Editörler : Lanet
31 Temmuz 2023 17:09

Belediyeler arası geçici görevlendirme yapılabilir mi?

Kurumların ve kişinin muvafaktı ile mümküğn müdür?


hsnd
Başbakan Müsteşarı
31 Temmuz 2023 20:56

Geçici görevlendirme yönetmeliğini okuyun.

gencosman12
Memur
01 Ağustos 2023 07:52

Hocam siz neden herkese aynı yorumu yapıyosunuz? Memurlar.net bi yardımlaşma platformu aynı zamanda böyle soruların sorulması normal diye düşünüyorum. Yönetmeliğe gelince yönetmeliği okudum. Açık olmayan hususlar var. Belediyeden belediyeye geçişlerde 2020'de iptaller olmuş sonra eski haline dönmüş vs vs. Yaşayan var mı bu durumu merak ediyorum. Bilinen çok bariz birşeyi sormadım ben burda

hsnd, 9 ay önce
Geçici görevlendirme yönetmeliğini okuyun.

hsnd
Başbakan Müsteşarı
01 Ağustos 2023 08:49

Öncelikle mevzuat okumak sizi haklarınız konusunda bilgi sahibi yapar. Cevabını bulmak istediğiniz soruları cevaplar. Herkese aynı yorumu yapmamın nedeni memurların mevzuatlardan bihaber olmasıdır. Memur olan kişiler maalesef mevzuatları okumadıkları için haklarını bilmemekte ve sıkıntı yaşamaktadırlar.

Sizin konunuza gelecek olursak geçici görevlendirme yönetmeliği 2019 yılında çıkarılan haliyle devam ediyor. Değişen tek şey geçici görevlendirme yükseköğretim kurumları arasında yapılamıyordu bunu yapılabilir hale getirdiler ancak belediyeler ve bağlı kuruluşlarında yönetmeliğe göre halen daha geçici görevlendirme yapılamıyor. Yani belediyeler için eski haline dönen bir durum yok. Muhtemelen eksik okudunuz.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=1025&MevzuatTur=21&MevzuatTertip=5

Buraya bırakayım. Madde 4.

gencosman12, 9 ay önce

Hocam siz neden herkese aynı yorumu yapıyosunuz? Memurlar.net bi yardımlaşma platformu aynı zamanda böyle soruların sorulması normal diye düşünüyorum. Yönetmeliğe gelince yönetmeliği okudum. Açık olmayan hususlar var. Belediyeden belediyeye geçişlerde 2020'de iptaller olmuş sonra eski haline dönmüş vs vs. Yaşayan var mı bu durumu merak ediyorum. Bilinen çok bariz birşeyi sormadım ben burda


gencosman12
Memur
01 Ağustos 2023 10:23

Belediyeden belediyeye geçici görev olmuyor mu yani şu an? Belediyeler ve kişi muvafakat hususunda sorun çıkarmıyorsa hiçbir sorun yok dedi İnsan Kaynakları mesela

hsnd, 9 ay önce

Öncelikle mevzuat okumak sizi haklarınız konusunda bilgi sahibi yapar. Cevabını bulmak istediğiniz soruları cevaplar. Herkese aynı yorumu yapmamın nedeni memurların mevzuatlardan bihaber olmasıdır. Memur olan kişiler maalesef mevzuatları okumadıkları için haklarını bilmemekte ve sıkıntı yaşamaktadırlar.

Sizin konunuza gelecek olursak geçici görevlendirme yönetmeliği 2019 yılında çıkarılan haliyle devam ediyor. Değişen tek şey geçici görevlendirme yükseköğretim kurumları arasında yapılamıyordu bunu yapılabilir hale getirdiler ancak belediyeler ve bağlı kuruluşlarında yönetmeliğe göre halen daha geçici görevlendirme yapılamıyor. Yani belediyeler için eski haline dönen bir durum yok. Muhtemelen eksik okudunuz.

https://www.mevzuat.gov.tr/mevzuat?MevzuatNo=1025&MevzuatTur=21&MevzuatTertip=5

Buraya bırakayım. Madde 4.


hsnd
Başbakan Müsteşarı
01 Ağustos 2023 10:31

Geçici görevlendirme yönetmeliğine göre yapılamıyor. Mevzuat.gov.tr üzerinden yönetmeliğe baktığımda bunun hala değişmemiş olduğunu gördüm ancak uygulama aşamasında bir değişiklik var mı orasını bilemem. Normalde mevzuata göre böyle bir görevlendirme pek mümkün değil gibi. İki olasılık var ya insan kaynakları yanlış biliyor ya da yapılabilme yolları var mevzuatta yazmayan :)

gencosman12, 9 ay önce

Belediyeden belediyeye geçici görev olmuyor mu yani şu an? Belediyeler ve kişi muvafakat hususunda sorun çıkarmıyorsa hiçbir sorun yok dedi İnsan Kaynakları mesela


moongosee
Aday Memur
18 Ağustos 2023 09:40

6 şar ay olmak üzere senede 2 defa yapılır mümkün

21 Ağustos 2023 10:15

Geçici olarak görevlendirme yapan var mı? Bir örneği var mı. Yardımcı olabilir misiniz

moongosee, 8 ay önce

6 şar ay olmak üzere senede 2 defa yapılır mümkün


moongosee
Aday Memur
21 Ağustos 2023 11:09

gerek belediyelerarası gerekse belediyeden baska bir kamu kurumuna geçici görevlendirme mümkün ben yaptım yıl için de bir defada en fazla 6 ay yapılabiliyor süre bittikçe uzatılıyor.

bekir5259, 8 ay önce

Geçici olarak görevlendirme yapan var mı? Bir örneği var mı. Yardımcı olabilir misiniz

22 Ağustos 2023 22:10

Teşekkür ederim bilgi için. Bende deneyecem bu ay belediyeler arası geçici görevlendirme için. Şonuçtan bilgi veririm

moongosee, 8 ay önce

gerek belediyelerarası gerekse belediyeden baska bir kamu kurumuna geçici görevlendirme mümkün ben yaptım yıl için de bir defada en fazla 6 ay yapılabiliyor süre bittikçe uzatılıyor.


moongosee
Aday Memur
22 Ağustos 2023 22:44

rica ederim hakkınızda hayırlısı olsun.

bekir5259, 8 ay önce

Teşekkür ederim bilgi için. Bende deneyecem bu ay belediyeler arası geçici görevlendirme için. Şonuçtan bilgi veririm

03 Ekim 2023 15:15

Bende hallettim geçici görevlendirmeyi. Şu an başka bir belediyede 6 aylık geçici görevlendirmeyle çalışmaya başladım

moongosee, 8 ay önce

rica ederim hakkınızda hayırlısı olsun.

05 Ekim 2023 10:38

yeni mi başladınız? süre bitince nakil durumunuz olabilir miymiş? az çok anlarsınız kurumun içindeki durmdan

bekir5259, 7 ay önce

Bende hallettim geçici görevlendirmeyi. Şu an başka bir belediyede 6 aylık geçici görevlendirmeyle çalışmaya başladım

10 Ekim 2023 21:02

Evet yeni başladım. Nakil farklı bir durum. Benim çalıştığım belediyenin memur ihtiyacı olmadığı için öyle bir şey burda mümkün değil

mimarmuhendis, 7 ay önce

yeni mi başladınız? süre bitince nakil durumunuz olabilir miymiş? az çok anlarsınız kurumun içindeki durmdan

11 Ekim 2023 08:25

ihtiyacı olmadığı halde geçici görevli neden aldı o halde ?

bekir5259, 7 ay önce

Evet yeni başladım. Nakil farklı bir durum. Benim çalıştığım belediyenin memur ihtiyacı olmadığı için öyle bir şey burda mümkün değil

11 Ekim 2023 11:29

Benim ihtiyacım vardı çünkü!

mimarmuhendis, 7 ay önce

ihtiyacı olmadığı halde geçici görevli neden aldı o halde ?

04 Aralık 2023 16:20

malesef eleştirmeyi seviyoruz, eleştirilmeyi sevmiyoruz toplumca

gencosman12, 9 ay önce

Hocam siz neden herkese aynı yorumu yapıyosunuz? Memurlar.net bi yardımlaşma platformu aynı zamanda böyle soruların sorulması normal diye düşünüyorum. Yönetmeliğe gelince yönetmeliği okudum. Açık olmayan hususlar var. Belediyeden belediyeye geçişlerde 2020'de iptaller olmuş sonra eski haline dönmüş vs vs. Yaşayan var mı bu durumu merak ediyorum. Bilinen çok bariz birşeyi sormadım ben burda


MLS000
Şef
08 Aralık 2023 23:03

4 sene önce duydum . belediyede zabıta bir arkadaş börevlendirme 6 aylığına memleketine gitmişti. ailesine kısa süre bakmak için ve çocuklarından biri de babane dede yanında kalıyordu ? çocuğu mu yoksa anne babayı mı sebep gösterdi talep etti bilmiyorum ama?
gencosman12, 9 ay önce

Hocam siz neden herkese aynı yorumu yapıyosunuz? Memurlar.net bi yardımlaşma platformu aynı zamanda böyle soruların sorulması normal diye düşünüyorum. Yönetmeliğe gelince yönetmeliği okudum. Açık olmayan hususlar var. Belediyeden belediyeye geçişlerde 2020'de iptaller olmuş sonra eski haline dönmüş vs vs. Yaşayan var mı bu durumu merak ediyorum. Bilinen çok bariz birşeyi sormadım ben burda


desperrado
Daire Başkanı
09 Aralık 2023 08:21

657 sayılı kanun ek 8. madde


Gölge11
Aday Memur
10 Aralık 2023 09:26

belediyeler arası geçişte mevzuat a bakmayın iki belediyenin başkanı ok verirse sıkıntı bile yok mahalli idareler farklı işler yetki başkanlarda farklı bir örnek ben belediyedeyim ama görev yerim kadrom belediyede geçici görevlendirmeyle devlet hastanesi nde görev yapıyorum 657 gih memuruyum 6 aydan beri yıl sonu sıfırlanıyor görevlendirmem yıl başı birdaha görevlendirmem olacak kaymakamlık ve vali oluru ile yetki kaymakamda imza vali de

mckruger
Şef
22 Aralık 2023 22:44

Şayet geçici görevlendirileceğiniz belediyede birim müdürü ve üstü kadrolarda görev yapacaksanız 5393/49-6 bendine göre, diğer kadrolarda görev yapacaksanız 657 Ek8 e göre geçici görevlendirme yapılabilir

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi