Editörler : swat3410
«106107108109110111112113114115116117»

Kantorn
Kapalı
07 Aralık 2023 14:41

Bence sıkıntı olmaz çünkü sistemde kayıtlıdir o rahatsızlık ve kullandığın ilaç varsa doktorlar olumsuz görmez

Logan43, 6 ay önce
abi şey dicem meslekte iken kronik bir rahatsızlığa sahip olsak heyet raporu onaylı bir şekilde .. tekrar mesleğe geri dönerken alınan sağlık raporunda bir sıkıntı olur mu

Logan43
Aday Memur
07 Aralık 2023 15:00

teşekkür ederim
Kantorn, 6 ay önce

Bence sıkıntı olmaz çünkü sistemde kayıtlıdir o rahatsızlık ve kullandığın ilaç varsa doktorlar olumsuz görmez

Istanbulşef
Aday Memur
07 Aralık 2023 15:39

Benimde istanbul kırşehir:) 19.800 dediler

Sabredenderviş65, 6 ay önce
1 hafta içinde yattı istanbul- kırşehir 16.500 . eş ve çocuk durumuna göre değişir

Rolling42
Aday Memur
07 Aralık 2023 15:43

Mahsup edilen ihraçtaki kazançlar ile ilgili dava açacak devreler önce idareye başvuruyoruz değil mi

Rolling42
Aday Memur
07 Aralık 2023 15:45

Avukatına danışan oldu mu, ya da dava açan?

Istanbulşef
Aday Memur
07 Aralık 2023 15:58

Evet önce idareye basvuru olacak ozeldeki sgk li kazançların geriye dönük toplu alacaklarindan düşülup düşülmediğini soracaksın dilekçeye gelen cevapla dava acabilirsiniz emsal karar ekleyerek

Rolling42, 6 ay önce

Mahsup edilen ihraçtaki kazançlar ile ilgili dava açacak devreler önce idareye başvuruyoruz değil mi

yusufasdas
Aday Memur
07 Aralık 2023 20:47

Merhaba arkadaşlar aşağıdaki yazıma istinaden bu süreçte ki sonuçlarıda yazayim. SGK ya vermiş ol

Gavurdaglı0101
Aday Memur
07 Aralık 2023 21:04

İyi akşamlar arkadaşlar.. Benim Yerel mahkemenin verdiği iade kararını bölge idare kaldırmış.. Bu gibi durumda tekrar ihraç olanlar olmuştu. Bu uygulama devam ediyormu? Bu durumda olup ihraç olmayan varmı? Çoktandır takip edemiyordum.Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

yusufasdas
Aday Memur
07 Aralık 2023 21:08

Merhaba arkadaşlar tekrardan aşağıdaki dilekçelerin sonuçları hakkında süreci yazıyorum. Umarım herkese yardımcı olur.

SGK ya vermiş dilekçeye istinaden bir buçuk ay sonrasinda 2.5 yıllık SGK karsiligi olarak 23 bin TL işçi primi 28 bin işveren primi ödemesi yapıldı.

Strateji şubeye vermiş olduğum ihraç ödemesine ait ödeme detayı calistigim şubeye gönderildi. Gelen detaya göre 400 bin TL almam gereken ihraç ödemesi için 200 bin TL kesin yapılmış bunun sadece 51 bin TL SGK kesintisi.

İhraç ödemesi yapıldıktan sonra vermiş olduğum promosyon ödemesine ait ödeme 6 bin TL olarak yapıldı.

Faiz davası açmak için açık ödemesinin yapılmasını bekliyordum . İhraç odemesi yapıldıktan sonra iki aylık süreç dolacagi için açık odemesini beklemeden yarın faiz ve fazla çalışma için dava açacağım.

Aşağıda yazdığım dilekceler ile SGK primlerini banka promosyonunu geri alabilirsiniz bunlar için ilk etapta dava açmanıza gerek yok . SGK dan ve bankadan olumsuz cevap gelirse o zaman açabilirsiniz . Avukat konusunda arafta kalan arkadaslarda özelden yazarlarsa kendi avukatima yonlendirebilirim.

Umarım herkes hakkını alır. Allah'a emanet.

yusufasdas

Aday Memur

20 Ekim 2023 21:37

Merhaba arkadaşlar bende 26 nisan 2017 açık 11.01.2021 tarihinde ihraç 13.07.2023 tarihinde göreve başladım . il 34 istanbulda ayın 12 sinde ve 13 de başlama yapan arkadaşların ihraç sürecinde ki ödemeleri yapılmaya başlandı. sigortalı olarak çalışanlardan kesinti yapıldı . açıkta ki ödemeler henüz yapılmadı . benim ihraç süresince sigortam olduğu için kesinti ile birlikte 204 bin yatırıldı . Kimse dilekçe örneği göndermemiş buradan bir kaçını paylaşırım umarım faydalı olur .

Gelelim bu süreçte yapmanız gerekenlere. öncelikle geriye dönük banka promosyonlarının ödemesini alabilmeniz için ihraç tazminatını aldıktan sonra dilekçe vermeniz gerekiyor . ödeme yapılmadan dilekçe vermeniz durumunda banka geriye dönük herhangi bir maaş ödemesi olmadığından dolayı promosyon ödemesini yapmıyor. açıkta ki süreçte promosyon ödemeleri verildiği için açıkta ki süreç için talep edilemiyor.

****Banka promosyon dilekçesini şu şekilde yazabilirsiniz.

emniyet müdürlüğünde görev yapmakta iken ??. tarihinde açığa alınıp ?? tarihinde görevden ihraç olup ??. tarihinde göreve başlama yaptım. Vakıflar bankasının 12.02.2018 tarihinde imzalanan protokol gereğince banka tarafından promosyon ödemesi gerçekleştirilmektedir. Ancak ihraçta bulunduğum tarihlerden göreve iade edildiğim tarihe kadar maaşın ödendiği banka tarafından ödenen promosyonlar tarafıma ödenmemiştir. ?? tarihte geriye dönük maaş ödemeleri yapılmış olup bu maaş ödemesine istinaden ödenmeyen banka promosyonlarının tarafıma ödenmesini arz ederim.

diye yazıp altına da irtibat iban bilgilerinizi yazarak dilekçenizi verebilirsiniz.

****Geriye dönük ihraçta ki yada açıkta ki ödemeniz yapıldıysa ödemenizin detaylarına aitte dilekçe vermeniz gerekiyor . Bordro detaylarının dilekçesini şu şekilde yazabilirsiniz .

emniyet müdürlüğünde görev yapmakta iken ??. tarihinde açığa alınıp ?? tarihinde görevden ihraç olup ??. tarihinde göreve başlama yaptım. ??. tarihlerde yapılan maaş ödemesinin bordrosunu ?? çalıştığım birime gönderilmesini arz ederim.

****Geriye dönük ihraç ödemeniz yapıldı ve sigortalı olarak çalıştıysanız 4a ve 4c sigorta primleri çakışıcaktır bu durumda sgk ya dilekçe vermeniz gerekiyor . Yalnız sgk çakışan hizmet ödemelerinde işveren kısmını işverene işçi kısmını işçiye ödüyor. Benim işverenim ile aram iyi olduğu için kendisi haklarından feragat ederek ödemenin benim tarafıma yapılması diye dilekçe verdi .Umarım size de iyi niyetli insanlar denk gelmiştir. Dilekçe örneği aşağıda ki gibidir.

Merkezinizde kayıtlı ???. sicil sayılı işyerinde ???. tarihinde işe başlayıp ??? tarihinde işten ayrılmış bulunmaktayım. Bu süre zarfında Emniyet Genel Müdürlüğünde meslekten ihraç olarak görünmekte iken ??. sayılı Esas no ??. sayılı karar no ile mahkemeyi kazanıp ???.. tarihinde Polis Memru olarak göreve başlama yaptım . Göreve başlama yapmam ile birlikte ihraçta bulunduğum süreçteki geriye dönük 4c sigorta prim ödemeleri kurum tarafından yapıldı. Aynı tarihlerde 4a ve 4c hizmet ödemeleri yapıldığından dolayı hizmet çakışmasından doğan mükerrer sigorta primlerinin işçi kısmının tarafıma ödenmesini arz ederim.

Ekine mahkeme kararı sgk dökümü ekleyip irtibat bilgileri ve banka bilgilerinizi yazabilirsiniz.

**** Sigortalı olarak çalışıp sgk dan işveren kısmının ödemesini alabilmeniz için dilekçe örneği

Merkezinizde kayıtlı ???? sayılı işyerinin veri mükellefiyim. Vergi mükellefi olduğum işyerinde ???. kimlik numaralı ??. kişi ??. tarihinde işe başlayıp ??? tarihinde işten ayılmış bulunmaktadır .Bu süre zarfında Emniyet Genel Müdürlüğünde meslekten ihraç olarak görünmekte olan ??.. kişi . ??..esas no ??. karar no ile mahkemeyi kazanıp ??. tarihinde polis memuru olarak göreve başlamıştır. Göreve başlama yapması ile birlikte ihraçta bulunduğu süreçteki geriye dönük 4c sigorta prim ödemeleri kurum tarafından yapılmıştır. hizmet çakışmasından doğan mükerrer sigorta primlerinin işveren kısmının aşağıda ki iban bilgisi bulun ??? adına ödenmesini arz ederim.

Ekine mahkeme kararı sgk dökümü imza sirküleri irtibat bilgileri ve banka bilgilerinizi paylaşmanız lazım. bu dilekçeyi işvereniz kendisi kaşe imza yaparak sigortaya vermesi gerekiyor kendisi olmayınca dilekçeyi kabul etmiyorlar.

hukuklamaca
Aday Memur
07 Aralık 2023 23:39

Esasınız kaçlarda 700 lere henüz sıra gelmemişti
Mhmtgvn, 6 ay önce

Erzurum Bim den yakin zamanda karar alan yada duyan oldumu.

Kantorn
Kapalı
08 Aralık 2023 00:01

Öncelikle geçmiş olsun hangi BİM kararı bozmuş maalesef BİM kararı olumsuz sa tekrar ihraç ediyor lar Danıştay'ta devam ediyor süreç

Gavurdaglı0101, 6 ay önce

İyi akşamlar arkadaşlar.. Benim Yerel mahkemenin verdiği iade kararını bölge idare kaldırmış.. Bu gibi durumda tekrar ihraç olanlar olmuştu. Bu uygulama devam ediyormu? Bu durumda olup ihraç olmayan varmı? Çoktandır takip edemiyordum.Bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

schecker58
Şef
08 Aralık 2023 01:56

Allah sizden ve diğer bilgi aktaran arkadaşlardan razı olsun,başlayalı 3 aya yakın oldu ilişik kesme yeniden nakil heyet raporu sağlık daire derken vakit geçti sadece gidip geliyorum kimliğimi aldım rapor sonucu gelmediği için silah ve üniforma giyemedim henüz beklemektense iznimi kullanayım dedim.Öyleyse 2 ay daha bekleyeceğiz anlaşılan.Daha sonrada BİM kararı vs vs. Sabretmeye devam..

Kantorn, 6 ay önce

Allah razı olsun kardeşim inşallah tez zamanda sizde alırsınız ben 11 temmuzda iade edildim sağlık raporu 4 günde bitti temmuzda sağlık daireye gitti Ağustos ta sağlık daire raporu onayladı tebliğ ettiler kendi silahım da yeni geldi yaklaşık 5 ay sürdü

merlon
Aday Memur
08 Aralık 2023 08:36

Merhabalar. İade olalı bir kaç yıl oldu. fakat o dönem sigortalı çalışma süreleri ödenmediği için itiraz hakkımı kullanmadım. şimdi Anayasa Mahkemesinin kararını emsal göstererek kurumumdan talep etsem, büyük ihtimal olumsuz cevap gelecek, kurumun cevabına göre idare mahkemesine gitsem diyorum. Acaba süre yönünden red verir mi? bu konuda bilgisi olan var mı ?

08 Aralık 2023 09:47

Aynen
Rolling42, 6 ay önce

hukuklamaca
Aday Memur
08 Aralık 2023 11:03

karar yeni oldugu için yeni durumlara karşı başvuru yapılıp dava açılabilir
merlon, 6 ay önce

Merhabalar. İade olalı bir kaç yıl oldu. fakat o dönem sigortalı çalışma süreleri ödenmediği için itiraz hakkımı kullanmadım. şimdi Anayasa Mahkemesinin kararını emsal göstererek kurumumdan talep etsem, büyük ihtimal olumsuz cevap gelecek, kurumun cevabına göre idare mahkemesine gitsem diyorum. Acaba süre yönünden red verir mi? bu konuda bilgisi olan var mı ?

Nasibim1
Aday Memur
08 Aralık 2023 14:20

şef ben ay önce sağlıkta sıkıntı çıktı ama sekreter iade olduğunuz için sıkıntı olmaz denmişti.geçen hafta zati silahımı aldım.sağlık raporu onaylanmıştır senin ifadene göre
Kantorn, 6 ay önce

Allah razı olsun kardeşim inşallah tez zamanda sizde alırsınız ben 11 temmuzda iade edildim sağlık raporu 4 günde bitti temmuzda sağlık daireye gitti Ağustos ta sağlık daire raporu onayladı tebliğ ettiler kendi silahım da yeni geldi yaklaşık 5 ay sürdü

Gavurdaglı0101
Aday Memur
08 Aralık 2023 17:46

Teşekkürler sağolasın gardaş.. Adana Bölge 1.idare

Kantorn, 6 ay önce

Öncelikle geçmiş olsun hangi BİM kararı bozmuş maalesef BİM kararı olumsuz sa tekrar ihraç ediyor lar Danıştay'ta devam ediyor süreç

Mhmtgvn
Aday Memur
08 Aralık 2023 23:33

Tesekkurler devrem. Benim 2023/1675 daha var demekki.

hukuklamaca, 6 ay önce

Akturkey
Aday Memur
09 Aralık 2023 00:19

bizim Erzurum 2023/200 lerde hala sıra gelmedi öncesinde sıra gelen var mı
hukuklamaca, 6 ay önce

hukuklamaca
Aday Memur
09 Aralık 2023 00:29

yd talebi ile mi gitti idare