Bu durumda 1,5 yıl sonraki zorunlu hizmet durumunda eş durumu atamasından faydalanabiliyor muyuz?...657'ye tabi başka bir merkezi kadroya geçmem durumunda eş durumunda atanmada bir değişiklik olur mu?...Konuyla ilgili birkaç kişiyle konuştum (hukukçu,personelci)...Herkes yönetmelikten farklı birşey anlıyor...Yardımcı olursanız sevinirim...

atabrs
Aday Memur
02 Aralık 2010 10:58

uzman doktor 2547'ye tabi tıp dışı araştırma görevlisi eşinin yanına gidebiliyormu? yakın zamanda kabul veya ret örnekleri varmı arkadaşlar? teşekkür ederim...

mfom
Aday Memur
28 Ocak 2011 19:37

Sayın doktorlar,

Sizden bir tepki gelmeyince ben bir doktor eşi mühendis olup zorunlu hizmet mağduru olarak, aşağıdaki analizi yaptım. Aşağıdaki bilgiler 36.mazeret kurası sonuçlarından alınmıştır.

DOKTOR İLE EŞİNİ AYIRAN VE EŞ TAYİNİ YAPILMAYAN 2. SINIF EVLİLİKLER

-Sözleşmeli hemşire

-Anestezi teknisyeni

-Merkez Bankası Uzmanı

-Fen Bilimleri Araştırma Görevlisi

-Sosyal Bilimler Doktora Öğrencisi

-Sözleşmeli Avukat

-Özel Sektörde Çalışan Tüm Kalifiye Kardeşlerim(Mühendis,Teknisyen)

-Veteriner Hekim

-Aile Hekimi

-Göz Hast. Uzman Doktor ve Baştabip /Ortopedi Uzman Doktor / Kadın Hastalıkları Uzman Doktor/ Tıbbi Genetik Uzman Doktor/ Fizyoterapist fakat eşi farklı grup bölgede Uzman Doktor

-Okutman

-Vekil Ebe

-Gelir Uzmanı

-Diş Tabibi

-Karayolları Mühendisi

-Halk Bank Bölge Koordinatörü

-Eczacılık Araştırma Görevlisi

-Bilgisayar Öğretmeni

-MYO Öğretim Görevlisi

-Emekli TSK Personeli

-Belediye Meclis Üyesi

-Başbakanlık Uzman Yrd.

-TEİAŞ Mühendis

-Müftülükte Vaiz

-Kıyı Emniyetinde Şube Müdürü

DOKTORLA EŞİNİ AYIRMAYAN EŞ TAYİNİ YAPILAN 1.SINIF EVLİLİKLER:

-Tıp ve diğer Fakültelerde Prof./Doç./Yard. Doç.

-Bölgeleri uymak şartıyla Tıp Araştırma Görevlisi (Diğer araş.gör. , öğretim görevlilerinden farkı nedir?)

-Bölgeleri uymak şartıyla Uzman Doktorlar/Başasistanlar

-İl Emniyette Emniyet Amiri

-TSK Üsteğmen/Albay

-Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı AB Uzmanı

-Belediye Şube Müdürü

-Kaymakam

-İş Müfettişi

-Mülkiye Müfettişi

Yukarıdaki atamaların yapılmasında stratejik görev olup olmadığı ayrımını size bırakıyorum. Zannedersem bu mantıkla muhtarlara da eş tayini yapılabiliyor. İlk yerel seçimde muhtarlığa aday olacağım.

Örneğin Tıp araştırma görevlisi ile diğer bölüm araştırma görevlileri ve öğretim görevlilerinin stratejik olarak ne farkı var da birine yapılıp diğerine yapılmıyor?

Bence evlenirken devlete bir dilekçeyle danışmalı;

İş bu dilekçe, izdivacımızın makamınız tarafından hizmet koşullarına uygunluğunun tarafımıza bildirilmesi hususunda hazırlanmış olup tensiplerinize arz edilir.

Saygılar,

earnur
Aday Memur
01 Şubat 2011 16:14

arkadaslar izmirde aile hekimi olarak çalışıyorum.eşim devlet memurluğu atamasına basvuracak .eğer kadrosu baska bır ile çıkarsa ben sözleşmeli aile hekimi olduğum için onun izmire gelme şansı var mıdır. çok acele cvp verirseniz cok memnun oluruz.atamalara basvuru yarın son.

b.t.m.
Aday Memur
23 Mart 2011 22:38

bir soru da ben sorayım .

tarım bk. da mühendisim sözleşmeli. nişanlım 4 ay sonra tıp fakültesini bitirecek. zorunlu hizmet ataması gelecek , eş durumundan benim yanıma gelebilir mi .

kadrolu olduğum takdirde daha kolay olur mu bu .

ve belli bir süre nikahlı kalmak gerekiyor mu

aslolan79
Aday Memur
14 Nisan 2011 20:24

Arkadaşlar merhaba bne tarım bakanlığında 657 4-b sözleşmeli mühendis olarak ankaraya atandım.

eşim adanada devlet hastanesinde mecburi hizmetini bitirmiş kadrolu doktor

Sorum şu :

eşimin ankaraya tayini gerçekleşir mi ?

docdoc
Aday Memur
02 Mayıs 2011 10:50

merhaba arkadaşlar ben şu an zorunlu hizmetimi yapıyorum eşim mimar kendine ait şirketi var kendi şirketinin yöneticisi olarak göründüğü için aslında az da olsa ümit verdi sağlık bakanlığından görüştüğüm kişi ama ben yine de umutsuz bakıyorum ve aile birliği kanununa istinaden dava açmayı düşünüyorum dava süreci hakkında bilgisi olan var mıı? düğün tarihi belirleyeceğimm yardım lütfenn

MAHLİKANINANNESİ
Aday Memur
01 Haziran 2011 11:19

ben bir yıl önce ankarada bir üniversiteye Edebiyat asistanı olarak atandım.2547 ye tabiyim.Doktora sürem bitene kadar buradayım.İk atandığımda okadar mutluydum ki sandım ki hep böyle olacak.iki bebeğim var .eşim Ortopedi uzmanı ve tokatta görev yapıyor.2 haftada bir sekiz buçuk saatlik yoldan gelerek birbirimize kavuşuyoruz.Çocuklarım babalarına hasret ben hep yalnızım.her şeyle kendim uğraşıyorum.Allahın belası ailelerimiz "h"ayırlısı olsun" diye aptal tesellisi verip duruyorlar.işleri düştükçe arayıp soruyorlar.Dün mazrete kurası açıklandı.Gce nasıl bir geceydi.sabah nasıl oldu bilmiyorumRüyamda dahi ağlıyordum.bu kadar mı umutsuz olur insan.ders çalışamaz oldum.ümidimin solması beni perişan etti.

RenacriL
Aday Memur
10 Ağustos 2011 23:37

Merhaba ,

Şuanda doktor olarak mecburi hizmet atamasında görevdeyim , nişanlım da Ankara'da aselsanda,2yıldan uzun suredir çalışıyor . Ekim ayı sonunda mecburi hizmetim bitiyor ve eş durumundan Ankara'ya gitmem gerekiyor . Eş durumundan tayine başvursam tayinimin olma durumu nedir ? Bu konuda bilginiz varsa yardımcı olabilirseniz sevinirim. Teşekkürler

sabri0303
Aday Memur
08 Şubat 2012 02:04

benim eşim pratisyen doktor.bende polis memuruyum.eş durumu atamasına başvuracaz ama ben daha tayin olduğum yere ilişik kesip gitmedim.fakat elimde tayinimin izmir iline çıktığına dair atama onay formu var bununla başvuru yapabilirmiyiz.ilişik kesersem lojmandan çıkmamız gerekiyo ve tayin yaklaşık 1 ayda belli olduğu için bu sıkıntı.ve ikiz bebeklerimiz var. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim?( yada ilişik kesip görev belgesi almam mı gerekiyor)

sabri0303
Aday Memur
09 Şubat 2012 11:34

bu konuda bilgisi olan yok mu..............................

benim eşim pratisyen doktor.bende polis memuruyum.eş durumu atamasına başvuracaz ama ben daha tayin olduğum yere ilişik kesip gitmedim.fakat elimde tayinimin izmir iline çıktığına dair atama onay formu var bununla başvuru yapabilirmiyiz.ilişik kesersem lojmandan çıkmamız gerekiyo ve tayin yaklaşık 1 ayda belli olduğu için bu sıkıntı.ve ikiz bebeklerimiz var. bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim?( yada ilişik kesip görev belgesi almam mı gerekiyor)

Kill_Em_ALL
Aday Memur
22 Aralık 2014 15:52

Merhabalar,

9 yıllık zorunlu hizmetini tamamlamış ve Ege Bölgesi'nde görev yapan bir öğretmenim. Eşim Diş Hekimi ve son (2014 4. dönem) atamada Van iline atandı. Eş durumu tayinine başvurabilir miyiz? Hepinizin tahmin edeceği üzere asıl sorum eşim benim yanıma tayin olabilir mi? Eğer olabilirse ne kadar süre çalışması gerek.

Sağlık Bakanlığı'nın tayin yönetmeliğini biraz araştırdım ve anladığım kadarıyla kurumlar arası atamalarda ihtiyaç olunan bölgeye atama yapılır olduğudur. Haliyle Van'da ihtiyaç daha fazla olduğu için benim Van'a tayin istemem gerekebilir. Zorunlu hizmetimi Diyarbakır'da 5 yıl tamamlayan biri olarak bu durum bana biraz mantıksız gelmektedir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

esi1
Aday Memur
05 Ocak 2020 18:19

Merhaba arkadaşlar. 657 ye tabi kadrolu devlet memuru mühendis olarak çalışmakta, üniversite hastanesinde asistan doktor eşinin yanına atanabilir mi? Bu durumlarda kesin bir hükü varmıdır. Memur asistan doktora tabii midir

adisfloki
Aday Memur
21 Ekim 2020 09:29

konuyla ilgili gelişme sağlandı ise yardımcı olur musunuz?

esi1, 4 yıl önce

Merhaba arkadaşlar. 657 ye tabi kadrolu devlet memuru mühendis olarak çalışmakta, üniversite hastanesinde asistan doktor eşinin yanına atanabilir mi? Bu durumlarda kesin bir hükü varmıdır. Memur asistan doktora tabii midir

Toplam 458 mesaj
«11121314151617181920212223

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi